VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA PECLINOVSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vrací se čtenářská rubrika U nás doma, staň se přispěvatelem!

Jičínsko – S příchodem Jičínského týdne, novinky, která vám nabízí pestré regionální zpravodajství, se vrací rubrika U nás doma.

Jak dobře znáte Staropacko?

Stará Paka – V rámci oslav 660. výročí od první písemné zmínky pojednávající o Staré Pace připravila obec vycházku do okolí s Ivo Chocholáčem.

Zloděj se zajímal o finanční hotovost

Nová Paka - Policisté v současné době intenzívně pracují na případu vloupání do jednoho z místních domů.

Vrací se čtenářská rubrika U nás doma, staňte se přispěvatelem!

Jičínsko – S příchodem Jičínského týdne, novinky, která vám nabízí pestré regionální zpravodajství, se vrací rubrika U nás doma.

Nepozorná řidička narazila do mostku

Butoves – Krátce před polednem havarovala s osobním motorovým vozidlem Seat Leon devětatřicetiletá žena, a to na silnici III. třídy v katastru obce Butoves ve směru jízdy od Tuře.

Swimrun! Českou premiéru severského závodu přivezli na Orlík nadšenci z hor

Čistá u Horek/Orlík - Nová kapitola v českém sportu se začala psát o víkendu. Na vodní nádrži Orlík a v jejím okolí se uskutečnil první český swimrun severského formátu. Celkem dvacet osm odvážlivců na vlastní kůži pocítilo osvěžující vodu v Orlické nádrži a různorodost a náročnost terénu v nejbližším okolí. Závod prověřil nejen kondici, ale i týmového ducha startujících dvojic. Sportovní výzvě se společně postavili partneři, přátelé i rodinní příslušníci.

Jízdárně se blýská na lepší časy

Hořice – Dlouhodobá jednání o podmínkách vedení jízdárny mezi TJ Start a radnicí nevedla k dohodě. Změnit by to mohl nově založený klub.

Herečka Marie Tomášová se stane hostem pořadu Má vlast

Libáň - Věřit napsaným slovům, tak zní název středečního programu z cyklu Má vlast, kterým si Libáň připomíná sté výročí založení republiky.

Eliška Balzerová pobaví publikum

Jičín - Hru Můj báječný rozvod si nenechte ujít ve středu od 18 hodin v Masarykově divadle.

Sousedské spory vyvrcholily fyzickým napadením

Chvalina - Policisté obvodního oddělení v Hořicích zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví.

Vloupání do rekreačního střediska

Mladějov - Ze čtvrtka na pátek 18. května vnikl neznámý provinilec do kuchyně rekreačního zařízení v obci Mladějov - Loveč, kde ze zásuvky kuchyňského stolu odcizil dvě peněženky s finanční hotovostí a doklady.

Tři zraněné osoby si vyžádala nehoda nákladního a osobního vozidla

Sobotka - V pondělí 21. května krátce před jedenáctou hodinou dopolední došlo na silnici I. třídy číslo 16 v katastru obce Sobotka k dopravní nehodě.

Houslový recitál dojme v Libáni

Libáň - V sobotu se v rámci hudebního projektu Libáňský hudební máj - Foersterovy dny můžete od 19 hodin těšit na Houslový recitál Josefa Špačka.

Moto svátek. Přivítání jezdců a zahájení výstavy motorismu na hořickém zámku

Hořice – Burácení motorů, vřelé shledání a exkurze do historie hořických motocyklových závodů. To vše se odehrálo během pátečního odpoledne v areálu hořického zámku, kde byli přivítáni jezdci víkendového závodu 300 zatáček Gustava Havla. Příjemná předzávodní atmosféra byla všudypřítomná a fanoušci si užili oblíbenou autogramiádu. Zároveň zde byla zahájena výstava motorismu nazvaná Pocta hořickým závodům a lidem kolem nich.

Společná snídaně v zámeckém parku. Férová a lokální

Jičín - Druhá květnová sobota patřila oslavě Světového dne pro fair trade. Jičín se k oblíbenému happeningu v podobě Férové snídaně přidal již podruhé.

Miletín se nechce vzdát matriky

Miletín - Miletínským dělá starost záměr Ministerstva vnitra, které chce v rámci Královéhradeckého kraje zrušit sedmnáct matričních úřadů.

Strollering? Utáhněte kolečka a užijte si závod kočárků

Kopidlno - V areálu zimního stadionu se v neděli 13. května od 14 do 17 hodin konají závody kočárků.

Sochaři z Podkrkonoší o sobě dávají vědět. Tentokrát na Pecce

Pecka - Milovníci umění ocení sobotní akci na hradě Pecka. Od 15 hodin se zde koná vernisáž prodejní výstavy souboru patnácti kamenných soch od současných, převážně mladších sochařů z Podkrkonoší a Krkonoš.

Milovníci trabantů se sjeli do kempu

Jinolice - V pátek odstartovalo již tradiční víkendové setkání příznivců automobilů značky Trabant. Třináctý sraz Trabi Český ráj opět našel zázemí v jinolickém autokempu

Budova nové radnice se už rýsuje

Lázně Bělohrad - Rada města schválila uzavření smlouvy na zpracování všech stupňů projektové dokumentace na novou budovu městského úřadu a úpravy severní části náměstí K. V. Raise.

Opeření obyvatelé Českého ráje

Sobotka - Knihovna Fráni Šrámka v pátek od 18 hodin pořádá slavnostní křest nové populárně naučné knihy ornitologa Zdeňka Mrkáčka a Karla Broulíka spojený s přednáškou a promítáním.

Řidič dodávky je důležitý svědek

Jičínsko - Dopravní policisté intenzivně šetří nehodu, ke které došlo ve středu 25. dubna v půl deváté ráno na silnici II. třídy číslo 501.

Ranní procházka za zpěvem ptáků

Prachov - V sobotu 5. května máte příležitost zaposlouchat se do jarního zpěvu ptáků a zároveň vyslechnout výklad ornitologa Zdeňka Mrkáčka. Sraz je v 7 hodin na parkovišti u Muzea přírody Český ráj v Prachově.

Na Zvičině zahájí letní turistickou sezonu

Zvičina - Příjemný jarní výlet nabízí oblíbená akce Otevírání letní turistické sezony na Zvičině, která se koná v sobotu 5. května.

Jan Gemrot a Matouš Háša. Umělci promlouvající precizností

Hořice /FOTO/ - Aktuální výstava v Galerii plastik představuje díla dvou nepřehlédnutelných osobností současného moderního umění - malíře Jana Gemrota a sochaře Matouše Háši.

Jak jsme žili v Československu: Starobylé osady se pyšní historií

Tuř - S pravidelným seriálem Deníku v pátek navštívíme obec Tuř, skládající se z částí Tuř a Hubálov.

Festivalovou pohodu a rozmanité hudební žánry slibuje i Jičínsko

Jičínsko - Na Jičínsku se chystá celá řada tradičních i osobitých festivalů, které návštěvníkům všech generací nabídnou pestrou škálu hudebních žánrů a kulturních zážitků. Na který vyrazíte vy?

Novopacko očima umělců. Malířská plátna ovládly barvy jara

Nová Paka - Minulý týden jste v Nové Pace i jejím okolí mohli potkávat dvacet malířů a malířek, kteří se účastnili dvanáctého plenéru Novopacké veduty.

Miletínský rekord v boji s leukémií! Do registru dárců se zapsalo 741 lidí

Miletín - Akce Matějova šance na život se stala impulsem pro stovky lidí – rozhodly se zapsat do registru dárců krvetvorných buněk. Každým odebraným vzorkem krve stoupá naděje na uzdravení nejen Matějovi Kučerovi z Miletína, který bojuje s leukemií, ale také dalším pacientům trpícím závažnou chorobou.

Žena a rakovina prsu. Citlivé téma očima mladých fotografů

Hořice - V pondělí se na radnici uskutečnila vernisáž výstavy uměleckých fotografií s námětem ženských aktů poznamenaných rakovinou prsu.

Bezpečně nejen do školy díky novým a opraveným chodníkům

Lázně Bělohrad - Příští týden bude zahájena oprava chodníku v Dolní Nové Vsi podél hlavní silnice.

Výstava, která vám nedá spát

Hořice - Galerie plastik v sobotu 28. dubna od 15 hodin zahájí výstavu obrazů Jana Gemrota, absolventa klasické malby na AVU v Praze, a soch Matouše Háši, absolventa SPŠKS v Hořicích a studenta figurálního sochařství a medaile na pražské AVU.

Experti z IKEMu zamíří do Miletína

Miletín - Tým odborníků z pražského IKEMu zavítá v pátek 27. dubna ve 13 hodin na fotbalový stadion v Miletíně. Sejde se zde s dobrovolníky, kteří se rozhodli zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Legendární svět kovových pásků, matiček, koleček a šroubků

Lomnice nad Popelkou - Zámecká minigalerie otevřela interaktivní výstavu Fenomén Merkur, která vtáhne do světa nestárnoucí stavebnice nejen děti, ale i jejich doprovod.

FOTO: Talent a radost z umění na Lomnickém hudebním jaru

Lomnice - Město Lomnice nad Popelkou ožilo již 24. ročníkem mezinárodního festivalu hudby, tance a zpěvu pro děti a mládež do 26ti let.

Jednání o podobě nové budovy bělohradské radnice vrcholí

Lázně Bělohrad - Na zasedání zastupitelstva byl hlavním bodem programu nový městský úřad, jehož realizace se po mnoha letech blíží. Město jedná s pražským ateliérem re:architekti, jejichž návrh se umístil v architektonické soutěži na třetím místě.

Daliborka oslaví výročí založení Československa i Den Země

Hořice - Spolu se Základní školou Na Daliborce můžete symbolicky oslavit výročí vzniku samostatného Československa a Den Země.

Z kůlny si zloděj odnesl nářadí za tisíce

Jičínsko - Policisté obvodního oddělení v Nové Pace zahájili v těchto dnech úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, které se měl dopustit dosud neznámý pachatel.

Kvůli nepozornosti se vozidlo převrátilo na bok a skončilo ve svodidlech

Jičínsko - Čtyřiatřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda Octavia jel ve směru jízdy od obce Čejkovice na Jičín. Na křižovatce se silnicí II. třídy č. 502 se při odbočování vlevo zřejmě nechoval dostatečně pozorně, kdy neměl respektovat dopravní značení upravující přednost v jízdě.

Řidička srazila cyklistu. Na místě zasahoval záchranářský vrtulník

Jičín - Na křižovatce ulic Husova a U Trati došlo k vážné dopravní nehodě. Pětačtyřicetiletá řidička vozidla Peugeot 406 se zřejmě nechovala dostatečně pozorně a vjela do křižovatky, aniž by respektovala dopravní značení upravující přednost v jízdě.

Hasiči poměří své síly v požárním útoku

Tuř - Sbor dobrovolných hasičů obce Tuř pořádá První kolo poháru starosty OSH.

Zaplatili předem a udělali chybu. Zboží se asi nedočkají

Jičínsko - Dvacetiletý muž se obrátil na policisty s tím, že se stal obětí podvodu na internetovém portálu, kde si vyhlédl vysněnou herní konzoli.

Obytné buňky z kempu pomalu mizí. Nahrazují je nové chatky

Miletín - Vedení města schválilo nákup dalších nových chatek do miletínského kempu za téměř tři sta tisíc korun, které postupně nahrazují zastaralé obytné buňky.

V Lázních Bělohradu bude opět stomatologická ordinace

Jičínsko - Od ledna se lázeňské město potýká s nedostupností stomatologické péče.

Sprejer si vyhlídl vlak v Jičíně

Jičín - Objektem zájmu zatím neznámého pachatele se stala vlaková souprava na nádraží v Jičíně, kterou postříkal barevnými spreji.

Oprava školního statku za sto milionů je v plném proudu

Hořice - Intenzivní stavební práce na rekonstrukci cvičného školního statku, jediného v kraji, se daly do pohybu v prosinci minulého roku.

Nehoda na jičínském obchvatu se neobešla bez zranění

Jičínsko - Na obchvatu Jičína ve směru na Mladou Boleslav došlo k dopravní nehodě.

Po stopách něžného muže se vydá Divadlo Tramtarie

Nová Paka - V rámci desátého ročníku divadelního festivalu S úsměvem jde všechno líp se publikum v pátek může těšit na novou autorskou hru Vladislava Kracíka.

Inspirativní společenský život Železnice za dob první republiky

Železnice - Máje, staročeské svatby, masopusty, pálení čarodějnic a dožínky…

Nevšední procházka nabídne nový pohled na krajinu

Lukavec - Hořické muzeum v sobotu 14. dubna pořádá Archeologickou vycházku do Lukavce, Dobše a Černína.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT