K prvnímu přepadení došlo v úterý 29. května 2007 v 16.50 hodin v Trutnově na Krakonošově náměstí. Zde si pachatel pod hrozbou střelnou zbraní vynutil těsně před zavírací dobou vydání několikasettisícové částky. Druhý případ se stal v pondělí 17. září 2007 na náměstí Českého ráje v Turnově (okres Semily). Stejný pachatel, opět ozbrojen krátkou střelnou zbraní, si zde vynutil vydání několika set tisíc korun.


„Ani v jednom případě ke zranění osob nedošlo. Dá se ale předpokládat, že svůj čin časem zopakuje,“ uvedla policejní mluvčí Iva Marková. Dosud provedená policejní šetření nevedla k zadržení pachatele. A to i přesto, že nedlouho po přepadení se záběry pachatele dostaly na internet.

Popis pachatele

Ze snímků je patrné, jak muž přišel k přepážce trutnovské spořitelny a vytáhl na obsluhu zbraň. Pachatel při loupeži nikoho nezranil. Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po tomto člověku. „Jedná se o velmi štíhlého muže středního věku, minimálně 35 let, hovořícího plynně česky, asi 185 centimetrů vysokého, krátkých tmavších vlasů, nosí dioptrické brýle, má knír a v obou případech měl na tváři několikadenní strniště vousů,“ popsala Marková.


V případě trutnovského přepadení byl oblečen do tmavě modré šusťákové bundy se čtyřmi bílými pruhy na rukávech, tmavých riflí, světlého trika do V s tmavším lemováním a do světlých sportovních bot. V druhém případě, kdy řádil vturnovské pobočce spořitelny, byl oblečen do světlejší flaušové mikiny a tmavých riflí. Na nohou měl světlé sportovní boty.


V případě, že lidé uvedeného muže poznají, mají zatelefonovat na bezplatnou linku 158, nebo na operační středisko Správy Východočeského kraje – číslo 974 521 101.