„Letos je to z pohledu cestování a zájmu o něj velmi slabé. Zájezdy na lyže se nekupují a na léto jen minimálně. Do konce roku u nás nemají klienti zakoupen takřka žádný zájezd,“ nechala se slyšet Michaela Kloučková z VMV Tour. Podle její kolegyně z cestovní kanceláře MTM Tour Lenky Malurové je předpoklad, že jakmile se lidé opět vrátí pro pobytové poukázky, tak budou volit hlavně blízké a bezpečné země jako Slovensko, Chorvatsko, Bulharsko a Rakousko.

„V poslední době stoupá i zájem o pobyty v tuzemsku. Co se týče lyžování, tak tam vévodí Rakousko a Itálie,“ uvedla Lenka Malurová a dodala, že oproti jiným letům je zájem klientů výrazně slabší: „To je dáno nejen nejistotou v době pandemie, ale i dlouhou dobou, kdy cestovní kanceláře měly zavřené provozovny.“

V době pandemie využili lidé u jedné z největších cestovních kanceláří v zemi – Čedoku, hlavně vouchery. „Největší zájem je jednoznačně o pobyty na řeckých ostrovech Kréta a Rhodos, dále v Turecku na turecké i egejské riviéře nebo ve Španělsku. Na předních místech je také Bulharsko, které si letos získalo opravdu velké množství příznivců,“ informovala mluvčí Čedokou Eva Němečková. Podle ní jsou pak oblíbené i poznávací zájezdy, a to především okruhy a prodloužené víkendy ve Francii a v Itálii. Z leteckých poznávacích zájezdů je stejně jako v minulých letech nejžádanější Egypt, okruhy s plavbami po Nilu a návštěvou káhirských pyramid.

„Co se týče lyžování v zahraničí, je zájem hlavně o pobyty v Rakousku a na Slovensku, klienti objednávají především termíny v období zimních a jarních prázdnin,“ uvedla Eva Němečková s tím, že velký nárůst prodejů eviduje Čedok u tuzemských pobytů na horách:

„Poptávané jsou pobyty nejen ve vyhlášených horských střediscích v Čechách i na Moravě, ale i oblasti vhodné pro vyznavače dalších zimních radovánek.  Žádané termíny dovolených v tuzemsku jsou od předvánočních víkendů až po jarní prázdniny, vánoční a silvestrovské pobyty nevyjímaje.“