Hledaný muž je 175 - 180 centimetrů vysoký, střední postavy, má oválný obličej zúžený k bradě, krátké hnědé prošedivělé vlasy, čelní a temenní pleš, modré oči.
Na Jana Schulze vydal 22. června 2007 chrudimský státní zástupce předchozí souhlas se zadržením, neboť je důvodně podezřelý ze spáchání trestných činů podvodu a krádeže.
Trestné činnosti, kterou dokumentuje Služba kriminální policie a vyšetřování Správy Východočeského kraje na základě oznámení poškozených, zejména starších občanů, se dopouštěl téměř na celém území České republiky zejména v letech 2006 a 2007.
Hledaný Jan Schulz navštívil poškozené v místě jejich bydliště, kde pod různými záminkami od nich vylákal finanční hotovost. Poškozené uváděl v omyl například tím, že jim vypisoval falešné faktury, např. za odtah nebo opravu vozidla někoho z příbuzných, ačkoliv toto nebylo pravda. Při návštěvách v bytě dále využíval nepozornosti poškozených a odcizoval jim peníze. Celková částka, o kterou poškozené připravil, činí asi 800 tisíc korun. Schulz se v místě trvalého bydliště nezdržuje a skrývá se na neznámém místě. Není vyloučeno, že v trestné činnosti nadále pokračuje.
Policie ČR žádá občany, aby veškeré informace o hledaném sdělili na linku 158 nebo nejbližší policejní služebně.