V pátek na sedmadvacet posádek čekalo více jak 100 kilometrů v noční etapě. Druhý den z centra soutěže rekreačního areálu Pecka vyjely dvoučlenné posádky na trať dvou denních etap o celkové délce 300 kilometrů. O pořadí rozhodovalo především dvanáct úseků pravidelnosti, v nichž se posádky musely „trefovat“ do správného času na desetiny vteřin a časové kontroly.

Veteránské vozy na trati, která mimo jiné soutěžící zavedla do Hřídelce, Miletína, přehrady Les Království, Bílé Třemešné, Levínské Olešnice, Nové Paky, Kruhu, Mostku a dalších obcí, sledovala za slunečného počasí řada příznivců. Přestávka s vystavením vozů na náměstí byla v Lázních Bělohradě.

Renovace historického křížku v centru Lukavce u Hořic byla zařazena do celostátní putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Výstavu je možné shlédnout v lukaveckém parku do 31. října 2021.
FOTO: Hrdý Lukavec hostí putovní výstavu Má vlast cestami proměn

Souboje o body, především v první desítce, byly hodně vyrovnané. Při vyhlašování výsledků byl oceněn i nejhezčí vůz Volvo Amazon posádky Jiří Vašátko Hana Vašátková. Je již tradicí těchto soutěží, že oceněny jsou všechny zúčastněné posádky. Pěticí nejúspěšnějších Historic Pecka 2021 se stali:

1. Miroslav Poláček Zuzana Poláčková Fiat Panda
2. Luboš Janda Miriam Jandová Opel Ascona B
3. Vladimír Svoboda Petra Mifková Škoda 120 L
4. Lubomír Šiler Pavel Vydra Škoda 136 Favorit
5. Pavel Dušek Vladimír Krejčiřík Škoda 136 Favorit

Velké poděkování za přípravu a organizaci zdařilé akce patří Evě Rejmonové a Karlu Vodochodskému a jejich partě pořadatelů. Většina posádek vyjádřila spokojenost s výběrem trati, která je po úzkých silničkách zavedla do zajímavých koutů Podkrkonoší. Už nyní organizátoři spřádají plány na třetí ročník, který by se měl uskutečnit na Pecce v dubnu 2022.

Pavel Vydra