Od ranních hodin přijali několik oznámení na lince 158, prováděli šetření k trestným činům a přestupkům a v neposlední řadě se zaměřili i na motoristy.

V ranních hodinách prováděli muži zákona šetření ke krádeži dřeva, které odcizil dosud neznámý pachatel v Prachovských skalách v blízkosti rybníku Pelíšek. Zloděj se v tomto případě pěkně nadřel, neboť se jednalo o 29 volně složených smrkových kmenů. Majitel vyčíslil celkovou škodu na částku téměř 14 tisíc korun.

Následně policisté vyjeli do Libáně, kde došlo k dopravní nehodě. Dvaadvacetiletý řidič zde dostal s vozidlem Ford Transit na namrzlé vozovce smyk, který nevyrovnal a narazil do boku zaparkovaného vozidla Ford Fusion. Ke zrnanění osob nedošlo, alkohol u řidiče byl na místě vyloučen dechovou zkouškou a celková škoda byla vyčíslena na 17 tisíc korun.

Před polednem přijali policisté na lince 158 několik desítek hovorů. Ve všech případech se jednalo o děti, které se zřejmě nudily a nevěděly, co s volným časem. Jejich zábava však neměla dlouhého trvání. K jejich smůle policisté zjistili pomocí městského kamerového systém v Jičíně, z jakého veřejného telefonního automatu volají, a než stačily jeden z nesčetných hovorů ukončit, byla už na místě policejní hlídka. V tomto případě postačila domluva a slib, že již více nebudou linku 158 zneužívat.

Během dne ještě policisté vyšetřovali krádež oplocení ve Vokšicích. V tomto případě neznámý pachatel odcizil několik desítek metrů vlnitého hlinikového plechu, který sloužil jako oplocení jedné z místních firem. Majitel vyčíslil škodu na částku 15 tisíc korun.

Rozruch na náměstí

O rozruch na náměstí v Hořicích se postaraly v odpoledních hodinách dvě ženy. Starší z nich slovně napadla o devatenáct let mladší sokyni s tím, že ji rozvrací manželství. Případ policisté šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

V odpoledních hodinách se policisté zaměřili na motoristy v Nové Pace a v Jičíně. V jejich „síti“ nejdříve uvízla řidička vozidla Toyto Hiace, která měla neplatnou technickou kontrolu, a následně řidička Peugeotu 206, která by si měla pro změnu zopakovat významy dopravních značek. Obě dvě pak muži zákona na místě vyřídili v blokovém řízení.

V Úněticích si pro změnu někteří místní občané založili černou skládku a v Úlibicích zase odcizil dosud neznámý zloděj z budovy hasičské zbrojnice zajištěné horské jízdní kolo, zelené barvy. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na částku nejméně 2 tisíce korun.

Po půlnoci ještě stavěla policejní hlídka v Miletíně osobní motorové vozidlo Fiat Tipo červené barvy. Řidič však na výzvy policistů nereagoval, sešlápl plyn a zběsile pokračoval na Tetín. Daleko však nedojel. Za obcí skončil s vozidlem v poli. Ještě před příjezdem policistů stačil řidič a jeho spolujezdec z místa utéct. Následně muži zákona zjistili, že vozidlo bylo v noci odcizeno z parkoviště ve Dvoře Králové nad Labem. (PČR)