Sobota

V sobotu 22. března vyjeli v ranních hodinách do Češova, kde řidič Wartburgu narazil při parkování do vedle stojícího vozidla Volvo. Ke zranění osob nedošlo a škoda byla vyčíslena na 12 tisíc korun.

V odpoledních hodinách pak došlo k zahoření rodinného domku v Dolanech. Na místě bylo zjištěno, že požár má na svědomí závada na elektroistalaci. Policisté dále prováděli šetření v obci Bačálka, kde neznámý vandal rozbil okno u jedné z rekreačních chalupu.

Poté muže zákona zaměstnával jeden opilec za druhým. Nejdříve vyjeli do obce Boháňka, kde pořadatelé vykázali z místní diskotéky podnapilého mladíka, což se mu pochopitelně nelíbilo. A tak jediné co ho napadlo, zavolal na linku 158, aby mu policisté pomohli dostat se dovnitř. Měl však smůlu. Muži zákona mu na místě nejdříve řádně domluvili a poté ho poslali domů.

Dalšího opilce, tentokrát v Jičíně, nechtěla zase pustit domů jeho družka. A do třetice oznámil na linku 158 notně podnapilý muž, že mu někdo v Hořicích na náměstí ukradl batoh. Hlídka však na místě zjistila, že mu zřejmě batoh nikdo neukradl, ale že ho někde zapomně a neví kde.

Několik výrostků navštívilo v pozdních nočních hodinách restauraci v Jičíně v Denisově ulici, kde fixami popsali nábytek. Majitel restaurace se nakonec dohodl s jejich rodiči na úhradě škody.

Neděle

Ani neděle nebyla o nic klidnější. V ranních hodinách vyjeli policisté do Dětenic, kde si neznámý vandal vyhlédl zaparkované osobní motorové vozidlo Ford Galaxy, u kterého urazil obě venkovní zrcátka. Majitel vyčíslil škodu na 28 tisíc korun.

K požáru osobního vozida Peugeot 309 došlo v dopoledních hodinách v Nové Pace. Řidič, který jel ve směru na Radkyni, zaznamenal po ujetí několika metrů požár motoru. Ten se sice nejdříve pokusil sám uhasit, ale marně. Nakonec na místo vyjeli policisté a hasiči, kteří si případ na místě převzali.

Dále muže zákona zaměstnaly rodinné neshody. Nejdříve řešili problémy v rodině na Pařezské Lhotě a poté v Hořicích, kde se opilý muž nedokázal dohodnout se synem své přítelkyně. Ta mu nakonec sbalila kufry a vykázala ho z domu.

V odpoledních hodinách oznámil na linku 158 muž z Nové Paky, že upadl ve svém bytě a nemůže se hnout. Na místo okamžitě vyjeli jak policisté, hasiči tak i rychlá záchranná služba. Dovnitř se lékař dostal až poté, co hasiči vyrazili dveře. Poté muže odvezli do Oblastní nemocnice v Jičíně.

Na slušné vychování zřejmě zapomněl jeden z hostů v restauraci v Radimi. Ten zde nejenže napadal ostatní hosty a obsluhu, ale navíc poškodil zařízení a venku se „pustil“ i do popelnice. Přivolaná hlídka opilému muži na místě důrazně domluvila.

V odpoledních hodinách se dobrovolně hlásil do služby muž z Hořic, který policistům sdělil, že z místní restaurace jistí veřejný pořádek.

Pondělí velikonoční

Na pondělí 24. března se těšili hlavně koledníci. A že si někteří vykoledovali „pěknou opičku“, snad ani nemusíme připomínat. A tak od ranních hodin policisté průběžně vyjížděli do Nové Paky, Jičína, ale i Ostroměře. Tam všude odpočívali na silnicích a dalších místech opilí koledníci.

Rozchod se svým milým neunesla mladá žena v Kopidlně. Svůj vztek si vybila na osobním vozidle Lancia Debra, které měl její bývalý přítel vypůjčené. Úmyslně u něj ulomila oba stěrače čelního skla, rozbila sklo předního světlometu, poškodila pravé vnější zpětné zrcátko a aby toho nebylo málo, tak ještě rozbila obě skla u světel zpětného chodu. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách pak v Nové Pace podnapilý host rozbil vchodové dveře u restaurace a v Jičíně se pro změnu nedokázali dohodnout v jedné rodině.

Velikonoční koleda se vymkla z ruky i osmnáctiletému mladíkovi, který se v Jičíně přepravoval na jízdní kole. Po poledni projížděl ulicí Přátelství, kde se však plně nevěnoval řízení a přední částí narazil do zaparkovaného vozidla Seat Toledo. Policisté na místě vyzvali cyklistu k provedení dechové zkoušky, která u něj prokázala přes 2 promile alkoholu. Celková škoda byla vyčíslena na více jak 3 tisíce korun.

Během dne zaměstnal muže zákona i šestadvacetiletý řidič vozidla Fiat Uno, kterého kontrolovali v Jičíně, v Poděbradově ulici. Vzhledem k tomu, že muž není vlastníkem příslušného řidičského oprávnění, vyslechl si ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což může v nejbližší době očekávat peněžitý trest nebo trest odnětí svobody až na jeden rok.

Dalšího hříšníka kontrolovali policisté v Hořicích. V tomto případě se jednalo o motocyklistu, který rovněž není a nikdy nebyl vlastníkem řidičského oprávnění. I on si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což mu hrozí stejný trest. (PČR)