Vranních hodinách vyjížděla policejní hlídka vHořicích do ulice Pod Lipou, kde se neznámý pachatel vloupal do vozidla Citroën Xsara, ze kterého odcizil autorádio spřehrávačem. Na místě policisté zjistili, že zde došlo kvloupání do dalších čtyř vozidel.

Následně řešili spor o pronájmu zařízení vdílně vMoravčicích, kontrolovali kostel ve Slatinách a asistovali při otevření bytu vJičíně na Lidickém náměstí, který si majitelka nedopatřením zabouchla.

Vdopoledních hodinách pak policisté přistihli vobci Červená Třemešná na odstavné ploše dva muže z Trutnovska, kteří zde překládali znákladního vozidla Renault do přistaveného přívěsného vozíku 10 horských jízdní kol vhodnotě 26 tisíc korun. Řidič nákladního vozidla se policistům přiznal, že ač měl kola složit v meziskladu vOstroměři, nakonec se rozhodl, že si je spolu se svým komplicem ponechají pro sebe a své známé. Po zadokumentování případu si oba ještě téhož dne vyslechli ve zkráceném přípravném řízení podezření ztrestného činu zpronevěra, za kterou je může soudce vkrátké době poslat až na tři roky do vězení.

Opilec i hledaný

Odpoledne pak policisté vyjížděli vJičíně ke kruhovému objezdu, kde ležel opilý muž. Ten po příjezdu hlídky vstal a odešel domů. VNové Pace muži zákona vypátrali čtyřiapadesátiletého, celostátně hledaného muže, kterého eskortovali kOkresnímu soudu vJičíně.

Dále prověřovali oznámení týkající se krádeže věcí vhotelu Paříž. Hlídka na místě zjistila, že se oznámení nezakládá na pravdě a věci na místě našla. Poté asistovali vJičíně vulici Fügnerova při ošetření a následném převozu agresivního muže do léčebny vKosmonosech.

VDolní Nové Vsi prověřovali požár sazí vkomíně jednoho zrodinných domků a vSukoradech našli vnočních hodinách muže, který odešel zdomu a rodina ho nemohla najít. Na rušení nočního klidu vyjížděli policisté do herny vNové Pace, kde se přítomní hosté uklidnili až po jejich příjezdu.