„Nestalo se to na hlavní silnici spojující Hradec s Bydžovem, ale na cestě procházející obcí, kde není tak silný provoz. Jsem přesvědčen, že přechod v místě, kde k neštěstí došlo, by nic neřešil. To bychom ho museli postavit u každého stavení. Hoch přebíhal cestu, když šel za kamarádem do domu naproti,“ řekl nám starosta Prasku Jaroslav Jarkovský.

Se zřízením přechodu přes tuto komunikaci obec přesto na jednom místě počítá, ale o kus dál – u základní školy. Má tady vznikout spolu s chodníky, jejichž stavbu Prasek plánuje po dokončení kanalizačních přípojek. „Chtěli bychom se do toho pustit letos nebo příští rok,“ řekl starosta. Vysvětlil, že prostranství u školy je jediným místem, kde by měl přechod smysl. Ani teď tady však podle starosty nejsou problémy. Autobus totiž zastavuje přímo před školou, a když děti při cestě od autobusu nebo k němu vozovku přecházejí, doprovází je školnice.

Policejní vyšetřování naznačuje, že za tragédií stojí souhra nešťastných náhod. Šestiletý chlapec chtěl zřejmě přejít přes silnici k domu, kde bydlí jeho kamarád. Zpoza zaparkovaného auta vyběhl v momentě, kdy tudy projížděl 43letý řidič terénního BMW.

„Náraz chlapce odhodil. Těžkým zraněním podlehl přesto, že byl do hradecké nemocnice transportován vrtulníkem,“ uvedla policejní mluvčí Anna Pešavová. Požití alkoholu před jízdou u řidiče vyloučila dechová zkouška. Vyšetřování případu pokračuje.

(čer, mb)