V lednu z desátého patra paneláku na Karlovině skočil 17letý mladík, jiný muž se zabil skokem pod vlak. Vzít život si chtěl i starší muž, který se postřelil před Okresním ředitelstvím Policie ČR.

Jen za tento týden šetří pardubičtí policisté jednu dokonanou sebevraždu a jeden pokus o ni. Podle našich informací došlo k tomuto činu v Holicích, v ulici Pod Parkem. „Kolem 23. hodiny se pohádali mladí manželé. Třicetiletý muž začal křičet, že ženě dokáže, že ji má rád. S těmito slovy se bodl nožem do břicha,“ popsal událost dobře informovaný zdroj.

Přestože zranění nebylo vážné, vyžádalo si převoz do pardubické nemocnice. „Celé se to naštěstí obešlo bez chirurgického zákroku. Ze strany muže se spíš jednalo o jakýsi demonstrativní projev,“ dodal pardubický policista.

Případ s tragickým koncem se odehrál v pondělí na pardubickém sídlišti Dukla. Oběšenému muži již nebylo pomoci. „Po 17. hodině volala na linku 158 rozrušená žena, že našla v bytě svého oběšeného druha,“ potvrdili policisté. Podle informací Pardubického deníku se 62letý muž oběsil v koupelně na elektrickém kabelu.

Statistiky uvádějí, že nejčastějším způsobem sebevraždy je oběšení, pak následuje zastřelení a skoky z výšek.