Ostře sledovaný soud měl v pondělí 4. února rozhodnout o události, která se stala v lednu loňského roku. Tehdy ve dvě ráno narazil vůz značky Volvo do plotu rodinného domu a poškodil plynovou přípojku.


Podle hlavního svědka Rudolfa Kocába řídil auto místostarosta Dvora Králové. Ten svoji vinu popíral, podle něj za volantem seděla jeho manželka.
U soudu vypovídalo dvanáct svědků. Manželka obviněného Elena Mrázková využila práva a výpověď odmítla. Ostatní svědci většinou potvrdili, že vlastní nehodu vůbec neviděli. Na místě však podle nich byl pouze Petr Mrázek. Jeho žena měla dorazit v domácím oblečení až později. „Zaujalo mě, že měla nějaké světlé tříčtvrteční kalhoty,“ řekl například Luděk Paul.

Žena pro něho přijela

Podle Mrázka pro něj jeho žena přijela z domova, a proto byla oblečena jen lehce. Státní zastupkyně závěrem řekla, že se Petr Mrázek nezachoval jako chlap a svalil vinu na manželku. S ohledem na jeho dosavadní bezúhonnost navrhla pokutu 30 tisíc korun a zákaz řízení na tři až čtyři roky.


Obhájce naopak poukázal na chybějící přímé důkazy, Mrázka za volantem nikdo neviděl. Žádal proto zproštění viny.


Soud nakonec dal za pravdu státnímu zastupitelství a uznal Petra Mrázka vinným. Uložil mu navrženou pokutu a zákaz řízení na tři roky. Musí také uhradit vzniklou škodu osmdesát tisíc korun. Odsouzený se hodlá proti výroku odvolat.