HRADECKO

Dětský festival Fesťáček

Kdy: v sobotu 22. července od 9 hodin
Kde: Šimkovy sady, Hradec Králové
Za kolik: na místě 599 korun / děti do 2 let zdarma

Proč přijít: Bývalý Kinder fest se mění na Fesťáček! Druhý ročník největšího festivalu pro děti v Hradci Králové se koná už v sobotu v Šimkových sadech. Těšit se můžete na hudební vystoupení, spousty skákacích hradů, nový doprovodný program, nové maskoty a plno další zábavy na jednom místě. Vystoupí: Karol a Kvído, Míša Růžičková, Kája a Bambuláček, Paci Pac, Fíha Tralala.

Prázdniny na Hučáku

Kdy: v sobotu 22. července od 9 do 16 hodin
Kde: Malá vodní elektrárna Hučák, Hradec Králové
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Přijďte na Hučák za pestrým programem pro děti i dospělé. Čeká vás lovení rybiček nebo střílení z vodní pistole, a to je jen zlomek z vodní zábavné stezky, která čeká na ty nejmenší. Dospělí zase mohou zažít ReakTour - prohlídku jaderné elektrárny ve virtuální realitě. V 10, 12 a ve 14 jsou v plánu prohlídky strojovny. Pořadatelem je Infocentrum Obnovitelné zdroje Hučák.

Pozvánka:

Promenádní koncert: Javorka

Kdy: v neděli 23. července od 16 do 18 hodin
Kde: Jiráskovy sady, Hradec Králové
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá další promenádní koncert v Jiráskových sadech na soutoku Labe a Orlice. „Ti, kteří patří mezi pravidelné návštěvníky promenádních koncertů, si pochvalují příjemně strávená nedělní odpoledne s dobrou hudbou, a to navíc bez vstupného,“ říkají k akci pořadatelé. Tentokrát zahraje Javorka, diriguje Josef Záveský.

MENU: Dlina Volny a Noví Lidé

Kdy: v neděli 23. července od 20 hodin
Kde: Hradecká sýpka, Za Škodovkou 898
Za kolik: 150 korun

Proč přijít: Koncert dark disco / synth-popového tria Dlina Volny z běloruského Minsku (usazené ve Vilniusu) v jedinečném prostředí Hradecké sýpky. Dlina Volny navazuje na aktuální postpunkovou vlnu a svůj hudební výraz inspirovaný láskou k sovětské popové a brutalistní architektuře z počátku 80. let označuje jako brut-pop. O support večera se postará královehradecké temně elektronické duo s charakteristické spojením syntezátorů, elektrické kytary a zpěvu Noví Lidé.

JIČÍNSKO

Dům kostek - velká výstava Lego stavebnic

Kdy: 20. - 23. července
Kde: Masarykova obchodní akademie, Jičín
Za kolik: děti 40 korun, dospělí 80 korun

Proč přijít: Na výstavě vás čeká velká herna plná aktivit a dále uvidíte stovky Lego stavebnic, tisíce minifigurek a statisíce dílků, nové modely, výzvy i aktivity, RC modely, herní kolejiště s vláčky, závody motorek, arénu pro souboje, největší Lego sety, sochy Pokémónů v životní velikosti a mnoho dalšího. Nebude chybět herna s klasickými většími kostkami, stavitelské výzvy a úkoly pro děti i dospělé, kvíz či fotosoutěž. Přezůvky si vezměte s sebou.

Pozvánka:

Vycházka za zajímavostmi Prachovského sedla

Kdy: sobota 22. července od 17.00 do 20.00 hodin
Kde: Muzeum Českého ráje, Prachov
Proč přijít: Fyzicky nenáročná exkurze do historie na významné archeologické lokalitě, kde v terénu uvidíte stopy našich předků.

Další pozvánky z našeho kraje:

NÁCHODSKO

Koncert Smyčcového kvarteta Novoměstské filharmonie

Kdy: 23. července v 15.00 hodin
Kde: Malé lázně, Náchod-Běloves
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Smyčcové kvarteto Novoměstské filharmonie (NoFi) vystoupí v neděli poprvé v Náchodě, a to přímo v zahradě lázeňské Vily Komenský. Zahraje oblíbené kusy vážné hudby (Mozartovo Divertimento F Dur a Americký kvartet od Antonína Dvořáka), ale dojde rovněž na Bohemian Rhapsody od skupiny Queen a písně Stinga nebo Eltona Johna. Kvarteto účinkuje ve složení Blanka Talácková (viola), Viktor Tomek (1. housle), Ondřej Martínek (2. housle), Jakub Ponka (violoncello).

Přijďte si užít koncert, u kterého není hřích si dopřát kávu, zmrzlinu nebo nějaký zákusek.

Pozvánka:

Vršovský jarmark

Kdy: sobota 22. července od 11.00 hodin
Kde: Zábavní areál Za humny, Vršovka u Nového Města nad Metují

Proč přijít: Těšit se můžete na lokální prodejce, spoustu dobrot a samozřejmě na zdejší zvířátka.

Brány pořadatelé otevřou v 11:00 a den zakončí živou hudbou s taneční zábavou.

RYCHNOVSKO

Malé letní popíjení

Kdy: v pátek 21. července od 15 do 21 hodin
Kde: zámecký park v Rychnově nad Kněžnou
Za kolik: 150 korun

Proč přijít: Léto s vínem můžete prožít v zámeckém parku v Rychnově nad Kněžnou. Těšte se nejen na něj, čekají vás francouzské šansony s partou zkušených muzikantů Good Season, ale také vystoupení Blue Cimbal, pop-rockové kapely, která přináší esenciální radost z písní, v energické interpretaci propojuje ryzí melodiku mnoha jejích druhů a spojuje novodobé songy s písněmi lidovými. Jak upozorňují pořadatelé, konzumace vína je možná pouze se zakoupenou skleničkou.

CHINASKI Open Air léto '23

Kdy: v sobotu 22. července od 17 hodin
Kde: areál pod hradem v Potštejně
Za kolik: děti do 12 let 150 korun, dospělí v předprodeji 600 korun, na místě 650 korun

Proč přijít: Skupina Chinaski si pro své letošní velké letní turné vybrala krásná místa pod širým nebem po celém Česku. Fanoušci se na ni mohou těšit v sobotu v areálu pod magickým hradem Potštejn. Čeká je dvouhodinová show s největšími hity kapely i pár písní z aktuálního alba Frihet. Chinaski dají před vystoupení prostor na velkém pódiu kapele Mother’s Angels z Litomyšle. Se členy kapely Chinasku se fanoušci potkají v areálu koncertu, kde jim Chinaski načepují pivo, namíchají drink nebo jim poradí s výběrem merche.

Muzicírování v autokempu

Kdy: v sobotu 22. července od 19 hodin
Kde: Autokemp Orlice v Kostelci nad Orlicí

Proč přijít: V autokempu se v sobotu můžete těšit na folk a country s hudebním uskupením kamarádů Skromný Leon.

TRUTNOVSKO

Dřevosochání, jarmark a ukázky lidových řemesel

Kdy: 21. - 23. července
Kde: Radeč u Úpice

Proč přijít: Práce řezbářů začnou v pátek od 10 hodin. Pro děti budou připravené dílničky, dobový kolotoč, trampolína, pískoviště plné drahokamů, papoušci.. Proběhne také hledání pokladů. V sobotu se můžete projet na povozu s koňmi. Akce se uskuteční v areálu Muzea Chalupění a po celou dobu je možnost prohlídky muzea. V sobotu je od 18.00 posezení s živou hudbou - kapelou Rohořez.

Občerstvení zajištěno: kotlíkový guláš, grilované krkovičky, makrely, klobásy, koláče… Po celý víkend můžete stanovat a kempovat přímo v areálu zdarma. K dispozici je kuchyňka, WC, sprcha.

Pozvánka:

Labužnický jarmark

Kdy: 22. - 23. července
Kde: Kuks
Za kolik: vstupné na jarmark se neplatí

Proč přijít: Okuste Kuks na vlastní jazyk! Tradiční speciality místních výrobců smísí se s exotickými pochutinami přespolních a bude jen na vás, čemu dáte nakonec přednost. Na čerstvém vzduchu člověku vytráví a gastroprocházky po Kuksu prokládané kapkou vína baví návštěvy už stovky let. Jarmark se koná od 10 do 17 hodin na přístupové cestě mezi obcí Kuks a Hospitálem a je volně přístupný

Neobsahuje doprovodný kulturní program a slouží především jako milé zpestření vašeho výletu.

Pozvánka:

Pozvánka: