Jedním znich je i rychlostní silnice zPrahy na Mladou Boleslav. A právě tady začíná náš příběh. Byla první sobota vkvětnu a právě zPrahy směrem na Mladou Boleslav vyjížděla řidička osobního vozidla Peugeot 206. Snad chtěla udělat dobrý skutek, snad chtěla jenom pomoci, prostě na Černém Mostě zastavila mladému stopaři. Ten chtěl svézt do Dolní Branné a protože řidička jela stejným směrem, muže vyzvala, aby si přisedl. Celou cestu hovořil o své rodině a o tom, že je vojákem zpovolání, a že se účastnil mise vAfghánistanu.

Řidičku okradl

Takto dojeli až kJičínu, kde najednou muže napadlo, že by mohl řidičku okrást. A jak si usmyslel, tak také provedl. Pod kopcem zvaný Babák ji požádal, aby mu zastavila na toaletu. Ráda mu vyhověla a když vozidlo zastavila, mladík ji zničeho nic vytrhl klíčky ze spínací skříňky a hodil je na podlahu. Poté ji ze zadního sedadla odcizil černý batoh, ve kterém měla mobilní telefon, klíče, osobní doklady, peněženku sfinanční hotovostí a platební kartou. S lupem následně utekl do blízkého lesa. Řidička věděla, že nemá šanci mladíka dostihnout, a tak raději znovu nastartovala vozidlo a odjela do nejbližší obce, kde celou událost oznámila na Policii ČR. Policisté se okamžitě začali případem zabývat, kdy už po dvou dnech měli drzého stopaře před sebou.

Mladý darebák

Ztoho se nakonec vyklubal devatenáctiletý mladík zokresu Semily. Pochopitelně, že se nejednalo o vojáka zpovolání, ale o muže, který už má nějakou tu kriminální minulost za sebou. Vtěchto dnech bylo proti němu zahájeno trestní stíhání pro trestný čin krádeže a neoprávněné držení platební karty, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Co říci závěrem ? Jak vyplývá znašeho případu, řidiči by si měli dát pozor na to, koho si do svého vozidla vezmou a koho ne. Protože jen tak mohou předejít případnému okradení.