Modely F1A se vytahují do vzduchu na padesátimetrové šňůře. Modely F1B mají jako pohonnou jednotku gumový svazek. Modely F1C jsou s pístovým motorem. Tyto velké a technicky náročné kategorie létají také modeláři z Kopidlna. Konkrétně Patrik Švorc, Jan Lambert a Jan Zajíc. Ač jsou všichni ještě žáci, poměřují své dovednosti s juniory i seniory.

Spousta závodníků kvůli špatné předpovědi počasí nepřijela. Bohužel se předpověď vyplnila a soutěžící museli létat v dešťových přeháňkách a silném větru, který zanášel modely za vzdálené stromořadí cca 1,5 kilometru od startu. Bylo i několik karambolů a rozbitých modelů.

I přes všechna tato úskalí zalétali kopidlenští žáci velmi dobře. Patrik Švorc zvítězil v kategorii F1B juniorů. Jan Lambert obsadil 3. místo v kategorii F1A juniorů a Jan Zajíc v této kategorii zvítězil. Velký úspěch, na kterém má velký podíl snaha kluků, ale také podpora rodičů, ZŠ a MŠ Kopidlno a města Kopidlna. Letecko modelářský klub Kopidlno, který kluci navštěvují není velký, ale kvalitní vedoucí Milan Šafler a Václav Krejčík předávají léta své zkušenosti a rady mladším a jejich úsilí se vyplácí.

Foto vítězného Ronalu.
Fotbalovou nereligu ovládl Ronal

František Zajíc