Benefiční odpoledne pro Apropo
KDY: sobota 9. listopadu od 15 hodin
KDE: Masarykovo divadlo Jičín
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Sobotní odpoledne bude v Masarykově divadle v Jičíně patřit již osmnáctému ročníku benefiční akce pro společnost Apropo, která se věnuje hendikepovaným dětem a jejich rodinám. Klienti vytvořili množství drobných výrobků, které bude možné na benefici zakoupit. Jsou mezi nimi například brože nebo různé textilní výrobky s originálním potiskem. Odpoledne začne už v 15 hodin výtvarnou dílnou, otevřen bude právě benefiční obchůdek a v 16 hodin vypukne představení Náhrdelník slz, vhodné i pro rodiny s dětmi. Slzy možná u někoho vyvolávají obavy ze smutku, ale benefiční představení bude o slzách radosti a štěstí, takže se připravte na velkou dávku emocí.

Podzimní výlet na Hruboskalsko
KDY: sobota 9. listopadu, sraz v 9.20 na jičínském vlakovém nádraží
KDE: Jičín - Hruboskalsko - Jičín
ZA KOLIK: peníze potřeba pouze na jízdenku

Věděli jste, že i v Českém ráji máme Rokytnici? Pokud ne a chtěli byste se tam podívat, pak zabalte turistický batoh a potkejte se s dalšími účastníky výletu v sobotu v 9.20 hodin na jičínském vlakovém nádraží. Český svaz ochránců přírody Prachovské skály totiž pořádá podzimní výlet do Hruboskalska a Rokytnice, během nějž dost možná navštívíte místa, o kterých jste ani neslyšeli. Navíc se dozvíte mnoho zajímavých informací od skutečných znalců skal a okolní přírody. Čeká na vás patnáct kilometrů dlouhá listopadová procházka. Pokud vše půjde podle plánu, pak je předpokládaný návrat do Jičína stanoven na 16.30 hod.

Podzimní koncert sboru Foerster
KDY: sobota 9. listopadu od 19 hodin
KDE: Porotní sál jičínského zámku
ZA KOLIK: 120/80 korun

Sbor Foerster, stálice na jičínské hudební scéně, se představí domácímu publiku na tradičním podzimním koncertě. Tentokrát společně s turnovským Pěveckým sborem Antonín Dvořák. Na klavír zpěváky doprovodí korepetitoři Pavel Krčmárik a Bohuslav Lédl. Koncert začíná v 19 hodin. 

Živák lázeňský
KDY: pátek 8. listopadu od 19 hodin
KDE: sál lázní, Lázně Bělohrad
ZA KOLIK: 50 korun

Pořad pro milovníky folkové, trempské, country a příbuzné muziky sepostupem času stal výběrovým předkolem letního Country festivalu „Pod Hůrou“. Na podzim loňského roku vstoupil pořad do svého jedenáctého ročníku.V Bělohradě dobře známý Mirek Ošanec uvede v sále lázní jeho šedesáté šesté pokračování, do kterého pozval další interprety - Duo Míša Mádlová a Petr Vašina a uskupení Větrno.