VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADOVAN SÁL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Krokodýl Romeo ochutnal v cirkusu Sultán lidskou krev

Jičín - Slavný český cirkus Sultán rozbalí ve středu šapitó v Jičíně. Jeho majitelé v čele s Karlem Berouskem díky němu pokračují v tradici slavné cirkusové rodiny, která bavila svým uměním celý svět už v předminulém století.

Josef Váchal už má na hrobě opět kříž

Jičín - Český malíř, grafik a spisovatel Josef Váchal zemřel v roce 1969 a byl pochovan na hřbitově v Radimi.

Divadlo Kula zahrálo Malého prince

Jičín - Divadlo KULA, soubor herců s postižením, převážně ze stacionáře Kamarád v Jičíně, sehrálo ve sklepení Valdštejnské lodžie v sobotu odpoledne svébytnou adaptaci Exupéryho básnické prózy Malý princ.

Lodžie u Jičína patřila Kamarádům

Jičín Sedličky - První přehlídka umělecké tvorby handicapovaných spoluobčanů proběhla v sobotu a v neděli v areálu Valdštejnské lodžie u Jičína.

Jan Samšiňák vzdal galerií hold otci Karlovi

Sobotka - V rámci letošní 53. Šrámkovy Sobotky byla otevřena galerie pojmenovaná po věhlasném vědci a milovníku kumštu a dobrých lidí, který v původním rodném domě básníka Václava Šolce žil a pracoval, Karlu Samšiňákovi.

Jubilující Zdeněk Šindlar je více ceněn v cizině

Jičín - Význačný výtvarný umělec a architekt celý život propaguje český kumšt ve světě. Pomáhal stavět Londýn, jeho výtvarné práce jsou v prestižních galeriích.

V sobotu za kamarády do lodžie

Jičín - První červencovou sobotu a neděli pod patronací místopředsedy Senátu ČR Jiřího Lišky pořádá Občanské sdružení rodičů a přátel mentálně postižených v Jičíně přehlídku umělecké tvorby našich handicapovaných spoluobčanů.

V Jičíně obnoví malou kašnu

Jičín - Rekonstruovaná zámecká zahrada v Jičíně se dočká po několika desítkách let i zrestaurování a obnovení činnosti malé kašny nedaleko toalet.

Orobinec je k vidění v galerii Na Špejchaře

Bukvice - Komorní galerie Na Špejcharu výtvarníka Jiřího Q. Valtera přinesla o víkendu překvapení v podobě výstavy výrobků z orobince. Jestliže ji Iveta Dandová a její dcera Adéla Čiháková nazvaly Špejchar v klobouku tak mají pravdu.

OBRAZEM: Houby rostou i na zahradě

Jičínsko - Růst pýchavky den po dni mohou sledovat hosté jedné z rodin na zahradě jejich roubenky nedaleko Jičína.

O dva dny delší prázdniny

Jičínsko - Poslední dva červnové dny si budou někteří žáci a studenti, díky shovívavosti svých ředitelů,užívat prodloužených prázdnin. Jejich učitelé ale do práce jdou.

Jak dál s Valdštejnskou lodžií, rozhoduje město

Jičín - Osmnáct let probíhá záchrana letohrádku vévody Albrechta z Valdštejna na okraji Jičína. Vedení města se sešlo s architektem nad dalším postupem.

Jičín asi nemá schopné pedagogy

Jičín - Novým ředitelem základní školy na Husově ulici v Jičíně městská rada jmenovala sportovce a pedagoga z Jilemnice Jindřicha Tryznu.

V Jičíně padl další strom

Jičín - Ze tří stromů u městských hradeb zůstaly jen dva.

Písní a tanců bylo v Lázních Bělohradě vrchovatě

Lázně Bělohrad - Bělohradský festival Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou patří k tradičně perfektně organizačně připraveným akcím s bohatou programovou nabídkou.

Český ráj prosí o pomoc, říká sdružení

Jičín - Kdo pravidelně využívá silnice R35 z Jičína na Turnov, ví, že někdy její projetí vyžaduje opravdu silné nervy.

Šolcův statek byl úspěšně rekonstruován

Sobotka - Po několikaleté rekonstrukci bude Šolcův statek opět otevřen pro veřejnost. „V létě roku 2006 jsem si vytkl cíl – dokončit obnovu objektu do roku 2011, kdy uplyne 200 let od jeho založení.

Radnice rozhoduje v předstihu

Jičín - S předstihem navrhuje městská rada v Jičíně rekonstrukce chodníků v dalších ulicích. Včas lze zpracovat projekty, a navíc bývají nabídky firem zjara výrazně levnější.

Dobrovolní hasiči v Železnici mají svoji Máňu

Železnice - Sbor dobrovolných hasičů v Železnici byl založen roku 1885. V současné době má 88 členů včetně mládeže. Výjezdová jednotka zařazená v kategorii JPO III má dvě družstva, v kterých pracuje jednadvacet členů.

Ekologické potraviny ano, víme kde je koupit

Jičín - Zájemci o zdravou výživu nemají v Jičíně na růžích ustláno. Sice je tento sortiment nabízen v několika prodejnách, ale nenajdeme v nich odbornou pomoc a ne vždy je zboží označeno certifikátem BIO kvalita.

Na nápady je nutno upozornit

Jičín - Přes půl roku jsou předány dvě lokality v Jičíně do užívání. Dodnes není všechno dotaženo do zdárného konce.

Zámecké bluesové ohlédnutí

Jičín - Soukromí organizátoři za významné podpory Městského úřadu Jičín a mnoha sponzorů uspořádali na počátku víkendu na velkém zámeckém nádvoří akci, kterou nazvali Zámecké nejen blues v Jičíně.

Nová hvězda showbyznysu Českého ráje: Viróza

Podůlší - Podůlší je malá obec, která podle posledního sčítání má 245 obyvatel, rozkládá se na téměř 49 ha a prakticky není ničím odlišná od podobných vesnic.

Déšť majáles ani trochu nezkazil

Jičín - O tom, že s příchodem Petra Kábrta na post kastelána lodžie v Sedličkách se začalo mluvit o využití jak samotného historického objektu tak čestného dvora stále častěji a v superlativech netřeba snášet důkazy.

OBRAZEM: Aktivní ostruženská farnost

Ostružno - Dvě úspěšné církevní akce uspořádala ostruženská farnost.

Cykloběh proti drogám v Jičíně

Jičín - Třiačtyřicet měst navštíví účastníci 7. ročníku Cyklo–běhu za Českou republiku bez drog 2009.

Jičínský hotel Praha jako kdysi

Jičín - Umělecký kovář Jaroslav Válek s otcem restauruje do původní podoby zastřešení vchodu do hotelu Praha.

Kraj dal Lepařovu gymnáziu k narozeninám peníze

Jičín - Největší dárek ke svému jubileu dostalo gymnázium od kraje v podobě dotace 5 000 000 Kč. Z té bude financována střecha a přestavba půdních prostor.

O život letos přišel další závodník

Hořice - Po tragické nehodě, která poznamenala loňský ročník České Tourist Trophy v Hořicích, snad nebylo nikoho, kdo by předpokládal, že může přijít o život další člověk. Bohužel se to v neděli stalo.

Dvořákův festival v Jičíně s Hudečkem

Jičín - Letošní Dvořákův festival se koná v termínu od 6. do 23. června. Akce, která se zrodila v Turnově a Sychrově, je nyní nejrozsáhlejším středoevropským festivalem spojeným s hudbou tohoto velikána.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT