Jarmila Enochová, loutkoherečka divadla Rolnička z Liberce a autorka pohádky i loutek, všechny zaujala svým vystoupením a především originálními loutkami v nadživotní velikosti. Pod širým nebem před zraky diváků vyrostl v průběhu představení ze země obrovský kopec se stromem, který se postupně změnil v draka. Loutky Anička a Vašík prožívaly v pohádce své sny a dobrodružství. Hra byla doprovázena zpěvem s kytarou a ke konci představení si písničky o drakovi notovaly nejen děti, ale i dospělí. Malí i velcí diváci byli nadšení.

Na začátku divadlo uvedla předsedkyně kulturní komise Monika Faltová převlečená za čarodějnici Lukajdu. Po představení se k Lukajdě přidala také čarodějnice Hroznice a obě zahájily svoji první autogramiádu. Podepisovaly své fotky a děti byly šťastné, že mezi ně zase zavítaly staré dobré známé – aktérky dubnové čarodějnické hry a dětského dne.

Akce se zúčastnilo více než 90 osob. „Jsem ráda, že se přišlo pobavit tolik lidí, místních i z blízkého okolí“ řekla na závěr Faltová. A my ostatní moc děkujeme předsedkyni kulturní komise i divadlu Rolnička za krásně prožité odpoledne.

Zdena Zuzana Bednářová