Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen ve 21:09 hodin a na místo vyjeli profesionální hasiči zJičína, dobrovolní hasiči zValdic a Železnice. Kvůli rozsahu požáru byly během noci a dnešního dne na místo povolány další profesionální a dobrovolné jednotky zNové Paky, Jičína, Libuně a Starého Místa. Vsoučasné době na místě zasahují hasiči stechnickým automobilem, devíti cisternami, automobilovým žebříkem a automobilovou plošinou.

Hala v plamenech

První jednotka na místo dorazila za jedenáct minut od nahlášení požáru. Skladovací hala o rozměrech 58 x 18 metrů byla vté době již celá vplamenech. Hasiči okamžitě začali shašením požáru zněkolika míst u objektu, ale také ze žebříku a plošiny. Kvůli hustému kouři museli po celou dobu zasahovat vdýchacích přístrojích. Po dvou hodinách se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu.

Loňské seno a jeřáb

V objektu ze železobetonové konstrukce sbetonovými vazníky, sedlovou střechou svlnitým hliníkovým plechem shořelo celkem 600 tun sena ze sklizně zroku 2006, 2007 a manipulační jeřáb. Zničena byla také střecha haly. Během celé noci a dnešního dne hasiči vyskladňují seno a dohašují ohniska požáru. Na místě je zřízena kyvadlová doprava vody pro doplňování cisteren.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 mil. korun. Příčiny rozsáhlého požáru budou předmětem dalšího šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Později vám přineseme více snímků ze zásahu.