„Bylo to hrozné. V životě jsem nic takového nezažila. Když vstoupila do obchodu, vypadala normálně. Občas u nás nakupuje a nikdy nebyl žádný problém,“ řekla Hradeckému deníku vedoucí prodejny.

„Nemám ponětí, co ji k útoku přimělo. S kolegyní jsme k ní stály zády a doplňovaly jogurty,“ říká napadená prodavačka Petra Řezáčová. Znenadání žena na obě kolegyně zaútočila.

„Nejdřív nás osočila, že se jí posmíváme kvůli jejímu vzhledu. Přitom je to pěkná ženská. Nechápaly jsme, co se děje, a chtěly jsme se ji uklidnit,“ uvedla Řezáčová.

Agresivní žena však od vulgárních urážek přešla i k fyzickému útoku. „Poškrábala mi obličej a způsobila další drobná poranění. Vykřikovala, že když se jí směji, že mi znetvoří obličej,“ dodala prodavačka.

Agresorka pak začala po prodejně zmateně běhat, ničit zboží a urážet zákazníky. „Ženu nám pomohl zadržet do příjezdu policie a záchranky, které jsem zavolala, jeden ze zákazníků,“ uvedla vedoucí prodejny.

Podle primáře psychiatrické kliniky hradecké fakultní nemocnice Ivana Tůmy se nenadálé agresivní stavy objevují u osob, které trpí psychotickými poruchami, například paranoidními bludy. „Realitu vnímají zkresleně a za ohrožení považují běžné dění. Třeba pouhý pohled,“ uvedl primář. Zmatené jednání a agresivitu může vyvolat i závažnější onemocnění jako epilepsie nebo cukrovka.

Agresorce hrozí kromě postihu za výtržnictví i žaloba. Škodu ve výši několika tisíc korun může prodejna vymáhat soudně.