Tento dvaadvacetiletý fotbalista s osmičkou na zádech už skoro rok velmi úspěšně pomáhá k úspěchům lužanského celku a zdá se, že se tu rychle a dobře aklimatizoval. Rád hraje dopředu, snaží se být konstruktivní a svojí hrou, plným nasazením a výrazným hlasem po své mamince podporuje tuhle lužanskou jedenáctku.

Martin se narodil 12. 8. 1999 a pochází z obce Mžany v okrese Hradec Králové. V současné době žije v Jičíně a pracuje už pátým rokem jako řidič u jedné expresní a balíkové přepravní služby, takže je časově velmi vytížen. Ke svým fotbalovým začátkům sám říká: „Jsem moc vděčný oběma rodičům, že mě ve fotbale podporují, díky nim jsem tam, kde jsem teď“.

Fotbalu se věnuje zhruba od svých pěti let a tento sport se stal jeho životní vášní, za svůj největší úspěch považuje vítězství nad Spartou a Slávií tenkrát ještě za fotbalový klub SK Jičín v přípravce a o sobě dnes tvrdí: „Pokud bych nehrál fotbal, tak bych asi nežil“. Jeho největším fotbalovým vzorem je brazilský útočník Neymar da Silva Santos Júnior, či krátce Neymar nebo španělský obránce a reprezentant Sergio Ramos García. Z domácích celků je stálým a dlouhodobým fanouškem fotbalového klubu na pražské letné AC Sparta Praha, jejíž logo si nechal vytetovat na předloktí levé ruky.

Závody světlušek a vlčat v Miletíně.
FOTO: Závody světlušek a vlčat v Miletíně. Trasa vedla po stezce K. J. Erbena

Martin se stal za relativně krátkou dobu oblíbeným spoluhráčem v klubu TJ Sokol Lužany a díky svému nasazení a píli si vydobyl místo v základní sestavě a dnes je stabilním hráčem v kádru. Pravidelně jezdí do Lužan na tréninky a snaží se podporovat své kolegy, kteří nemají na tréningy vždycky čas a morálka není úplně dobrá. Jeho přáním je, aby se tato stránka v přípravě týmu zlepšila, což je na zodpovědnosti každého jedince. Jinak je podle jeho slov v Lužanech skvělá parta, spoluhráči se znají už dlouho a bez ohledu na věk fungují jako jeden celek. Dále vyzdvihuje velmi dobrou kvalitu místního hřiště, o které je vždy dobře postaráno a váží si i skvělých fanoušků, kterých v Lužanech stále přibývá a přispívají tak k úžasné atmosféře.

Martinovou velikou oporou na zápasech je kromě rodičů jeho přítelkyně, která ho podporuje nejen na trávnících, ale i v osobním životě. Jeho velikým přáním je v krátké budoucnosti založit společně rodinu a zůstat při tom věrný sportu. Kromě fotbalu se věnuje i dalším sportům, při kterých udržuje tělo v kondici, jako jsou například in-line brusle, hokej a další aktivity.

Osobně ho za jeho nadšení ke sportu a zejména k fotbalu obdivuji, za výkony na hřišti a přístup ke svým spoluhráčům a chtěl bych mu popřát, aby se mu nadále dařilo nejen na trávníku, ale i v osobním životě.

Jan Pacák