Z Prahy směrem na Mladou Boleslav vyjížděla řidička osobního vozidla Peugeot 206. Snad chtěla udělat dobrý skutek, snad chtěla jenom pomoci, na Černém Mostě zastavila mladému stopaři. Ten chtěl svézt do Dolní Branné, a protože řidička jela stejným směrem, vyzvala muže, aby si přisedl. Celou cestu hovořil o své rodině, o tom, že je vojákem z povolání a že se účastnil mise v Afganistanu.
Takto dojeli až k Jičínu, kde najednou muže napadlo, že by mohl řidičku okrást. A jak si usmyslel, tak také provedl. Pod kopcem Babák ji požádal, aby mu zastavila na toaletu. Když mu vyhověla a zastavila, mladík jí z ničeho nic vytrhl klíčky ze spínací skříňky a hodil je na podlahu.

Ukradl, co mohl

Poté ze zadního sedadla odcizil černý batoh, ve kterém měla mobilní telefon, klíče, osobní doklady, peněženku s finanční hotovostí a platební kartou. S lupem následně utekl do blízkého lesa. Řidička věděla, že nemá šanci mladíka dostihnout, a tak raději znovu nastartovala vozidlo a odjela do nejbližší obce, kde celou událost oznámila Policii ČR.
Policisté se okamžitě začali případem zabývat a během dvou dnů měli drzého stopaře před sebou. Z toho se nakonec vyklubal devatenáctiletý mladík z okresu Semily. Pochopitelně se nejednalo o vojáka z povolání, ale o muže, který už má nějakou tu kriminální minulost za sebou. V těchto dnech bylo proti němu zahájeno trestní stíhání pro trestný čin krádeže a neoprávněné držení platební karty, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
Všichni řidiči by si měli dát pozor na to, jakého člověka do svého vozidla vezmou a koho ne. Protože jen tak mohou předejít případnému okradení .⋌ Hana Klečalová