Pátek

V pátek 22. února zaměstnal policisty hned vranních hodinách čtyřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda 120, kterého kontrolovali vOsenicích. Ten byl z jejichkontroly evidentně rozladěn, neboť nevlastní řidičský průkaz. A tak si ještě toho rána vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření ztrestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což mu hrozí až rok odnětí svobody.

Smůlu měli obyvatelé Starých Hradů a Ohařic, kteří si chtěli vranních hodinách zatelefonovat z telefonní budky. Vnoci se totiž do obou automatů vloupal neznámý pachatel, který si následně odnesl pokladničky i sdrobnými mincemi.

Poté muži zákona vyšetřovali dopravní nehodu vHořicích, kde řidič osobního vozidla Mitsubishi Colt nedodržel bezpečnou vzdálenost a na kruhovém objezdu u prodejny Plus zezadu narazil do vozidla Škoda Fabia combi. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a celková škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun.

Dále se policisté zabývali oznámením třiapadesátiletého muže, který zapomněl mobilní telefon vhodnotě téměř jeden tisíc korun vautobusu na trase Semily – Jičín a tento mu někdo odcizil.

Kdalší krádeži došlo na Samšině, kde si neznámý zloděj přivlastnil kovovou popelnici vhodnotě 1 tisíc korun. Vpodvečerních hodinách oznámil na linku 158 muž, že nalezl vpotoce u Hřmenína mrtvé tele. Hlídka na místě zjistila, že se nejedná o tele, nýbrž o srnku, která je vpokročilém rozkladu. Uhynulé zvíře si převzal starosta obce Příchvoj.

VMiletíně pro změnu odcizil neznámý pachatel osobní motorové vozidlo Škoda Octavia zelené metalízy vhodnotě 230 tisíc korun.

Tady Kozojedy, tak se představil před dvaadvacátou hodinou na lince 158 notně opilý muž. Po policii požadoval, aby okamžitě vykázala zrestaurace hosta, který ho údajně slovně napadá.

Sobota

Vsobotu 23. února prováděli policisté vranních hodinách šetření kvloupání do chalupy ve Sběři .

Po osmé hodině ranní bylo oznámeno na linku 158, že na poli u Mlázovic někdo leží. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o ženu, která se vracela vnoci zplesu domů přes pole, kde jí však došly síly a proto zde zůstala ležet.

Vdopoledních hodinách měli pro změnu starost o svého souseda obyvatelé domu vHořicích. Nakonec se ukázalo, že notně opilý muž pouze tvrdě usnul a neslyšel zvonek. Po chvíli se přece jen probudil a sám otevřel.

Vpoledních hodinách se pohybovalo vokolí Soběraz podezřelé vozidlo, jehož osádka by se mohla dopouštět trestné činnosti. Policisté však na místě žádné podezřelé vozidlo nezjistili.

Odpoledne pak čtveřice neznámých mladíků posprejovala vJičínské ulici dvířka od elektrického rozvaděče a vOstroměři se „do sebe daly dvě sousedky“. Jedna obvinila druhou, že jí ukradla ze sklepa sklenice na kompoty. Věc je řešena jako přestupek proti občanskému soužití.

VJičíně vrestauraci na náměstí Svobody pro změnu vypátrali třiatřicetiletého muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání po pobytu.

Večer si vMilovicích u benzínové čerpací stanice natankoval řidič do stříbrné dodávky benzín za 1.500 Kč a poté zmísta bez zaplacení ujel.

Parta opilých mladíků si našla vJičíně zábavu vbudce veřejného telefonního automatu, kde dělali velký hluk a nevhodně se chovali. Hlídka na místě mladíkům domluvila.

Vnoci ještě došlo vÚhlejově kzahoření staré trávy a vJičíně vHavlíčkově ulici zas někdo poškodil zaparkované vozidlo.

Před půlnocí volala na linku 158 mladá žena, která policistů sdělila, že byla u svého přítele vJičíně, který ji zklamal, sprostě nadával a nakonec ji vyhodil zdomu a ona nemá kam jít. Policisté o jejím osudu informovali matku, která se o ni postarala.

Nad ránem ještě došlo vJičíně vRuské ulici ke slovní potyčce mezi barmanem a silně podnapilým hostem. Muž totiž nemohl pochopit, že již mají vbaru zavřeno a proto nemůže dovnitř. Nakonec mu musela vše vysvětlit až policejní hlídka.

Neděle

Ani vneděle 24. února nebyla o nic klidnější. Vranních hodinách oznámil na linku 158 anonym, že je na silnici u Hořic vysypaný kontejner. Ten musela odstranit až přivolaná policejní hlídka.

Přes den pak muži zákona vyšetřovali dopravní nehodu vNové Pace, vPodůlší, vHorní Nové Vsi a vŽeleznici. Odpoledne pak asistovali při otevírání bytu vJičíně vRuské ulici, který si majitelka nedopatřením zabouchla.

Další neshody vpanelovém domě vJičíně na sídlišti Pod Lipou vyvrcholily slovní přestřelkou mezi dvěma muži. Hlídka na místě však nikoho ze zúčastněných už nezastihla.

Následně muži zákona prováděli šetření kpřípadu vloupání do garáže vNové Pace a kzahoření trávy vChroustově.

Před 23. hodinou ještě volně pobíhali vDolanech psi, kteří vnikli na dvůr jednoho zdomů, kde následně zakousli dva kačery a dva potrhali. To jim zbylo zřejmě málo, a tak se ještě pustili do králíkárny, ze které vytahali a zardousili 11 králíků a jedno morče. Hana Klečalová