Pátek

V pátek 4. dubna policisté v Jičíně dohlíželi od ranních hodin nad silničním provozem. Nutno podotknout, že by se někteří řidiči měli vrátit do autoškoly a zopakovat si dopravní značky. Jako například dvaapadesátiletý řidič osobního vozidla Opel Astra, který i přes zákaz vjezdu všech vozidel vjel do Palackého ulice, za což byl patřičně „odměněn“ blokovou pokutou.

Smůlu měl i osmadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Forman, kterého muži zákona kontrolovali v Dělnické ulici. I on byl přítomností policistů evidentně zaskočen. A není se ani co divit. Muž má totiž až do roku 2009 vysloven Okresním soudem v Semilech zákaz řízení motorových vozidel. V tomto případě přestupek nespravila pokuta, ale přímo ve zkráceném přípravném řízení sdělení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což mu hrozí až roční vězení.

Následně policisté vyjeli do jednoho z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží, kde pracovníci místní ostrahy zadrželi dvacetiletého mladíka, který zde odcizil zboží v hodnotě 46 korun. Je otázkou, zda se mu krádež vyplatila, když v blokovém řízení dostal pokutu ve výši 1 tisíc korun.

Následně prováděli šetření v obci Kozojedy, kde se neznámý pachatel vloupal do rekreační chalupy. Z této si odnesl motorovou pilu McCulloch v hodnotě 5 tisíc korun.

O tom, že děti a zápalky nepatří dohromady, se v odpoledních hodinách přesvědčili v Pševsi. Několik dětí si zde totiž hrálo se zápalkami mezi vozidly, přičemž dvě z nich se jim podařilo zapálit. Požár se okamžitě rozšířil na dalších pět vedle stojících vozidel. I když se jednalo o auta na náhradní díly, přesto se škoda vyšplhala až na 50 tisíc korun.

Sobota

V sobotu 5. dubna vyjeli policisté nad ránem do Dětenic, kde mělo dojít k fyzickému napadení mezi manželi. Hlídka však na místě zjistila, že jsou oba manželé opilí, a že se po návratu domů z návštěvy mezi nimi strhla hádka. Žena si to však nechtěla nechat líbit, a proto oznámila na linku 158, že byla fyzicky napadena manželem, což se nezakládalo na pravdě. Věc na místě policisté vyřídili domluvou.

Dále muži zákona vyšetřovali v Lázních Bělohrad, v Jičíně a v Nové Pace dopravní nehody. V dopoledních hodinách pak vypátrali v Jičíně dvacetiletého mladíka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátraní. Po provedení nezbytných úkonů byl opět propuštěn na svobodu.

Odpoledne dva mladíci v Lázních Bělohrad zřejmě nevěděli, co s volným časem, a tak si ho krátili lezením na vlakové návěstidlo. Na jejich zábavu přišla vlakvedoucí, která vše oznámila na policii. Hlídka na místě však už mladíky nezastihla.

Ve večerních hodinách popsal v Jičíně u fotbalového hřiště dosud neznámý vandal fixem autobus fotbalistů z Hradce Králové. Naštěstí se podařilo nápisy odstranit, a tak ke škodě na majetku nedošlo. Přesto po vandalovi policisté pátrají.

V noci se pak v Hořicích na náměstí proháněl dosud neznámý řidič osobním vozidlem Renault 19, přičemž velmi riskantní a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.


Po půlnoci opět policisty zaměstnali opilci. V tomto případě v Chyjicích, kde notně opilý muž fyzicky napadl svého bratra.

V Robousích se pro změnu pohyboval kolem benzínové čerpací stanice podezřelý muž, který měl na očích tmavé brýle a to i přesto, že byla noc a přes hlavu měl kapuci hluboko naraženou do očí. Hlídka, která na místo vyjela, však již muže nezastihla.

Neděle

Neděle 6. dubna patřila k těm klidnějším. Policisty zaměstnali tři zloději, kteří kradli v jednom z obchodních domů v Jičíně na autobusovém nádraží. I když ve všech případech odcizili zboží v hodnotě několika desetikorun, nakonec z prodejny odešli s pokutou každý ve výši 1 tisíc korun.

V odpoledních hodinách pak policisté přijali na lince 158 oznámení o volně pobíhajících oslech v okolí Milkovic. Hlídka na místě zjistila, že celkem 5 oslů uteklo z objektu nedaleké farmy. Nakonec se o ně postaral jejich majitel.

V noci si novopačtí policisté ještě posvítili na řidiče. V Krkonošské ulici kontrolovali osobní motorové vozidlo Hyundai Lantra, které řídil jednatřicetiletý muž. Už při zastavení vozidla policisté tušili, že není něco v pořádku. A nemýlili se. Z nekoordinovaného pohybu a dechu řidič bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Z tohoto důvodu byl také vyzván k provedení dechové zkoušky, která u něj prokázala přes 1,40 promile alkoholu v dechu. Po tomto zjištění se řidič odmítl k věci vyjádřit a zřejmě na protest protokol podepsal třemi křížky. Nebylo mu to však nic platné, protože mu policisté na místě zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. (PČR)