Kolem 19. hodiny totiž vběhl s nožem v ruce do budovy benzinky kuklou maskovaný neznámý muž, který místo pozdravu křikl na obsluhující pracovnici: „Dej sem ty prachy, nebo bude zle.“ Poté si z kasy sám vzal několik bankovek a dálničních známek. To mu bylo zřejmě málo, a tak žádal další peníze. Vyděšená žena proto odešla do kanceláře pro zbytek tržby. Lupič poté s více jak 60 tisíci korunami utekl směrem do centra města.

Naštěstí nebyl nikdo zraněn. K popisu pachatele žena uvedla, že byl ve věku 28 až 35 let, asi 185 cm vysoký, urostlé atletické postavy. Oblečen byl do světle modrých riflí, černé mikiny s kapucí přetaženou přes hlavu. Navíc měl obličej maskovaný černou kuklou s otvory pro ústa a oči. Policie tímto žádá občany, kteří by mohli podat k uvedenému případu nebo osobě pachatele jakoukoliv informaci, aby tak učinili na linku 158. (kle)

„Strach máme všichni, ale benzin lidi potřebují, ochranná opatření jsou v jednání,“ říká jedna z pracovnic firmy. Potvrzuje nám, že ozbrojený lupič, který zřejmě přišel pěšky, kolegyni neublížil. Žena ale byla natolik šokována, že je nyní v domácí péči. Muž si nakonec odnesl peníze z kasy a trezoru, mezi obsluhu čerpací stanice však vnesl strach. (red)