Předmětem sbírky bylo oblečení pro děti každého věku, sportovní vybavení a samozřejmě také hračky. Všechny darované věci jsme naložili a odvezli do charitního skladu v Sadové. Tam budou pracovníky a dobrovolníky Centra pěstounských rodin roztříděny a následně podle potřeby přerozděleny do rodin pěstounů.

Zpočátku jsme netušili, zda naše výzva občany osloví, ale výsledný zájem předčil naše očekávání. Přišly desítky lidí z celého regionu. Někdo k nám přijel například až z Třebechovic pod Orebem a někteří se opakovaně vraceli. Nejvíce se nám sešlo oblečení, ale i spousta krásných hraček a dalších potřeb. Často s dárci přicházely i děti. Bylo až dojemné pozorovat, jak nosily hračky, se kterými měly úzký vztah, vyprávěly nám, jak je vybraly, omyly, daly třeba i nové baterie, a pomohly zabalit, aby udělaly radost jiným. Bylo vidět, že rodiče se svými potomky o náhradní rodinné péči hovoří, takže celá sbírka měla určitě i přidanou hodnotu v rozvoji sociálního cítění dětí.

Letničky, ilustrační foto
Rady do zahrady: Výsev letniček, odstranění shnilých plodů a podnože

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem dárcům a také městu Hořice, které nám za symbolické nájemné propůjčilo vhodné prostory na místním zámku. A právě spolupráce několika organizací a podpora mnoha obyvatel z celého regionu byla třešničkou na dortu celé akce.

Rodinné centrum Konvička a MAS Podchlumí