Oním motorem je základní atmosférický čtyřválec 1.2i o výkonu 84 koní. Motor sice není žádným silákem, ale coby základní motorizace pro zákazníky, kteří chtějí jednoduché obyčejné auto za co nejlepší cenu, se jedná o zajímavou nabídku. Zcela základní Hyundai i20 s tímto motorem vyjde na 329 990 korun včetně daně, a zahrnuje zmíněný motor s pětistupňovou převodovkou a také zcela základní výbavu Start.

Co vše se změnilo na i20 v rámci faceliftu, se dočtete ve starším článku:

Hyundai i20
Hyundai i20 dostal decentní facelift. Pod kapotou zbyl jen tříválec

Už ve výbavě Start dostanete třeba kompletní sadu jízdních asistentů včetně protikolizního asistentu, aktivního vedení vozu v jízdním pruhu nebo asistent rozjezdu do kopce. Dostanete také standardně dodávaný displej mezi analogovými budíky, tempomat s omezovačem rychlosti a automatické světlomety, tím však výbava v zásadě hasne – třeba pro rádio či klimatizaci musíte do vyšší výbavy Comfort.

Právě výbava Comfort, která se základním motorem začíná na částce 359 990 korun, bude nejnižší reálně prodávanou výbavou. Zde už dostanete třeba rádio s osmipalcovým displejem infotainmentu, který podporuje i konektivitu s mobilními telefony (Apple Carplay a Android Auto), dále manuální klimatizaci, všechna okna v elektrice a zadní parkovací kameru. Připlatíte-li navíc 10 000 za paket Club, dostanete ještě LED denní světla, volant a řadící páku potažené kůží, ale i dojezdovou rezervu.

Nad výbavou Comfort stojí ještě další výbavy Smart a Style, a nad základním motorem stojí ještě další dvě motorizace. Jedná se o dvě verze přeplňovaného litrového tříválce. Verze 1,0 T-GDI má rovných 100 koní výkonu a šestistupňovou manuální převodovku, kterou lze za příplatek 40 000 vyměnit za sedmistupňový automat. Cena i20 s tímto motorem startuje ve výbavě Comfort částkou 389 990 korun.

Ceník i20 po faceliftuCeník i20 po faceliftuZdroj: Se svolením Hyundai

Vrcholnou motorizací je pak 1,0 T-GDI Mild Hybrid o výkonu 120 koní, kde je tříválec doplněn ještě startér-generátorem, který pomáhá vozu při rozjezdech a akceleraci. Ten je spojen s manuální šestistupňovou převodovkou iMT, která v některých situacích umožňuje vozu „plachtit“ jako na neutrál i se zařazenou rychlostí. Vrcholný motor lze pořídit až s vyššími výbavami Smart nebo Style, a nejnižší cena je stanovena částkou 489 990 korun.