Rockové Třtěnice 2020
(8. srpna od 14 hodin, Třtěnice):
Do prostředí letního krytého areálu ve Třtěnici se sjedou legendy rock-metalových kapel. Jak potvrdil pořadatel Lukáš Lepšík, bude se jednat o jeden velký mejdan plný nostalgie. Úplně poprvé za dobu existence festivalu vystoupí zahraniční kapela, a to Metalinda, která přislíbila, že do svého playlistu zařadí samé staré pecky. Dále určitě stojí za pozornost Jaroslav Kronek ex Kern, který to celé odstartuje v akustickém podání. Zazní hity jako Exploze snů nebo To jsme my a mnohé další.Vystoupí také Jarek Filgas ex singer skupiny Argema a Premiér. Zazpívá hity jako Jarošovský pivovar, Modrý pondělí a další pecky. Vystoupí celkem devět skupin. Začátek je ve 14:00, areál se otevře o hodinu dříve. Vstupenky je možné zakoupit na místě.

Festival sladkostí a zmrzliny.
Tipy na víkend 8. a 9. srpna na Hradecku
Kunštátský drvoštěp
Tipy na víkend 8. a 9. srpna na Rychnovsku

Hostem Šrámkova statku bude Radkin Honzák
(neděle 9. srpna od 14 hodin, Sobotka):
V neděli 9. srpna se od 14 hodin uskuteční na Šolcově statku další zajímavé setkání. Po herci Otu Jirákovi pozval hospodář do Šrámkova města MUDr. Radkina Honzáka. Hosta vyzpovídá moderátor Jindřich Žemlička. K tomu zahraje Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky. Na vaši návštěvu se těší Jan Samšiňák, hospodář Šolcova statku.

Muzeum Náchodska na Masarykově náměstí v Náchodě.
Tipy na víkend 8. a 9. srpna na Náchodsku
Z muzikálu Noc na Karlštejně.
Tipy na víkend 8. a 9. srpna na Trutnovsku

Michail Ščigol slaví a vystavuje
(do 30. září, Železnice):
Malíř Michail Ščigol letos slaví 75. narozeniny a zároveň 30 let tvorby ve své druhé vlasti. Oslaví je výstavou obrazů z let 1990-91 v Městském muzeu v Železnici, kde tenkrát zahájil svůj průlom na české výtvarné scéně. Vzdává tím i hold místu, kde mu bylo dáno prožít nejaktivnější léta svého osobního i uměleckého života.