VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA PECLINOVSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pěšky je to o strach. Vznikne na nebezpečném úseku chodník?

Miletín - Miletín a část obce Horka spojuje silnice č.300. Součástí této komunikace je pozemek, na kterém se nabízí možnost vybudovat chodník.

Výstavě filmových plakátů předcházela sběratelská vášeň

Nová Paka - V malém sále novopackého kulturního střediska se uskutečnila vernisáž výstavy příznačně nazvané Zlatá éra československého filmového plakátu.

Sněžení střídá déšť. Silničáři jsou i nadále v pohotovosti

Jičínsko - Vydatné sněžení komplikuje především dopravu.

Husté sněžení komplikovalo nejen dopravu

Jičínsko - Naštěstí se vše obešlo bez vážnější újmy na zdraví.

V Petrovičkách žije jen 45 lidí, ale mají dům, kde se mohou scházet

Petrovičky - Nová polyfunkční budova, ve které našel zázemí místní obecní úřad, bude oficiálně otevřena v sobotu 20. ledna ve 14.30 hodin.

Toulky volebními místnostmi

Jičínsko – Na zahájení pátečního prezidentského volebního klání jsme se vydali do Kostelce. V této malebné obci na Jičínsku se nachází vůbec nejmenší volební okrsek v regionu.

V obcích na Jičínsku je o prezidentské volby zájem

Jičínsko - Volební urny stále plní hlasy voličů. Ve Valdově na Novopacku se před polednem pohybovala volební účast kolem padesáti procent, polovina oprávněných voličů si našla cestu na obecní úřad v Lukavci na Hořicku.

Svah už nebude dál ujíždět. Na místě ho drží kokosová vlákna

Hořice - Ochranná síť z kokosových provazců nyní zabezpečuje svah pod mohylou se sochou Jana Žižky na Gothardě.

Obyvatelé Hořic byli štědří. Tříkrálová sbírka se vydařila

Hořice - Díky zapojení koledníků a občanů města Hořice do Tříkrálové sbírky se podařilo vybrat rekordních 72 186 korun. Výtěžek bude použit na zajištění provozu hořického Nízkoprahového klubu PoHoDa a Občanské poradny.

Česká mše vánoční rozezněla hořický kostel

Hořice - Kostelem Narození Panny Marie se nesly libé tóny Tříkrálového koncertu.

Hořice mají se svým zámkem velké plány

Hořice - Odkoupení hořického zámku městem předcházely vášnivé debaty. Definitivní rozhodnutí padlo loni v únoru, když zastupitelé odsouhlasili jeho koupi. Za nejstarší budovu v Hořicích, zámek čp. 1, uhradila v létě radnice deset milionů korun státnímu podniku Lesy České republiky.

Sobotka má rozpočet i plán investičních akcí na rok 2018

Sobotka - Schválený rozpočet města na letošní rok odráží kromě povinných výdajů i opravy majetku a investice.

Plesová sezóna vypukla

Jičínsko - Sbor dobrovolných hasičů Vrbice pořádá tradiční hasičský ples v sobotu 13. ledna od 20 hodin v sále Obecního domu ve Vrbici.

Vedení města Kopidlna schválilo rozpočet na příští rok

Kopidlno - Zastupitelstvo schválilo schodkový rozpočet na rok 2018. Příjmy města dosáhnou 38 246 300 korun.

Vánoční chrámové koncerty podpořily speciální třídu

Hořice - Výtěžek ze čtyř tradičních Vánočních chrámových koncertů skladatele Miroslava Vobořila tentokrát putuje speciální třídě Sluníčko při Mateřské škole Husova v Hořicích, která se věnuje dětem s kombinovanými vadami.

Rozhledna povyroste o patnáct metrů

Hořice - Masarykova věž samostatnosti v Hořicích se dočká dostavby za šestnáct milionů korun.

Voda nezdražuje, investice pokračují

Jičínsko - Představenstvo Vodohospodářské a obchodní společnosti a.s. rozhodlo, že cena vodného a stočného zůstane i v roce 2018 stejná jako posledních pět let.

Hvězda připomínající historii

Hořice - V Hořicích si připomněli 75. výročí odsunu Židů z Hořic a okolí v období holocaustua uctili památkusedmdesáti obětí.

OBRAZEM: Betlémské světlo dorazilo do regionu

Stará Paka - Skauti z Nové Paky, Jilemice a Lání Bělohradu si převzali plamínek betlémského světla na vlakovém nádraží ve Staré Pace.

Investiční plány Hořic na příští rok

Hořice - V roce 2018 bude město Hořice hospodařit s 222 miliony korun včetně převodu zůstatku ve výši téměř 33 miliony korun.

Dorazí světlo z Betléma

Stará Paka - Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou. Za Česko jej tradičně přeberou skauti a skautky z Brna.

Sváteční slovo pastora a mladí hudebníci. Hotel Centrál ožil adventním koncertem

Nová Paka - V novopackém Hotelu Centrál, který se pyšní zrekonstruovaným vchodem a částí podloubí, se odehrál adventní koncert žáků mateřské a základní školy Brána.

Advent na vlnách rocku a blues

Jičín - Sobotní program Adventního městečka v Jičíně ocení příznivci rockové muziky.

Zpěváky v Lázních Bělohradu doprovodil flétnový soubor

Lázně Bělohrad - Krásné chvíle při sborovém zpěvu vánočních koled prožili také obyvatelé Lázní Bělohradu. Za doprovodu ženského flétnového souboru Pifferaios zpívalo přes sto padesát lidí.

Vánoční atmosféra v Kopidlně. Koledy a vůně svařeného vína

Kopidlno - U stromečku si oblíbené koledy letos zazpívalo za výrazné podpory místní základní školy sto padesát lidí. „Bylo to skvělé. Připravila jsem domácí punč a svařák, pro děti čaj,“ popisuje příjemný adventní podvečer Renata Holubová.

Koledy zněly na hořickém zámku poprvé. Muzikanti hráli přídavky

Hořice - Do sedmého ročníku celostátní akce Česko zpívá koledy s Deníkem se obyvatelé Hořic zapojili poprvé. Zaplněné nádvoří, na kterém se sešlo přes dvě stě lidí, si po muzikantech vyžádalo hudební přídavky.

Adventní náladu přinese hudba

Jičín - Jičínský program v pátek přináší vánoční koncerty.

Jívínský Štefan za kulturní počin roku. Už jste podali nominaci?

Jičín - Již po dvaadvacáté budou předána ocenění Jívínský Štefan za pozoruhodný kulturní počin roku a dlouholetou kulturní činnost.

Z Hořic do Chodovic dojedete po nové asfaltové cyklostezce

Hořice - Nová cyklostezka, ze které se můžou těšit cyklisté i in-line bruslaři, spojuje Hořice-Hrachovec s Chodovicemi. Najdete zde informační cedule, stojany na kola a lavičky pro odpočinek.

Plán sklidil aplaus. Získá také finance?

Hořice - Velkorysý záměr využití hořického zámku představil místním zastupitelům a veřejnosti místostarosta a architekt Martin Pour.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>