Dobrovodští kohouti přijeli naočkovat smíchem diváky z Lukavce i jeho blízkého okolí. Trochu pohádkový, ale rozhodně komediální příběh ze současnosti s prvky lokálních vtipných poznámek, přilákal mraky lidí z Hořic, Dobré Vody, Lázní Bělohrad a někteří diváci přijeli až z Trutnova.

Před začátkem představení bylo pořadatelům brzy jasné, že připravených 140 míst k sezení pro diváky nebude stačit. Organizátoři s radostí doplnili další židle z přilehlého lokálu. Někteří diváci s nadšením seděli také na stolech pod okny, ze kterých měli perfektní výhled na pódium.

Muzikant, skladatel, zpěvák a kytarista Milan Stoupa.
VIDEO, FOTO: Slyšet živě jeho hlas, hned po zádech běhá mráz

Po třetím zvonění jsem krátce přivítala diváky. Při pohledu na zaplněný sál mnou prostoupila upřímná radost z toho, že se znovu můžeme svobodně scházet a prožívat společně příjemné a veselé chvíle. Po více jak dvouleté pauze byli příznivci Lukavce a divadla velmi natěšeni na divadelní večer v Lucerně. V Lukavci se totiž vždy hrálo divadlo. Činnost divadelních ochotníků má zde velkou tradici. I v současné době se najde v Lukavci parta nadšenců, kteří nacvičí divadelní scénky nebo představení pro různé kulturní akce pořádané kulturním výborem obce. Proto si vážíme práce jiných lidí a rádi je přivítáme u nás doma. Po nucené pauze jsme mnohem více zatoužili po takovém zážitku.

Již v prvních minutách divadelního představení jsem věděla, že diváci nebudou litovat, že si zakoupili lístky na toto představení. Tušila jsem, že ochotníci přednesou vtipné dialogy, předvedou úžasné a humorné kostýmy, perfektní scénu a bezchybné herecké výkony. Seděla jsem v první řadě, takže výkony herců jsem mohla detailně pozorovat. Netušila jsem však, jak budu pobavena pravidelnými záchvaty smíchu diváků sedících v řadách za mnou. Od začátku až do konce představení se ze všech směrů hlediště ozývaly nekontrolovatelné výkřiky radosti a smích. Byla jsem tak naočkovaná velkou dávkou humoru z jeviště i hlediště. Upřímné a vroucí projevy diváků těšily i herce, kteří o to víc podávali obdivuhodné výkony.

Březen umí sníh a led rozehřát, ale chce-li i nadělat. Ilustrační foto.
KVÍZ: Co znamená únor bílý a kam si v březnu vlezem? Znáte lidové pranostiky?

Protože sobotní představení byla derniéra, rozloučili se Lukavečtí s herci květinami a poděkovali dlouhým aplausem.

Přeji ochotníkům z Dobré Vody do budoucna mnoho dalších pěkných rolí, plné sály spokojených a veselých diváků.

Monika Faltová