V odvolacím jednání o tom ve středu s konečnou platností rozhodl pražský vrchní soud. Další dva obžalované - zvlášť nebezpečného recidivistu Pavla Feierfeila a Jiřího Salavce - poslal do vězení na 20 a 14 let.


“Na základě předchozí dohody došlo k usmrcení Munzara, na kterém se podíleli všichni tři obžalovaní,“ prohlásil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička.
Z vraždy Ivany D. však na rozdíl od královéhradeckého krajského soudu uznal odvolací senát vinným pouze Zemana. Proto také Feierfeilovi a Salavcovi snížil tresty 23 a 19 let odnětí svobody, které jim v srpnu za oba zločiny uložil krajský soud.

Vydírání

Munzar podle rozsudku Salavce a Zemana vydíral. Dlužili mu peníze a Munzar po nich požadoval vysoké úroky. Salavce dokonce podle soudu donutil k leasingovým podvodům. Dvojice se proto rozhodla zbavit se dluhů tím, že nechá muže zlikvidovat. Na jeho popravu si najali několikrát soudně trestaného Feierfeila, kterému za vraždu slíbili finanční odměnu. Pistoli obstaral Zeman, Salavec zase oběť vylákal na smluvené místo u obce Litič na Trutnovsku.


S Munzarem tam ale přijela i jeho přítelkyně Ivana D. Když Feierfeil Munzara jednou ranou zastřelil, Salavec odjel do Prahy a později vrahovi předal 32 000 korun. Feierfeil se Zemanem dali mrtvé tělo do kufru auta a s mladou ženou odjeli na desítky kilometrů vzdálené místo, kde nechali Ivanu D. z vozu vystoupit. Zeman ji třemi ranami zastřelil, aby jejich zločin nemohla prozradit.


Těla obou zavražděných zakopali Zeman s Feierfeilem v lese u Sobotína na Šumpersku, ve vzdálenosti asi sto metrů od sebe. Za to, že pomáhal Zemanovi zahladit stopy po popravě Ivany D., uznal Lněničkův senát Feierfeila vinným z trestného činu nadržování pachateli.
Protože dvojice sebrala zastřelenému Munzarovi zlatý řetízek a hodinky, byli oba odsouzeni také za krádež.
Proti středečnímu verdiktu se již nelze odvolat, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.