Venku stáli dva muži, které žena neznala a tak zavolala na manžela. Než stačil přijít, už stáli oba muži přímo u hlavních dveří a spustili, že jim nesou tisíc korun, ale že mají pouze pětitisícovou bankovku, kterou potřebují rozměnit. Důchodce se na víc neptal a vrátil se zpět do domu. Oba muži ho však následovali a to i přesto, že je nezval dál. Zde se snažil jeden z nich neustále chodit s ním.
V obývacím pokoji si pak všiml, jak si senior bere z kapsy saka peněženku. S tou poté přešel do kuchyně, kde na dotaz, proč mu vlastně peníze přinesli, ani jeden z nich neodpověděl. Pouze ho vyzvali, aby jim podepsal převzetí peněžní částky.
V okamžiku, kdy se muž sklonil nad stolem a chtěl lístek podepsat, se stalo něco, co vůbec nečekal.

Zákeřný úder

Jeden z mužů ho totiž zákeřně udeřil zezadu do hlavy, přičemž senior narazil čelem do stolu. Pak už vzaly události rychlý spád. Oba se zmocnili peněženky i s 53 tisíci korun a rychle utekli. Venku pak před domem nastoupili do vozidla černé barvy a odjeli směrem do centra Jičína.
Jeden z mužů byl ve věku okolo 55 let, asi 180 cm vysoký, silnější postavy, měl krátké, prošedivělé vlasy. Na sobě měl kalhoty světle béžové barvy, košili s dlouhým rukávem tmavé barvy. Druhý muž byl také asi 180 cm vysoký, silnější postavy, ve věku kolem 55 let, měl krátké, tmavě hnědé vlasy. Oblečen byl do kalhot světle modré barvy, lehké letní bundy světle šedivé barvy.
Za trestný čin loupeže oběma hrozí trest odnětí svobody až na deset let.
Policie žádá případné svědky, kteří by mohli k uvedenému případu podat jakoukoliv informaci, aby tak učili na linku tísňového volání 158 nebo přímo na telefon 974 533 101.
Policie ČR upozorňuje občany, aby byli velmi opatrní a nikdy si do svých bytů ani domů nepouštěli cizí osoby. Jak je patrno, pachatelé se nebojí použít násilí a z počátku nevinná „návštěva“ se může změnit v loupežné přepadení.