V ranních hodinách vyjeli v Jičíně do Jarošovské ulice, kde se neznámý pachatel vloupal do několika sklepních kójí. Uvnitř pak odcizil jízdní kola, ruční nářadí a alkohol. Majitelé vyčíslili celkovou škodu na částku nejméně 58 tisíc korun. Dále prováděli asistenci při otevření bytu v Jičíně v Tylově ulici, který si majitelka nedopatřením zabouchla.

V odpoledních hodinách pak prováděli šetření ke krádeži pánských bot v Libuni. Ty zmizely během pondělí 24. března z chodby jednoho domu. Zřejmě se zalíbily některému z koledníků, kteří dům navštívili, neboť na místě zůstaly staré, velmi opotřebované boty.

Pátrání po chlapci

Strach a bezmoc prožívali ve večerních hodinách rodiče dvanáctiletého syna v Sobotce. Chlapec šel totiž kolem 15. hodiny navštívit kamaráda, ke kterému však již nedošel. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu a navíc jeho mobilní telefon byl nedostupný. Hocha nejdříve hledali rodiče, ale marně. Nakonec ve večerních hodinách otec oznámil jeho pohřešování na policii. Vzápětí nato se rozjela rozsáhlá pátrací akce, do které se kromě policistů zapojili i místní občané.

Hledalo se všude. U kamarádů, v parku, v místech, které často navštěvoval, ale i v nemocnicích, v hernách, na nádraží atd. Po nekonečných třech hodinách se nakonec přece jen sám ozval matce. Sdělil jí, že je v Praze v metru, a že neví, jak se tam dostal. Zde ho pak pražští kolegové vyzvedli a předali šťastnému otci. PČR