Do večera se nevrátila, a tak se její manžel obrátil na Policii ČR s žádostí o pomoc. Žena v dopoledních hodinách odešla na procházku spojenou se sběrem hub do lesního porostu Školního polesí v Trutnově 4. Z lesa se měla vrátit domů kolem poledne.


Po prvotním šetření policistů bylo zjištěno, že žena je vážně nemocná a musí pravidelně užívat léky, které neměla v době odchodu z domu u sebe. „Vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu pohřešované a nutnosti podání léku byla vyhlášena pátrací akce, do které se zapojilo během několika minut necelých čtyřicet policistů se dvěma služebními psy a čtyři strážníci Městské policie. Vzhledem k závažnosti případu byl k důkladnému propátrání širšího okolí lesního porostu povolán vrtulník Letecké služby PČR Praha s termovizí,“ sdělil Udo Ertner, tiskový mluvčí policie. Po dvou hodinách intenzivního pátrání byla žena již za tmy nalezena ve vytipovaném prostoru. Pohřešovaná ležela na zemi zcela vyčerpaná a podchlazená. Z místa byla ihned převezena rychlou záchrannou službou do Oblastní nemocnice v Trutnově.

Znalost terénu

Díky výborné místní znalosti terénu zasahujících policistů byla pohřešovaná naštěstí nalezena včas. Dle vyjádření ošetřující lékařky byla žena bez léků ohrožena na životě a její zdravotní stav byl v době, kdy byla přijata do nemocnice velice vážný.


Vzhledem k tomu, že se v poslední době zvýšil počet pohřešovaných osob, žádá Policie České republiky občany, aby nepřeceňovali své síly při delších procházkách v přírodě a brali v potaz aktuální zdravotní stav. Policie doporučuje veřejnosti mít u sebe mobilní telefon, který v případě zhoršení zdravotního stavu či ztráty orientace v terénu může pro oznámení v případě nutnosti vždy použít.