Značce MG se tento úspěch podařil i přes to, že v nabídce má nyní fakticky jen tři modely (pokud nepočítáme plug-in hybridní verzi modelu HS s označením EHS jako samostatný typ. Jsou jimi tedy menší benzinové SUV ZS, větší HS a elektrický hatchback MG4.

„Jenže tím naše ofenzíva teprve začíná,“ uvedl pro Deník.cz mluvčí českého zastoupení automobilky Marek Vodička. Začne podle něho hned po letních prázdninách. „Prvním zbrusu novým autem v naší nabídce se stane plně elektrické kombi MG5. Následovat pak bude facelift modelů HS a EHS,“ dodává.

Na některé odtajněné chystané vozy se můžete podívat do naší fotogalerie.

První modernizované kusy by měly do autosalonů podle Vodičky dorazit pravděpodobně v říjnu.

Auto jsem testoval převážně v typicky zimních podmínkách
Zatím jen na půli cesty: Test levného čínského rodinného modelu MG ZS

Také tou dobou začne být být k mání plně elektrický pohon pro menší z obou nabízených SUV, čili ZS EV. I tento vůz, stejně jako MG5 a další bude moci široká veřejnost vidět na listopadovém pražském specializovaném autosalonu e-Salon.

Rychlý hatchback…

Podle našich informací není rozhodně vyloučené, že hned na počátku příštího roku si zákazníci budou moci koupit model MG4 XPower, což je výkonná verze klasického modelu MG4. Na všechna čtyři kola bude působit síla elektromotorů s celkovým výkonem 435 koňských síl. I díky tomu bude vůz schopen zrychlit z nuly na sto kilometrů v hodině za méně než čtyři sekundy.

O dalších vozech, které má MG ve svém portfoliu, lze zatím v souvislosti se zahájením prodejů na českém trhu pouze spekulovat. To je jak případ malého modelu MG3, tak naopak vlajkové lodi MG7. Tento lákavě vyhlížející liftback konkurující například domácí Škodě Superb by se nejspíše nabízel s plug-in hybridním pohonem.

MG HS už si získalo slušnou oblibu u zákazníků.
Možná až moc pohodlné...Test čínského rodinného modelu MG HS

Jasno podle našich informací není ani o modelu MG Marvel R. Toto středně velké elektrické SUV ale lze koupit například v Německu. „My ho oficiálně v nabídce nemáme, ale z okolních zemí si ho samozřejmě může zákazník dovézt.

Významný počet premiér MG je pak plánován na celý příští rok. To totiž původně britská značka oslaví sto let své existence. Poměrně jisté je, že součástí oslav bude zahájení prodejů sportovního elektrického roadsteru Cyberster. Další nová auta jsou v tuto chvíli ještě utajovaná.