Ve většině případů se jednalo o škody způsobené silným větrem, který se přehnal v sobotu a v neděli nad naším okresem.

Pátek

V pátek 29. února asistovali policisté v ranních hodinách při otevírání bytu v Jičíně na sídlišti Pod Lipami, který si majitelka nedopatřením zabouchla.

Dále prověřovali oznámení o výskytu podezřelých osob na jičínském autobusovém nádraží. Jednalo se o řidiče osobního vozidla, který se vydával za Španěla a se svojí společnicí zde nabízel náhodným kolemjdoucím fotoaparáty. Zajímavé na tom je, že zájemcům chtěli vybrané zboží výhradně předat až v místě jejich bydliště. Naštěstí se nenechal nikdo "nachytat" a tak nakonec odjeli s nepořízenou.

V dopoledních hodinách pak prováděli muži zákona šetření v Jičíně, kde neznámý vandal nastříkal sprejem na stěny místního zámku různé nápisy. Na linku 158 oznámil anonym, že v Hořicích před plaveckým bazénem stojí osobní vozidlo Škoda 120, ze kterého vytéká benzín. Než však stačili policisté spolu s hasiči na místo dorazit, bylo už vozidlo pryč. O následnou likvidaci znečištěného parkoviště se postarali místní hasiči.

V odpoledních hodinách pak policisté řešili v Jičíně neshody mezi majitelem a nájemcem bytu. Nakonec se obě strany na místě dohodly. V podvečerních hodinách zase "vyděsil" občany v Bystřici řidič osobního vozidla Hyundai Lantra, který zde jezdil po prázdných kolech. Provedenou kontrolou muži zákona zjistili, že řidič o defektu vozidla věděl, pouze se mu nechtělo kola přezout, a tak jezdil po ráfkách.

Noční klid měli v Sobotce rušit návštěvníci místní diskotéky. I když hlídka na místě žádné rušení nočního klidu nezaznamenala, přesto upozornila pořadatelskou službu, aby na hosty více dohlédla.

Sobota

V sobotu 1. března šetřili policisté v ranních hodinách dopravní nehodu, ke které došlo v Jičíně na křižovatce ulic Vrchlického a Čechova. Řidič čtyřkolky zde nedal přednost v jízdě nákladnímu vozidlu, které jelo po hlavní silnici a do tohoto narazil. Následně řidič čtyřkolky z místa dopravní nehody ujel a to na další čtyřkolce. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a celková škoda byla vyčíslena na pár tisícovek korun.

V dopoledních hodinách se pak naším okresem přehnala vichřice, která napáchala značné škody. A tak policisté vyjížděli až do pozdních nočních hodin k spadlým stromům, sloupům a drátům vysokého vedení. V nejednom případě se na policisty obraceli občané se žádostí o pomoc při odklízení poškozených střech a dalších objektů.

O víkendu nechyběli ani opilci, a tak první z nich na sebe nenechal dlouho čekat. V pravé poledne chtěl ve Staré Pace vyskočit silně opilý muž z okna svého bytu v Revoluční ulici. Nakonec si vše rozmyslel a od skoku raději upustil.

V odpoledních hodinách pak policejní hlídka domlouvala v Lázních Bělohrad dvěma opilým mladíkům, kteří v místní restauraci obtěžovali svým nevhodným chováním nejen personál, ale i hosty.

Závada na výstražném světelném zařízení umístěném před železničním přejezdem ve Vitiněvsi potrápila v podvečerních hodinách nejednoho řidiče.

V Nové Pace si pak přímo před restaurací "ustlal " alkoholem zmožený host a veselo měli i v Sobotce na plese, kde mělo dojít ke rvačce několika hostů. Hlídka na místě však žádný konflikt nezaznamenala.

Neděle

Neděle 2. března pokračovala v duchu sobotní služby, a tak policisté vyjížděli během dne k dalším spadlým stromům a sloupům elektrického vedení.

V noci pak ve Staré Pace řádil neznámý vandal, který se zde "proběhl" po několika zaparkovaných vozidlech. Dále policisté prováděli šetření v Horní Nové Vsi, kde během noci odcizil neznámý pachatel ze dvora domů nový přívěsný vozík, který si jeho majitel den předtím zakoupil za téměř 16 tisíc korun.

V Žereticích se pro změnu hádali sousedé kvůli pozemkům a v Nové Pace mělo dojít k údajné krádeži plechů. Policisté však na místě zjistili, že plechy neodnesl zloděj, ale vítr.

Pondělí

V pondělí 3. března byly v dopoledních hodinách na obvodním oddělení v Jičíně slavnostně otevřeny nové vstupní prostory s moderní recepcí. Hned po slavnostním aktu policisté vyjeli v Jičíně do Revoluční ulice, kde se neznámý zloděj zmocnil osobního vozidla Audi TT v hodnotě téměř 400 tisíc korun.

Dále muži zákona prováděli šetření v Kopidlně, kde neznámý pachatel poškodil na náměstí nádrž vozidla Škoda 120, a z této pak odčerpal několik litrů benzínu.

Na linku 158 oznámil v odpoledních hodinách všímavý občan, že našel v Jičíně v Konecchlumské ulici odstavené osobní motorové vozidlo Fiat Uno. Provedeným šetřením policisté zjistili, že vozidlo bylo před několika dny odcizeno ve Dvoře Králové nad Labem. A tak alespoň udělali radost jeho majiteli, který si pro vozidlo ještě večer přijel.

Silně opilý důchodce padal ve večerních hodinách v Havlíčkově ulici v Hořicích do vozovky. Soudě podle jeho špinavého oblečení, bylo těch pádů zřejmě víc než dost. A tak noc strávil na "záchytce" v Hradci Králové.

Až do Čelákovic se vydal před několika dny osmdesátiletý důchodce z našeho okresu, který zde dělá starosti místním policistům. Žije totiž jako bezdomovec a tvrdí o sobě, že je Ferda mravenec, a že se chystá zemřít.

V noci ještě oznámil na linku 158 anonym, že v Jesenici u Prahy zřejmě dojde k vyřizování účtů mezi dvěma gangy. Informace byla předána místně příslušnému obvodnímu oddělení.

nprap. Hana Klečalová, vrchní inspektor, v.r.