Kromě designu chce koncern Volkswagen Group investovat obrovské prostředky také do nových technologií a produktů. Oliver Blume oznámil i ukázal na koncernovém společenském večeru, který předchází zahájení mnichovského veletrhu mobility, řadu novinek a plánů německé automobilky. 

Zajímavou informací, která se navíc převtělila také v trojrozmtěný pohyblivý vůz, je koncept Volkswagen ID.GTI. Znamená to, že i v elektrické éře německý výrobce nezanevře na sportovní verze s označením GTI, byť to určitou chvíli vypadalo, že „nadupanější“ verze elektrických Volkswagenů budou vozit na zádi písmena GTX.

Volkswagen ID.GTI - koncept.Volkswagen ID.GTI - koncept.Zdroj: Deník/Radek Pecák

„Nyní to bude tak, že logem GTI budou označeny sportovní verze menších elektrických Volkswagenů a GTX bude vyhrazeno pro větší a luxusnější elektromobily,“ sdělil redaktorovi Deníku během večerní akce zdroj ze značky VW.

ID.GTI bude mít pohon předních kol a oproti sériovému „lidovému“ ID.2 dostane širší karosérii s větším rozchodem kol a a samozřejmě výkonnější pohonnou jednotku. Dobu, kdy se tento vůz dostane do prodeje a samozřejmě ani cenu zatím Volkswagen nesdělil.

Volkswagen Passat
Nový Volkswagen Passat přijíždí s turbodieselem jako sourozenec nového Superbu

Ještě daleko expresivnější vzhled s množstvím dramatických zlomů a dokonce hlubokých otvorů v karosérii má koncepční automobil Cupra Dark Rebel. Dvoumístné sportovní kupé je ukázkou neotřelého stylu designérů značky, která za sebou prakticky nemá žádnou tradici.

Cupra Dark Rebel - koncept.Cupra Dark Rebel - koncept.Zdroj: Deník/Radek Pecák

Škoda na koncernovém večeru nepředstavila žádnou novinku. Vystavila zde koncepční rodinný velkoprostorový vůz Škoda Vision 7S. Jedná se pochopitelně o elektromobil, který ve svém interiéru uveze až sedm lidí. Sériovou podobu tohoto vozu uvidíme ale nejdříve za tři roky.

„Zatím máme připravené jiné premiéry, které se odehrají na jiných místech,“ dozvěděl jsem se od dobře informovaného zdroje z mladoboleslavské automobilky. Ještě letos značka odtajní nové generace Superbu a Kodiaqu, dalším novým autem bude středně velké elektrické SUV Elroq.