Byl čtvrtek 29. března a pro šestačtyřicetiletou pracovnici pošty to byl den jako každý jiný. Pět minut před zavírací dobou se však stalo něco, na co žena jen tak nezapomene. Nejdříve před budovou pošty prudce zabrzdilo vozidlo a vzápětí nato vešel dovnitř neznámý muž s pistolí v ruce. Neustále opakoval, že chce peníze, a při tom několikrát natáhl závěr pistole. Žena okamžitě pochopila, že nejde o legraci, a raději mu na pult vyrovnala více jak 30 tisíc korun, které si uložil do připravené tašky.
Ještě před opuštěním budovy upozornil ženu, aby nikam nevolala, nebo že jinak zabije někoho z její rodiny. Z místa pak okamžitě odjel. Naštěstí žena nebrala jeho varování vážně a celou událost oznámila na Policii ČR. Té se přes veškerá opatření „zloděje“ dopadnout nepodařilo.

Další "návštěva"

O měsíc později navštívil muž poštu znovu. V tomto případě měl smůlu, neboť ho pracovnice poznala. Nečekala, až vytáhne pistoli, a rychle se schovala v zadní místnosti. Muž nakonec odešel s nepořízenou. Po jeho odchodu žena opět vše oznámila na linku tísňového volání 158.
Oba případy od samého počátku šetřila skupina kriminalistů, která spolupracovala i s policisty z okresu Jablonec nad Nisou, Liberec a Semily, kde došlo k obdobným loupežným přepadením.
V těchto dnech zjistili, kdo má loupeže na svědomí. Jedná se o pětatřicetiletého muže z Jablonecka, který se od konce března do současné doby dopustil celkem devíti loupežných přepadení, z toho osmi pošt a jedné benzínové čerpací stanice. Celkem si tak přišel na více jak 180 tisíc korun.
V současné době pobývá ve vazební věznici v Liberci, kam ho poslal soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou. Podle trestního zákona mu totiž hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.