Paradoxně přesně za týden se na stejném místě i ve stejný čas oba soupeři utkají znovu. To už ovšem nepůjde o ligové klání, utkání se odehraje v rámci čtvrtfinále Českého poháru.

V prvním duelu budou favoritkami Východočešky. Přestože v letošní sezoně se jim výsledkově nedaří jako v těch předešlých, proti Ostravě by si měly připsat pátou výhru v sezoně Chance ŽBL a svoji zápasovou bilanci tak dostat do kladných čísel, neboť zatím to mají 4:4.

Srb Pedja Stamenkovič je hrajícím trenérem Sokolů.
Královští sokoli s velkými změnami, nový tým se přesto snaží o návrat mezi elitu

Hradeckému týmu v nejvyšší soutěži patří aktuálně šesté místo. Ostravský celek je hned za ním, ale v dosavadním průběhu probíhajícího ročníku zapsal jenom jednu standardní výhru, ta druhá byla totiž kontumační.

Lvice mohou být v dobrém rozpoložení, poslední mač zvládly vítězně, když v pátek na palubovce krajských rivalek z Trutnova uspěly díky výbornému druhému poločasu rozdílem sedmadvaceti bodů (93:66). Nejlepší střelkyní hradeckého družstva byla osmnáctibodová pivotka Julia Vydrová, nedávná posila právě z Ostravy.

SBŠ Ostrava - Sokol Hradec Králové (v tmavém) 71:76Zápasy Hradce (v tmavém) s Ostravou jsou v ŽBL tradiční záležitostí.Zdroj: Pavel Netolička