Zámecký masopust
KDY: sobota 22. února
KDE: Hořice

Strozzi – spolek přátel hořického zámku zve nejen hořickou veřejnost na tradiční Zámecký masopust, který se v sobotu bude konat již počtvrté. Sraz účastníků, nejlépe v maskách, je před zámkem, odkud se v 9 hodin vydá na svou tradiční masopustní obchůzku městem. Připraveny budou oblíbené zabijačkové hody řezníka Lumíra, hořické pivo JungBerg, masopustní kapela s dudákem Michalem Pospíšilem a jako host vystoupí folklórní soubor Barunka z České Skalice. Od 12 hodin se přímo na nádvoří zámku seznámíte se staročeskými tradicemi. Nebude chybět tlučení kohouta či porážení kobyly. Tak neváhejte, připravte si masku, nezapomeňte dobrou náladu a vyražte na zámek.

Masopustů je ale tento týden mnohem více:

Masopustní veselí ovládne o víkendu nejen Hořice, ale i další města a obce regionu. V sobotu odpoledne průvod masek projde od 14 hodin Peckou. Od kostela vyrazí směrem k hradu za doprovodu žíznivých muzikantů. Hned po průvodu začne na radnici zábava s muzikou a dobrým jídlem. O hodinu později se masky sejdou také na náměstí v Železnici. Živá hudba průvod doprovodí až do Café Terasy, kde budou připravené masopustní pochoutky.
V neděli pak můžete vyrazit na masopust do Nové Paky. Průvod se ve 14 hodin objeví na Dukelském náměstí. Následně na dvorku MKS vystoupí ZUŠ Nová Paka, Krkonošský Horal a Podkrkonošská dechovka – masopustní občerstvení zajištěno. Na velkém sále bude od 15 hodin připraven pro děti tradiční karneval s tombolou. Na který masopust vyrazíte?

Arménský večer v Lodžii
KDY: pátek 21. února
KDE: Valdštejnská lodžie

Páteční večer se ve Valdštejnské lodžii ponese v arménském duchu. Nejprve můžete i s dětmi od 18 hodin vyrazit na třiadvacáté pokračování oblíbeného seriálu Pohádky tisíce a jedné země. Čtení arménských pohádek v peřinách pro malé i velké proběhne za hudebního doprovodu arménsko-slovenské zpěvačky Svetlany Sarkisjan.
Na pohádky od 20 hodin naváže samostatný koncert této umělkyně, která se v minulém roce dostala se svým albem Sabur na přední příčky světové worldmusic. Přijďte si poslechnout tradiční arménské písně v podání hudebnice známé z kapely Korjen a jejích přátel.

Dorostenecká extraliga hokeje v Jičíně
KDY: pátek 21. února od 17.30
KDE: zimní stadion Jičín

BK Mladá Boleslav ve spolupráci s HC Jičín pořádá speciální akci, v rámci které odehraje utkání 35. kola ELIOD Extraligy dorostu BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera na zimním stadionu v Jičíně. Z Boleslavi dorazí i maskot Embík nebo stánek fanshopu. O přestávce mezi první a druhou třetinou proběhne v restauraci autogramiáda vybraných hráčů A-Týmu.