Jedná se o jízdu příznivců jedné stopy, kteří dopoledne odstartovali na svých burácivých strojích z Kolína do Lužan, aby v místním kempu mohli vzájemně porovnat připravené stroje a společně si zasoutěžit. Tento klub byl založen v únoru v roce 2005 v hostinci „U Černohlávků“, kde se poprvé parta nadšených chlapů rozhodla uspořádat první jízdu právě do Lužan. Letos se celé akce zúčastnilo 41 motocyklů, které úspěšně a bez problémů zdolaly dlouhou trať a dojely společně do plánovaného cíle.

Startovalo se jako každý rok před zmíněným hostincem, kde proběhla registrace, seřazení strojů a jezdců, vzájemné focení a start na povel vedoucího jezdce. Podle vyjádření předsedy akce pana Milana Dlouhého byl nejvyšší počet účastníků na 9. ročníku, kde se sešlo celkem 83 jezdců. Při samotné jízdě jsou naplánované záchytné body, kde všichni musejí počkat na ty nejpomalejší, aby se opět seskupili a vyrazili na další kilometry. Takovýchto zastávek bývá čtyři až pět. Pokud se vyskytne nějaký technický problém, jsou na trase připravené servisní vozy.

Celou akci doprovázelo hezké počasí, které přispívalo k dobré náladě a účastníci tak mohli lépe zdolávat jednotlivé soutěže. Mezi ty nejzajímavější patřil sprint na čas po hrázi rybníka Marešák, slalom a jízda zručnosti na parkovišti nebo tradiční hod pneumatikou. Všichni soutěžící se snažili podat a „vymáčknout“ ze svých strojů ten nejlepší možný výkon.

Večer při oslavě a popíjení proběhlo vyhlášení výsledků, dekorování těch nejlepších, rozdání diplomů a pamětních medailí. Následný den v neděli po vystřízlivění si mohli všichni dopřát česnečku na rozloučenou, aby mohli uzavřít tento nádherný a povedený víkend příjezdem do Sendražic k hostinci „U Černohlávků“. Všichni se už teď těší na zopakování celé akce v příštím roce. 

Jan Pacák