Už 7. ročník Srazu majitelů traktorů Zetor se konal 11. září 2021. Od samého rána bylo jasné, že letošní účast na srazu bude rekordní. V 9 hodin ráno stálo na place 20 strojů a v 11 hodin vyjíždělo na každoroční spanilou jízdu obcí rekordních 53 traktorů. Zájem diváků byl taktéž rekordní a nás těší, že se naše práce stále těší zájmu spousty lidí. Jedním slovem DĚKUJEME a budeme se snažit, aby další ročník byl minimálně tak dobrý, jako byl ten letošní.

Diváci stejně jako v minulých ročnících hlasovali o nejhezčí Zetor. Přinesli do schránky 244 hlasovacích lístků. Po sečtení výsledků se vyhlásili 3 nejhezčí. Třetí místo obsadil Vratislav Kříž nejmladší se Zetorem Super 35 z Radimi, 2. místo osadil Václav Mlejnek se Zetorem 25A z Dřevěnic a 1. místo obsadil Aleš Ješina se Zetorem 5511 z Tereziných Darů.

Při sčítání výsledků probíhalo na hřišti vystoupení Spolku ohnišťanských žen. Dle zájmu a ovací diváků je jasné, že dámy opět předvedly krásné vystoupení. Velké díky patří Spolku ohnišťanských žen nejen za vystoupení, ale i za perfektní občerstvení po dobu celé akce.

Po slosování vstupenek ve hře o ceny se začal chystat slalom – jízda zručnosti, který patří ke královské disciplíně celého dne. Slalomem letos projelo 30 traktorů. Konečný výsledek slalomu byl vzápětí vyhlášený a na třetím místě skončil s časem 1:07:26 Martin Řeháček se Zetorem 7211 z Chotělic, na druhém místě se umístil Martin Vraštil se Zetorem 7011 z Ohnišťan s časem 1:03:00 a na první pozici si dojel s výsledným časem 1:02:18 Řeháček Leoš se Zetorem 6011 ze Sběře.

Po vyhlášení slalomu následovala soutěž v hodu pneumatikou. Zúčastnilo se jí 30 mužů, 12 žen a 53 dětí. Vyhlášením výsledků poslední soutěže skončil letošní Sraz Zetorů. Celý den panovala klidná a veselá nálada pod vedením pana Tomáše Čápa, který sice nebyl úplně vidět, ale byl slyšet a doprovázel sraz slovem i písničkou. Skoro na závěr musíme ocenit práci a zápal všech členů Zetor klubu Ohnišťany, Spolku Ohnišťanských žen a dobrovolníků. Ať za přípravu občerstvení, které je asi nejnáročnější, ale i za práci odvedenou na vítacích stanovištích, parkování traktorů, hlídání křižovatek, dohled a psaní výsledků při soutěžích, komentování a celkové přispění k hladkému průběhu srazu. Děkujeme i všem sponzorům za příspěvky a dary.

Za rok na shledanou se těší Zetor klub Ohnišťany.

Petr Novotný, člen klubu