Pátek

V pátek 28. března vyjeli policisté v ranních hodinách do Ostroměře, kde šestačtyřicetilatá řidička osobního vozidla Škoda Felicia zazadu narazila do nákladního vozidla s přívěsem, jehož řidič odbočoval vpravo na vedlejší silnici. Ke zranění osob nedošlo, alkohol u řidičů byl na místě vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda byla vyčíslena na téměř 40 tisíc korun.

Neznámý vandal řádil v noci v Kopidlně, kde u vozidla Škoda Forman, které bylo zaparkované v areálu jedné ze škol, propíchl obě přední pneumatiky a k tomu ještě ulomil anténu. Případ policisté šetří jako přestupek proti majetku.

Starost o pacientku měla v dopoledních hodinách lékařka v Lázních Bělohrad, které žena neotevírala ani nezvedala telefon. Za asistence policie byl byt otevřen a žena, které se udělalo nevolno, byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice v Jičíně.

K požáru domu v Hořicích v Havlíčkově ulici vyjeli po poledni policisté spolu s hasiči. Na místě bylo zjištěno, že k zahoření došlo z důvodu závady na elektroinstalaci lednice. Majitelka bytu, která se nadýchala zplodin, byla převezena na ošetření do nemocnice v Jičíně.

V odpoledních hodinách pak brzdil odstavený kamión v Úlibicích u kostela provoz v obou směrech. Přivolaná hlídka však kamión na místě již nezastihla.

Během odpolední služby se policisté zaměřili i na řidiče. V Hořicích kontrolovali osobní vozidlo Škoda 105, jehož devatenáctiletý řidič nebyl z policistů zrovna nadšený. A moc dobře věděl proč. Není totiž držitelem příslušného řidičského orpávnění a tak mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což může jít až na rok do vězení.

Údajně bezdůvodně napadla v podvečerních hodinách žena v Sylvárově Újezdu holí svého staršího souseda. Hlídka na místě zjitila, že nedošlo ke zranění ani ke škodě na majetku, a tak oběma stranám na místě pouze domluvila.

Zajímavé oznámení učinila na linku 158 žena z Kacákovy Lhoty, která policistům sdělila, že jí někdo odcizil ze stodoly 20 kilogramů hliníku a kbelík mědi. Jakmile se však policisté začali zajímat, o jaký hliník se přesně jednalo a odkud pochází, okamžitě oznamovatelka uvedla, že se jí vlastně nic neztratilo a že nic oznamovat nechce.

V noci pak muži zákona vyjeli do Pařezské Lhoty, kde silně podnapilý syn demoloval zařízení domu rodičů. Na místě nakonec hlídka zjistila, že opilý není jen syn, ale celá rodina, tak pouze přistoupili k domluvě.

Sobota

V sobotu 29. března oznámila nad ránem na linku 158 opilá žena ze Sobotky, že jí manžel nechce pustit domů. Z tohoto důvodu vykopla dveře, což se pochopitelně zase nelíbilo manželovi. A tak jí dal alespoň facku a šel klidně spát. Věc byla na místě vyřízena domluvou, neboť žena svoji chybu uznala.
V Sobotce však ještě chvíli zůstaneme. V noci totiž odcizil dosud neznámý zloděj poklop z kanálu v Březenské ulici. Policisté teď vyšetřují, kdo má jeho krádež na svědomí a hlavně, kde skončil.

Na budově základní školy v Jičíně v Železničářské ulici mělo údajně dojít k poškození hromosvodu a v Úlibicích zase pro změnu neznámý vandal poškodil plot u rekreační chalupy.

V odpoledních hodinách vyjeli muži zákona v Jičíně do jedné z restaurací, kde podnapilý host rozbil půllitr a poté se pořezal. Vzhledeme k tomu, že se nechtěl dát ošetřit, byla požádána o asistenci policie. Po příjezdu hlídku už neprotestoval a nechal se lékařem ošetřit.


Neděle

Neděle 30. března již byla o poznání klidnější. Nejdříve policisté vyjeli v Jičíně do Bolzanovy ulice, kde se neznámý zloděj vloupal do budovy lékařské pohotovosti. Uvnitř pak odcizil ubrusy, varnou konvici a zastřihávač vlasů. Celková škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun.

V ranních hodinách ještě vyděsil notně opilý muž chodce u sportovního areálu v Jičíně, který zde ležel a nehýbal se. Hlídka třicetiletého muže vzbudila a nasměrovala k domovu. Nutno podotkout, že cestou jistě vystřízlivěl, protože šel až do Těšína.

Během dne ještě policisté šetřili požár zahradní chatky v zahrádkářské kolonii v Jičíně u hvězdárny a večer pak partnerské neshody v Jičíně. V tomto případě oznámila žena, že již více nechce žít se svým věčně opilým druhem. Ten si nakonec sbalil kufry a z bytu odešel. Otázkou je, na jak dlouho.

O rozruch v Jičíně na Lidickém náměstí se postaral po půlnoci otec spolu se svojí dcerou. Před místní restaurací ji totiž domlouval fackami, což se jí pochopitelně nelíbilo, a tak utekla na vlakové nádraží, kde strávila noc. (PČR)