Vúterý 8. ledna vyjížděli policisté vranních hodinách kdopravní nehodě do obce Choteč, kde řidič skončil se svým nákladním vozidlem vpředzahrádce rodinného domku. Nehoda si nevyžádala žádné zranění a škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

Poté asistovali při exekučním řízení vJičíně, vulici Na Jihu. Vdopoledních hodinách pak řešili na Zelenecké Lhotě oznámení ženy, která měla být uzamčena cizí osobou ve svém bytě. Nakonec poškozená klíče sama našla.

Domluva

Poté vyjížděli kjednomu zobchodních domů vJičíně na autobusovém nádraží, kde se před vstupem do prodejny povaloval „bezdomovec“ a přitom obtěžoval kolemjdoucí. Hlídka muži na místě domluvila a ten po chvíli prostor opustil. Poté řešili další dopravní nehody, a to vNové Pace, ve Vitiněvsi a vJičíně, vulici Markova.

Následně je čekal opětovný výjezd do obchodního domu vJičíně na autobusovém nádraží, kde si jedna znakupujících, sedmadvacetiletá žena zMostu, dala do nákupního košíku zboží vhodnotě 12 tisíc korun a tímto následně projela uzavřenou pokladnou. Kjejí smůle si jí všimla jedna zpokladních, která vše oznámila pracovníkům ostrahy. Žena musela nejen celý nákup vrátit, ale navíc si ve zkráceném přípravném řízení vyslechla podezření ztrestného činu krádeže, zacož ji hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Vnoci pak ještě policisté řešili neshody mezi hosty v herně vHořicích.

Středa

Ani středa 9. ledna nebyla o nic klidnější. A tak policisté vranních hodinách vyšetřovali vandalství vJeřicích, kde dosud neznámý pachatel popsal vnoci sprejem budovu železniční zastávky. V Nové Pace se pro změnu někdo vloupal do kanceláře jedné zfirem, kde odcizil nářadí a peníze.

Před polednem vyjížděli spolu sHasičským záchranným sborem do Kopidlna, kde došlo kzahoření jednoho zbytů vpanelovém domě. Naštěstí nebyl nikdo zraněn a celková škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun.

Volně pobíhající koně na Zebíně zaměstnávali nejen jejich ošetřovatele, ale i přivolané policisty. I vtomto případě vše dobře dopadlo a koně se vrátili tam kam patří, tedy do stájí. A aby toho nebylo málo, tak vodpoledních hodinách vypátrali muži zákona vÚlibicích devatenáctiletého mladíka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání po pobytu.

Práce s opilci

Snad každý den mají policisté co do činění sopilci, a tak ani středa nebyla výjimkou. Ve večerních hodinách navštívil hořickou nemocnici notně opilý pacient, kterého nakonec musela přivolaná hlídka odvézt na vystřízlivění do záchytné stanice v Hradce Králové.

Vnoci je pak ještě vJičíně kontrolovali osobní motorové vozidlo Škoda Favorit, které řídil teprve šestnáctiletý mladík. Ten pochopitelně vzhledem knízkému věku není a ani nemůže být držitelem příslušného řidičského oprávnění. Ztohoto důvodů policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření zprovinění řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, za což mladistvému hrozí trest odnětí svobody až na 6 měsíců.