Webrovkafest na Klučance 2021
KDY: 13. listopadu od 14:30 hodin
KDE: Teplice nad Metují - Dědov

20. ročník Charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance vypukne v sobotu o o půl třetí odpoledne. Úderem třetí hodiny odpolední zahájí program Ďyvadlo Neklid svou adaptací hry Václava Havla Audience. Prostředí sklepní scény je pro toto představení jako dělané a atmosféru hry bezpochyby znásobí. Ve čtyři hodiny se rozezní první tóny na hlavní scéně a vystoupí zde kapely Poslední lež, Pepa Lábus a SPOL., liberecké partičky Sprostá a ubohá a Scalp, undergroundový kostýmovaný Kabaret Dr. Caligariho či death metalová trojice Tredis- Harm-Any z nedalekého okolí. Skvělé bude jistě i vystoupení legendárních HC-Crosowerových NAŠROT (na snímku) a třešničkou na narozeninovém dortu bude bezpochyby britská bluesová kapela Pat Fulgoni (ex Kava Kava) & Blues Experience. Ve sklepě se můžete těšit na písničkářského barda Jakuba Nohu, hudebníka, skladatele, básníka a výtvarníka Jakuba Cermaque a také zde předvede svou hudební tvorbu návštěvníkům Webrovkafestu notoricky známý Tomáš Grohregin. Do ranního rozbřesku pak si bude možné užívat taneční scény v podání trutnovských ColorSound systém. Vlastní DNB set zde bude mít i Pat Fulgoni okořeněný svým podmanivým zpěvem.

Novým zpestřením festivalu bude netradiční dražba obrazů, fotografií a dalších výrobků v „Pub & Art Galerii“ tvořené s láskou fanoušky této kulturní akce. S pravidly této dražby vás seznámí na začátku akce zábavná trojice moderátorů PaLábus, Jaixner a Munky nebo je najdete na našich stránkách www. webrovkafest.com.

České dráhy v době konání festivalu opět zprovozní vlakovou zastávku Dědov a domů vás odveze přistavený autobus. Jízdní řády a trasy autobusu naleznete taktéž na webu festivalu.

Strašidelná Viktorka
KDY: 13. listopadu od 13 hodin
KDE: Ratibořice
ZA KOLIK: 50 korun za osobu

Restaurace a Penzion Viktorka vás srdečně zve na strašidelnou Viktorku, která je určena pro děti i dospělé. Těšit se můžete na stanoviště, kde se budou plnit strašidelné úkoly, v 15:30 vystoupení pro nejmenší v podání Divadla Jany Hruškové - lidové písničky Kohout Králem, v 17:30 vystoupení pro starší děti Princ a švadlenka. Účastníky akce, kteří přijdou v masce nebo kostýmu, čeká malá odměna, občerstvení v průběhu celé akce zajištěno. Jedná se převážně o venkovní akci, dětská vystoupení proběhnou ve vnitřních prostorech.

Vánoční trhy v Kuksu
KDY: 13. - 14. listopadu
KDE: Kuks

Přijďte si po oba víkendové dny od 9 do 16 hodin zpříjemnit čekání na první adventní neděli a zavítejte na vánoční trhy v Kuksu. Můžete se těšit na pestrou nabídku gastronomických specialit i řemeslných výrobků.

Na trzích budou dodržována aktuální hygienická opatření. Vstup bude umožněn pouze po předložení dokladu O-N-T (očkování, prodělání nemoci Covid-19, negativní test).

53. Vysokovský kohout
KDY: 12. - 14. listopadu
KDE: Vysokov
ZA KOLIK:

Osvětová beseda Vysokov pořádá celostátní soutěž amatérských filmů s mezinárodní účastí. Zahájení je na programu je dnes ve 14 hodin, poté začne první část soutěže. Hostem večera má být Arnošt Goldflam. V sobotu od 8:30 do 13 hodin je v plánu druhá část soutěže a od 19 hodin začne společenský večer s hudbou a soutěžemi. Nedělní dopoledne bude patřit přehlídce oceněných filmů a předání cen.

Snow film fest 2021
KDY: 13. listopadu od 17 do 20 hodin
KDE:  Nová Paka
ZA KOLIK: 125 korun

Snow film fest v novopackém kině vás zve na filmy o absolutním extrému polárních expedic, šokujících výkonech sportovců i o tom jak prožívají své životy, když opadne adrenalin a je třeba se vyrovnat se situacemi na pokraji života a smrti. Na festivalu zažijete ohlušující ticho i nedozírnost arktických pustin stejně jako nádheru zasněžených hor a ledovců. Prožijete s aktéry situace, které vám možná odhalí, proč se vydávají na hranice svých možností a možná zjistíte, že je kousek „toho“ i ve vás.

Svatomartinská slavnost
KDY: 13. listopadu od 12 hodin
KDE: Dotek v Horním Maršově
ZA KOLIK:

Přijďte oslavit svátek sv. Martina, čeká vás spousta zábavy. Program: 12:00 14:00 Svatomartinské obědové menu s vybranými dobrotami z tamní kuchyně a mladým vínem
14:00 - 16:30 Dílny pro děti i dospělé lisování olejů, mletí zrní na vločky, šlehání másla, pečení pšeničných placek
14:00 - 16:30 Dílnička na výrobu římských přileb, focení se s koněm a vyjížďky
14:00 - 16:30 Hravá stezka kolem kostela pro děti
15:00 - 16:30 Krkonošská tradiční jídla přednáška s praktickými ukázkami D. Dědovského
16:30 - 17:00 Průvod malých Martinů do starého kostela sváteční vinšování doprovodí sbor Berthold

Interaktivní prohlídky skriptoria s knihovnou
KDY: 13. listopadu v 10 hodin
KDE: Broumov
ZA KOLIK: 120 korun dospělý/ 100 korun dítě

Interaktivní prohlídky středověké klášterní písárny pro veřejnost spojené s prohlídkou klášterní knihovny. Pojďte se dozvědět něco o historii klášterní knihovny, knih a práci písařů. Vyzkoušejte si opis textu husím brkem v replice středověkého skriptoria. Rezervace: ma@klasterbroumov.cz, tel.: 734 443 165.

Karolína Augustová: Na hranici
KDY: 12. listopadu ve 20 hodin
KDE: Jičín
ZA KOLIK:

Valdštejnská lodžie zve na večer na téma uprchlictví s doktorkou sociologie a mezinárodních vztahů Karolínou Augustovou. Součástí programu bude i veřejná premiéra dvou krátkých filmů o migraci a diskuze o tématech pohraniční bezpečnosti a lidských práv.

Podzimní slavnost v Trutnově
KDY: 14. listopadu od 13 hodin
KDE: Bojiště v Trutnově
ZA KOLIK: dobrovolné vstupné

Děti mohou vyrábět lucerničky, dýničky, budou se malovat masky a mnoho dalšího. Hudba a občerstvení zajištěno. "Přijď si opéct buřtíka, užít si parádní odpoledne a poznat nové kamarády," zvou pořadatelé.