VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUDMILA KUBÍČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rekordní počet ocenění pro náchodský pivovar

Náchod - Práva na vaření piva vlastnili náchodští měšťané již ve středověku.

Před výplatou pětistovka dobrá...

Východní Čechy - Bazary a zastavárny jsou vyhledávány zejména lidmi, kteří se dostali do menších finančních potíží. Některé ze zastaváren vykupují i kradené zboží, jiné si pečlivě vybírají.

Poplatky spotřebitel hradit nemusí

Východní Čech - Stává se, že reklamace není prodávajícím z nejrůznějších důvodů uznána a v tom případě prodávající požaduje téměř vždy na spotřebiteli úhradu určitého poplatku například za odeslání výrobku do servisu a podobně.

Pichlavá krása za několik stovek

Východní Čechy - Rostou pět až deset let, aby se kvůli vánočním svátkům pokácely a prodaly. Řeč je o vánočních stromečcích, pro které se o víkendu vydaly davy lidí.

Dostal výpověď, ale rok čeká na odstupné

Východní Čechy - Propustit zaměstnance není v dnešní době nic jednoduchého. Zaměstnanec má nárok na vyplacení odstupného ve výši dvojnásobku průměrného výdělku.

Nízká cena za mizernou kvalitu

Východní Čechy - „Oprava nekvalitního nábytku stojí stejně jako jeho pořízení, proto je raději odmítám,“ sdělil Volhejn.

Vyhodit nájemce může být problém

VÝCHODNÍ ČECHY - V dnešní pravidelné rubrice se ještě budeme věnovat nájemníkům a podnájemníkům, jejich právům a povinnostem.

Stoupá prodej vitamínů

VÝCHODNÍ ČECHY - Kvůli reformě zdravotnictví berou lidé v poslední době lékárny útokem. Nejčastěji přicházejí s recepty, aby ještě ušetřili na poplatcích.

Náborové kampaně přinesly ovoce

VÝCHODNÍ ČECHY - V průběhu letošního roku vyhlásilo mnoho společností v krajích náborové kampaně nových pracovníků. Zájem byl především o řemeslníky s praxí, ale i absolventy učilišť.

Zrušil pevnou linku, ale účty za telefon platí dál

VÝCHODNÍ ČECHY - V červenci roku 2006 došlo ke změně obchodního názvu společnosti Český Telecom na společnost Telefónica O2 Czech Republic. Klienti Českého Telecomu se tak stali zákazníky společnosti Telefónica O2.

Povinnosti vyplývající z nájmu bytu

VÝCHODNÍ ČECHY - V dnešní pravidelné rubrice se zaměříme na práva a povinnosti vyplývající z nájmu bytu.

Sloučení komor přinese nejen nový název

VÝCHODNÍ ČECHY - Regionální hospodářská komora Severovýchodních Čech (RHK SVČ) dosud působila ve čtyřech z pěti okresů Královéhradeckého kraje. Vedle toho v jičínském okrese vyvíjí svou aktivitu již třináct let Oblastní hospodářská komora (OHK) Jičín.

Koupil třicet piv, zaplatil tři sta

VÝCHODNÍ ČECHY - Redakce Deníku dostala další příspěvek od „napáleného zákazníka“. V srpnu letošního roku šel Jaroslav Dohnálek nakoupit do rychnovského hypermarketu.

Nákupní horečka naplno vypukla

VÝCHODNÍ ČECHY - Nákupní horečka naplno vypukla. O víkendu praskala nákupní centra ve švech, ovšem bude ještě hůř. Lidé nejenže nakupují vánoční dárky, ale také se předzásobují pro případ, že by se ceny potravin do Vánoc ještě zvýšily.

Objednání cukroví je nyní levnější

VÝCHODNÍ ČECHY - Plné hypermarkety nebo vánoční výzdoba na ulicích připomínají blížící se Vánoce, které jsou tady za necelý měsíc. Cukrárny a pekárny přijímají v této době objednávky na vánoční cukroví, které je vyjde levněji, než když je lidé pečou doma.

Mikroelektronika vyhrála soutěž

VÝCHODNÍ ČECHY - Ve smíchovském Švandově divadle proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů jubilejního desátého ročníku Exportní ceny DHL. Tato soutěž je projektem DHL Express CZ a vládní agentury CzechTrade, který hodnotí úspěšné malé a střední české exportéry.

Dárky na Vánoce si raději vyzkoušejte!

VÝCHODNÍ ČECHY - Pomalu nastává čas vánočních nákupů a s tím spojená nejen radost, ale i řada problémů.

I výměna oken může trvat roky

VÝCHODNÍ ČECHY - Redakce Deníku obdržela další příspěvek od „napáleného zákazníka“. Stanislav Vojtíšek si nechal u hradecké firmy Pamix vyměnit okna za nová plastová. Firma ovšem nedodala vše, k čemu se zavázala.

Pozor na nahnilé ovoce na pultech

VÝCHODNÍ ČECHY - Stejně jako v jarních měsících zjistili i nyní spolupracovníci Sdružení obrany spotřebitelů (SOS), že mnozí obchodníci neuvádějí jakost jednotlivých druhů ovoce a zeleniny vůbec, nebo zboží neodpovídá deklarované jakosti.

Skipasy i bydlení na horách podraží

VÝCHODNÍ ČECHY - Víkendové sněžení, které postihlo nejen východní Čechy, udělalo největší radost provozovatelům lyžařských areálů a také ubytovacích zařízení.

Bytová výstavba v krajích roste

VÝCHODNÍ ČECHY - Bytová výstavba v krajích zaznamenává v poslední době růst. Například v Pardubickém kraji byla za první tři čtvrtletí letošního roku zahájena výstavba 1938 bytů a domů. Na Hradecku vzniká nejvíce bytů v rodinných domech.

Wikov podepsal milionový kontrakt

VÝCHODNÍ ČECHY - Strojírenská společnost Wikov MGI, která patří do skupiny Wikov Industry, podepsala konktrakt na dodávky 50 kusů převodovek pro větrné elektrárny v Číně v celkové hodnotě 440 milionů korun.

Mladší generace si půjčuje častěji

VÝCHODNÍ ČECHY - /Pomalu se blíží čas Vánoc a s ním i nakupování dárků pro naše blízké. Pokud se lidé rozhodnou koupit nějaký dražší výrobek a jejich momentální finanční rezervy na něj nestačí, mají dvě možnosti. Buď si na něj ušetří, nebo si vezmou půjčku.

Výrobci ozdob bojují s konkurencí

VÝCHODNÍ ČECHY - Za necelé dva měsíce nastanou Vánoce a s nimi i zdobení stromečku a bytu. Výrobci vánočních ozdob bojují s levnými produkty z Asie, které se prodávají zejména v supermarketech.

Neodkládejte výměnu pneumatik

VÝCHODNÍ ČECHY - S přicházející zimou by řidiči měli dát do pořádku svá vozidla. Každoročně touto dobou stoupá zájem především o výměnu letních pneumatik za zimní. Majitelé autoservisů v tomto období mají zákazníků dost. Ale jak říkají, největší nápor ještě přijde.

Fakturu reklamujte u operátora

VÝCHODNÍ ČECHY - Mobilní telefon či pevnou linku používají lidé denně. Co má však spotřebitel dělat, pokud nesouhlasí s výší účtu za telefon?

Elektrárna od ledna zdraží teplo

OPATOVICE NAD LABEM - International Power Opatovice zvyšuje od ledna ceny tepla. Ta se zvýší ze současných 252,40 koruny za gigajoule na 262,50 koruny za gigajoule. Jde o konečnou cenu včetně daně z přidané hodnoty.

Dejte si pozor na předváděcí akce

VÝCHODNÍ ČECHY - Redakce Deníku obdržela příspěvek od údajně napáleného zákazníka. Pětasedmdesátiletý důchodce Jaroslav Balada se s manželkou přihlásili na předváděcí zájezd do Hořic, s možností nákupu textilu pro domácnost. Netušil, co všechno je čeká.

I letos prodejci vsadili na Dušičky

VÝCHODNÍ ČECHY - Soukromé osoby i hypermarkety se v posledních dnech zaměřily na prodej věnců, luceren a různého dušičkového sortimentu. Pokud jsou lidé zruční, dokáží si věnec vyrobit sami, v opačném případě si mohou věnec pořídit na tržištích či v obchodech.

Zvýší se v krajích počet větrných elektráren?

VÝCHODNÍ ČECHY - Ceny plynu i elektřiny rostou, proto se stále více lidí ohlíží po jiném zdroji. Dobrou příležitostí jsou obnovitelné zdroje energie, například solární kolektory, větrné elektrárny nebo kotle na biomasu.

Pro podnikatele platí jiná pravidla

VÝCHODNÍ ČECHY - /Jestliže nakupujeme výrobek, který slouží k našemu podnikání, kupní smlouva se řídí zcela jinými pravidly než nákup pro soukromou osobu.

Jen stěhováním se firmy neuživí

VÝCHODNÍ ČECHY - Díky velkému stavebnímu boomu by člověk očekával, že stěhovací firmy mají práce nad hlavu. Opak je ale pravdou. Někteří majitelé mají stěhování jako doplněk ke své činnosti, protože by se neuživili.

Kraje podpoří včelaři i příští rok

VÝCHODNÍ ČECHY - Nejen ve východních Čechách, ale i v celé republice rok od roku ubývá včelařů. Proto se je Pardubický kraj rozhodl dotovat i příští rok. Letos na podporu včelařů putovalo 600 tisíc korun. Stejná částka je určena i na příští rok.

Projekt pomáhá malým firmám

VÝCHODNÍ ČECHY - Regionální hospodářská komora severovýchodních Čech (RHK SVČ) pořádá již třetí konferenci pro střední a malé podniky s názvem „Řízení kvality a řízení vztahů s dodavateli u významné firmy“.

S posudkem máte šanci na úspěch při reklamaci

VÝCHODNÍ ČECHY - Nárok na výměnu výrobku nebo odstoupení od kupní smlouvy a tedy vrácení peněz má spotřebitel v případě, že se na koupeném výrobku vyskytne třetí stejná nebo čtvrtá závada.

Lyžařské areály jsou připraveny

VÝCHODNÍ ČECHY - Provozovatelé doufají, že letošní zima bude lepší. Pro některé jsou peníze z lyžování jediným příjmem.

Je letošní sklizeň řepy poslední?

VÝCHODNÍ ČECHY - Někteří zemědělci dokonce uvažují o přerušení pěstování. Jeho náklady výrazně převyšují cenu řepy

Set-top-box přinese víc programů

VÝCHODNÍ ČECHY - S blížícím se nástupem digitální televize stále více lidí přemýšlí, jaký vítr v peněženkách jim přechod z analogového vysílání udělá.

Jak se školy zapojí do projektu?

VÝCHODNÍ ČECHY - „Kde jinde začít s tříděním odpadů než u dětí. Od spolupráce se školami si slibujeme zejména to, že pokud naučíme děti správně třídit odpad už ve škole, v dospělosti to budou brát jako samozřejmost a součást svého životního stylu.

Na baterie máte dvouletou záruku

VÝCHODNÍ ČECHY - Dnes budeme hovořit o bateriích, které jsou častým předmětem diskusí.

Stavbám chybějí pomocní dělníci

VÝCHODNÍ ČECHY - Stavebnictví letos zažívá obrovský boom. Do června zvýšilo výkon o zhruba třicet procent. A stavební firmy v krajích si na nedostatek práce nestěžují.

Lesy ČR konečně otevřely obálky

VÝCHODNÍ ČECHY - V posledních zářijových dnech a počátkem října otevíral státní podnik Lesy České republiky obálky na lesnické práce pro léta 2008 až 2010. Celkem jich bylo otevřeno 2549. Otevírání bylo veřejné a oznamovala se i nabídnutá cena.

Před podpisem smlouvy vše důkladně prostudujte

VÝCHODNÍ ČECHY - Každý z nás se snaží nějakým způsobem kompenzovat stále rostoucí náklady na vytápění bytu. Jednou z možností je výměna starých dřevěných oken za plastová.

Konkurence tanečních lektorů sílí

VÝCHODNÍ ČECHY - Nedávno začal nový školní rok a s nábory do různých tanečních škol a kurzů se roztrhl pytel. Tyto kurzy nejsou určeny pouze dětem, některé se specializují na ženy nebo starší generaci.

Kvůli elektřině společnosti zdraží

VÝCHODNÍ ČECHY - Některé firmy kvůli stále se zvyšujícím cenám energií upraví ceny výrobků, nebo dokonce opustí trh

Prodejna Mňam mňam je druhá

VÝCHODNÍ ČECHY - Hradecká pekárna se podle časopisu Regal pyšní druhou nejlepší prodejnou v celé České republice.

Při koupi zvířete sepište smlouvu

VÝCHODNÍ ČECHY - I při koupi zvířete se můžeme setkat s problémy, a tudíž i tady zákon pamatuje na možnost reklamace.

SOS pomůže za rok tisícům lidí

VÝCHODNÍ ČECHY - aždý čtvrtek vám v naší pravidelné rubrice radí Josef Černý ze Sdružení obrany spotřebitelů (SOS). Dnes se nám představí nejen on a jeho práce, ale také samotné sdružení.

Zvolte nejabsurdnější povinnost

VÝCHODNÍ ČECHY - Čeští podnikatelé mohou ještě zhruba tři týdny hlasovat v projektu Absurdita roku 2007.

Firma Stueken staví halu za 62 milionů

VÝCHODNÍ ČECHY - Společnost Stueken z Hradce Králové začala nedávno stavět novou výrobní halu, která ji přijde na 62 milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT