I tak ovšem inovované  Sorento, které se dostane na trh coby modelový rok 2024, poznáme na první pohled. Radikálně se totiž proměnila přední část, která namísto klasické dvojice světlometů přešla na výrazné LED pruhy, uspořádané ve tvaru písmene „T“ v rozích karoserie. Čočky hlavních světlometů jsou pak uspořádány vertikálně, a zhasnuté vypadají poměrně nenápadně.

Hyundai Santa Fe
Hyundai ukázal nové Santa Fe. Vzhled prošel radikální změnou

Nový je také přední nárazník s méně klenutými, do značné míry jednoduššími liniemi, ale i mříž chladiče. Z ní zmizelo logo značky, které je přesunuté na spodní část kapoty – ta sama je protažená až k hraně černé masky a chybí tu horní zákus, charakteristický pro vozy Kia.

Vzhledem k tomu, že se jedná o facelift, zůstala silueta karoserie i její rozměry stejné. Další změny, ale spíše relativně drobné, se nachází jen na zádi. Zadní nárazník má větší stříbrný plast, evokující ochranu podvozku, a nová jsou také světla. Dva dosavadní segmenty zadních světlometů jsou nově v horní části propojeny tenkou svítící linkou.

Připomeňte si současnou podobu Sorenta v galerii:

Naopak zase větší změny můžeme vidět v interiéru. Tomu sice zůstala dvojice displejů, propojená do jednoho panoramatického celku, ale prostřední „patro“ palubní desky je teď designově čistší a méně členité. Vertikálně orientované výdechy klimatizace jsou pouze po stranách, uprostřed jsou minimalistické tenké výdechy, doplněné novým dotykovým panelem ovládání klimatizace. Volant, ale třeba i středový tunel mezi řidičem a spolujezdcem, zůstaly víceméně při starém. Novinkou ve výbavě je čtečka otisků prstů, kterou lze použít k nastartování auta, ale i k jeho uzamčení do módu pro obsluhu parkoviště.

Bohužel nad rámec designu nic dalšího nevíme. Kompletní odhalení vozu, při němž se dozvíme detaily okolo motorizací a dalších náležitostí, proběhne snad již v srpnu.