V ranních hodinách vyjeli do Ostroměře, kde dvaapadesátiletá řidička zachytila zrcátkem vozidla Peugeot Boxer o levý zadní roh autobusu, který stál na autobusové zastávce. Ke zranění osob nedošlo, alkohol u řidičů byl na místě vyloučen dechovou zkoušku a celková škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun.

Následně byli muži zákona požádáni o asistenci při otevření bytu ve Staré Pace, který si majitelka nedopatřením zabouchla a v Jičíně, v ulici Na Jihu pro změnu zjistil majitel osobního vozidla Audi A4, že má poškrábané zadní dveře.

V odpoledních hodinách pak policisté vyjížděli k dopravním nehodám do Hořic a do Starého Místa. Na linku 158 oznámil anonymní mužský hlas, že ve směru od Budčevse na Jičín jede osobní motorové vozidlo Škoda Favorit, žluté barvy, jehož osádka vyhazuje za jízdy z oken prázdné lahve. Hlídka však žádné vozidlo, které by odpovídalo popisu nenašla.

Smůlu měla řidička v odpoledních hodinách v Jičíně, která vyjížděla škodovkou z ulice Nerudova do ulice Boženy Němcové. Přímo na křižovatce však byla nucena vozidlo pro poruchu zastavit, což se v žádné případě nelíbilo řidiči protijedoucího vozidla. To, co následovalo potom, si dovede málokdo představit. Řidič se totiž zachoval jako správný hrubián. Místo aby nešťastné řidičce pomohl, zmohl se pouze na vulgární nadávky.

Dva muži, kteří pro změnu cestovali autobusem z Hradce Králové do Jičína si zřejmě nepadli do oka. Během jízdy se totiž z nějakého důvodu častovali opravdu nevybíravými výrazy. Jejich spor vyvrcholil na autobusovém nádraží v Jičíně, kdy byli jen krůček od fyzického útoku. V tom jim však zabránila přítomnost policejní hlídky. Nakonec oba „vychladli“ a v dobrém se rozešli.

V podvečerních hodinách upozornil policisty náhodný chodec, že si parta mladých lidí udělala v Sedličkách, blízkosti vodního zdroje piknik. Muži zákona vyjeli na místo, kdy přítomným domluvili a vysvětlili, aby si pro párty vybrali vhodnější místo.

V Cerekvici nad Bystřicí zjistil majitel rodinného domku, že mu neznámý vandal prostříhal na několika místech plot a ve Valdicích se chtěl pro změnu vrátit ke své bývalé přítelkyni muž, s jehož návratem však ona nesouhlasila. Policisté mu na místě domluvili a vysvětlili, aby si raději našel jiné bydlení.

V noci se ještě v Nové Pace vydal mladý muž vyřešit své osobní problémy do herny. Když už měl pocit, že vše alkoholem vyřešil, vydal se domů. Venku před hernou to zřejmě na něj zase dolehlo a tak si ulevil tím, že rozbil její výlohu. K jeho smůle ho při činu přistihla právě projíždějící hlídka městské policie. Věc je řešena jako přestupek proti majetku, kdy o jeho postihu bude rozhodovat příslušný správní orgán a navíc ho čeká náhrada škody ve výši nejméně 4 tisíc korun.

Před půlnocí oznámila na linku 158 nájemnice domu v Jičíně, v Nové ulici, že jí probudil hluk vycházející z ulice. Hlídka na místě však nikoho nezastihla. Ovšem vzápětí oznámila obsluha bowlingu na Žižkově náměstí, že dva silně opilí mladíci, kteří právě přišli, slovně i fyzicky napadají další hosty. Zasahující policisté oba nejdříve vyzvali, aby upustili od svého jednání, což ani jeden z nich nevzal na vědomí a dále se chovali velmi agresivně. Z tohoto důvodu policisté mladíky za pomocí donucovacích prostředků „zpacifikovali“ a převezli na služebnu, kde u nich byla provedena dechová zkouška na alkohol. Vzhledem k tomu, že oba nadýchali přes dvě promile alkoholu a přitom se stále chovali agresivně, skončili nakonec na záchytce v Hradci Králové.

Další zajímavý případ na sebe nenechal dlouho čekat. Operátorka rychlé záchranné služby oznámila, že v Jičíně v Příčné ulici je odstavený dětský kočárek i s brečícím dítětem. I když na místo okamžitě vyjeli policisté a rychlá záchranná služba, přesto zde kočárek nenašli. Provedeným šetřením však muži zákona zjistili, že zde skutečně kočárek stál, ovšem uvnitř neleželo dítě, ale opilý, asi padesátiletý muž, který brečel jako dítě. Podle některých svědků „kvílel jako prase“. Nutno podotknout, že takto děsil několik kolemjdoucích. (PČR)