Desátý ročník Královského bálu navázal na úspěšné předchozí ročníky, a to včetně oblíbené volby krále a královny plesu. Poprvé od roku 2019 si tedy opět užil svůj sólo tanec nový “královský” pár, kterými se stali manželé Iveta a Vladimír Fialovi. Kromě tance jim patří také putovní žezlo a korunka, dekret a pro každého láhev šampaňského.

Ani ostatní návštěvníci však neodcházeli s prázdnou. Odnášeli si téměř tisíc cen z bohaté a pestré tomboly. Na programu bylo také taneční vystoupení páru Tanečního klubu KZMJ Jičín Michala Šolce a Kateřiny Suchardové, kteří zároveň předsedali volbě krále a královny plesu. Zážitkem bylo ale i umělecké vystoupení skupiny Rinas company z Prahy, která předvedla elegantní tanec se světelnými efekty.

Prachovské skály v Českém ráji.
KVÍZ: Co bychom se báli na Prachovské skály, zpíval Ivan Mládek už před 45 lety

Ta největší část večera, kterého se zúčastnilo více než 400 lidí, ale samozřejmě patřila právě návštěvníkům, zábavě a společenským tancům, které hudebně doprovodila kapela Levou rukou Band. I ona přispěla k tomu, že šlo o jedinečný večer a že se čekání na něj vyplatilo.

 Poděkování organizátorů patří všem návštěvníkům a také sponzorům z Jičínska i okolí, kteří v nelehké době přispěli finančními dary i dary do tomboly a podpořili tak nejen ples, ale především benefiční účel, který je s Královským bálem od prvního ročníku spojený.

Ludmila Bretová