VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ ŠPREŇAR

Jiří Špreňar / Náchodský deník

Píšící pod jménem Jiří Řezník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Z obcí zmizela pětina obchodů

Královéhradecký kraj - Za osmadvacet let se v Královéhradeckém kraji uzavřela pětina venkovských obchůdků. Jen za poslední tři roky jich byly dvě desítky. Teď hejtmanství hledá způsob, jak jejich „úmrtnost“ zastavit.

Šlo to i bez koaličních smluv

Královéhradecký kraj - Zatímco v některých městech následovala po volbách dlouhá vyjednávání, rychle bylo „uvařeno“ v Trutnově.

Vaia: Téměř tropická říjnová noc, vichřice o síle orkánu

Královéhradecký kraj /FOTO/ - Když meteorologické úkazy dostanou jméno, končí legrace. Tlaková níže Vaia zatočila s počasím v celé republice. Přinesla nejteplejší říjnovou noc a s ní vichr, který na Sněžce v nárazech dosáhl rychlosti téměř 180 kilometrů za hodinu.

Chcete jinou práci? Udělejte změnu teď, je nejlepší čas!

Jičín - Pokud lidé uvažují o změně zaměstnání, neměli by váhat, protože právě teď je nejpříhodnější doba. „Hledají se v podstatě pracovníci všech profesí,“ řekl Deníku ředitel krajské pobočky Úřadu práce Martin Horák.

Mafiánská zábava: Osádka bavoráku s polskou SPZ střílí v Náchodě gumičkami

Náchod -  Policisté prošetřují napadení z okénka auta. Osádka černého BMW po lidech v ulicích střílela gumičkami či kuličkami, prý to nebylo poprvé. Policie hledá ty, kteří mají stejnou zkušenost, a žádá je o svědectví.

Davy polských turistů se valily do Adršpachu, příjezdové cesty byly zavřené

Adršpach - Plné parkoviště, ucpané silnice, nervozita řidičů i posádek automobilů - tak to vypadalo dnes přes poledne v okolí Adršpachu, kam se vydali tisíce návštěvníků, zejména z Polska.

Na metalový Brutal Assault brutálně útočí také slunce

Josefov – Večírkem pro nedočkavé se od úterý Josefov změnil na pevnost, kterou dobývají tisíce černooděnců. Až do neděle se pod cihlovými zdmi bude odehrávat již 23. ročník největšího death metalového festivalu v Evropě Brutal Assault.

Pěsti proměnil ve smrtící zbraň, konflikt dvou cizinců jeden z nich nepřežil

Hronov – Informace o nenadálé smrti mladého muže, který skonal v úterý večer v Hronově, se rozběhla městem, kde se právě odehrává festival amatérského divadla Jiráskův Hronov.

Expedice Monoxylon III vyrazila na hladinu Rozkoše, testuje člun z jednoho kmene

Česká Skalice – Úpravy člunu, zkouška jeho jízdních vlastností, fyzická příprava, noční plavba či plavba na vytrvalost… To vše čeká v těchto dnech účastníky soustředění expedice Monoxylon III, které včera začalo na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice.

Region dál sužuje sucho. Voda chybí loukám, polím i řekám

Královéhradecko - Zemědělci jsou skeptičtí. Brambory budou malé a krávy nebudou mít dostatek senáže.

Stop Babišově vládě s komunisty

Jičín - Tisíce demonstrantů v ulicích měst a na obecních návsích chce v úterý navečer vyjádřit svůj nesouhlas s Babišovou vládou, která vzniká za podpory komunistů.

Alkohol v sedle kola? Je to riziko...

Královéhradecký kraj - Michal z Náchoda má už letos v sedle kola stovky kilometrů. Proti pivnímu osvěžení během výjezdu námitky nemá.

Voda chybí hlavně obcím, kde jsou lidé odkázáni na vlastní studny

Královéhradecký kraj - Problémy se zásobováním pitnou vodou má v Královéhradeckém kraji nejméně 109 míst. Vyplývá to ze studie, kterou si nechalo před dvěma lety vypracovat vedení kraje. Nejvíce míst bez vody je na Jičínsku, v oblasti voda chybí ve 41 lokalitách.

Ťok slíbil návrat dělníků na D11, Babiš si odvezl Knihu přání

Královéhradecký kraj /FOTO/ - Při návštěvě vlády v Hradci Králové přislíbil ministr dopravy další pokračování stavby dálnice D11.

Velikonoce barví pivo na zeleno

Královéhradecko - Před Velikonocemi se už i pivo zelená. Tak tedy na Evergreen!

Přilétají čápi. První se objevil v Libáni

Jičínsko - Dlouhou cestu ze zimovišť v Africe mají za sebou první čápi, kteří se objevili v Královéhradeckém kraji. Letošní primát má čáp spatřený 13. března na Jičínsku, konkrétně v Libáni. Další se objevil o dva dny později na komíně městských lázní v Jičíně a bronz získal čáp pozorovaný v pátek v Lázních Bělohrad.

Pod dvěma bruslaři se na Rozkoši propadl led

Česká Skalice - Zachránit dva bruslaře, pod kterými se propadl led na zamrzlé nádrži Rozkoš, spěchali ve středu po poledni nejen jednotky požární ochrany z Nového Města nad Metují a Jaroměře, ale i vrtulník letecké záchranné služby. 

Lavina v Hrazeném dole zasypala muže, vyvázl s podchlazením

Krkonoše - V Dlouhém dole ve čtvrtek lavina částečně zavalila jednačtyřicetiletého muže. Muž si dokázal sám zavolat pomoc a následně jej zachránili členové horské služby a zdravotničtí záchranáři s vrtulníkem.

První olympijskou placku upekla dívka z Jilemnice. Přidá druhou ve stíhačce?

Jilemnice, Pchjongčchang – Mistryně světa a stříbrná olympijská medailistka ze Soči Veronika Vítková se narodila ve Vrchlabí, ale vyrůstala, sportovala a chodila do školy v Jilemnici. Je odchovankyní tamního oddílu a chodila tam i na sportovní gymnázium. Odtud se odrazila k velkolepým úspěchům, kterým tleskají davy sportovních příznivců. 

Chřipka útočí: Situaci lze hodnotit jako období před nástupem epidemie

Královéhradecko - Plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů platí ode dneška ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Důvodem je nárůst počtu případů akutních respiračních onemocnění a jejich plošná epidemie v ČR.

Běžkařské stopy vedou do Jestřebích hor, na sjezdovky můžete i do Teplic

Náchodsko, Jičínsko - Ačkoliv se zdejší sněhové podmínky nemohou vyrovnat poměrům blízkých Krkonoš nebo Orlických hor, tak i na Náchodsku mají sportovci možnost věnovat zimním sportům. Nejlepší podmínky pro sjezdové lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují, který jako jediný na Náchodsku disponuje sněžnými děly. Nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové tratě o délce 500 metrů.

Voda v Rozkoši zase začíná kvést a zelenat

Královéhradecko - Chlorofyl a sinice opět znepříjemňují koupání.

Při střetu dvou automobilů u Milovic se zranilo pět osob

Milovice - K vážné dopravní nehodě dvou osobních automobilů došlo v pondělí odpoledne krátce po páté hodině na silnici I/35 poblíž obce Milovice na Jičínsku.

Z klání opravdových chlapů z lesa vzejde v Adršpachu Dřevorubec roku

Adršpach - Zručnost, síla, napětí i zábava to vše nabídne 9. ročník oblíbených dřevorubeckých závodů s českou i zahraniční účastí Dřevorubec roku 2017, který bude zahájen v sobotu 21. ledna v 10 hodin za hlavním parkovištěm v Dolním Adršpachu.

Ptačí chřipku od kraje dělí jen kilometr. Udeřila v Polsku

Královéhradecko  - Jen pouhý jeden kilometr od českých hranic s Polskem udeřila ptačí chřipka. Některé obce v Královéhradeckém kraji proto „spadly" do ochranného pásma a další do pásma dozoru.

Dnešní pátek třináctého? Den jako stvořený pro zásadní rozhodnutí i pro sex

Východní Čechy – „To nám ten rok pěkně začíná. Mrazy pod -20 stupňů, sníh nestíhám uklízet a zítra ráno má být ledovka na silnici. A navíc je pátek třináctého. To fakt radši ani nebudu vyjíždět. Možná vůbec nevylezu ven," lamentoval si napůl pro sebe včera v prodejně v centru Náchoda zavalitý padesátník.

Nejen plechy, ale i zmařený život

Východní Čechy – První lednový sníh se v pondělí zřejmě podepsal pod dvě vážné nehody, k nimž došlo na Náchodsku a na Jičínsku.

Na staré mlátičce získávali zrno jako za časů pradědů

Martínkovice - Lidé sdružení ve Spolku přátel koní opět připravili pro místní i přespolní další netradiční setkání. Ukázku mlácení obilí na historické mlátičce si nenechala ujít bezmála stovka příchozích, pro které bylo připravené i bohaté občerstvení, pod nímž se téměř prohýbaly stoly.

Krutá říje: Souboj skončil smrtí

Broumovsko - Svým očím nevěřil cyklista, který před několika dny při ranní vyjížďce objevil nad Božanovem zhaslého jelena. Jak zjistili přivolaní myslivci, ubil ho parožím jiný jelen. Stalo se tak při souboji, ke kterým v právě vrcholícím období jelení říje dochází.

Čerstvé kopřivy v nádivce lahodily chuti

Náchodsko - Předvést své kulinářské umění vyrazila v pátek ráno 23. března Anna Týfová z Martínkovic na Broumovsku, autorka vítězného receptu východočeského kola celostátní soutěže Česko vítá jaro. Ve škole vaření Chefparade na Holešovické tržnici společně s herečkou Ilonou Svobodovou připravovala v konkurenci dalších tří kuchařek ze středních, jižních a západních Čech nadívanou plec. 

Ukradené české traktory měly makat v Polsku

Broumovsko - Policisté náchodské kriminální služby na začátku týdne úspěšně vyřešili případ dvou odcizených zemědělských strojů na Broumovsku. Zpočátku však vyhlídky zemědělského družstva, ležícího v těsné blízkosti s hranicí Polska, vypadaly beznadějně.

Musheři se psy brázdili příhraničí

Janovičky u Broumova -„Je to perfektní. Na to, jaká byla ještě před několika dny vrtkavá zima a měli jsme nervy, co s tím uděláme, podmínky dopadly nakonec úplně parádně.Myslím si, že za těch deset let byla tak krásně zasněžená trať asi jen jednou,“ pochvaloval si po návratu z více než 32 kilometrového okruhu Jaromír Hanuš, ředitel závodů psích spřežení, které se v sobotu 21. lednaa v neděli konaly na Janovičkách a v okolních lesích Javořích hor v česko-polském příhraničí.

V České Skalici začal Rok Boženy Němcové

Česká Skalice - V prostorách Regionálního informačního centra byl19. lednav podvečer slavnostně zahájen Rok Boženy Němcové, od jejíhož úmrtí zítra uplyne přesně 150 let.

Budou vyhlášeni Mistři ČR ve spřežení do šesti psů

Janovičky u Broumova - Již podesáté se o tomto víkendu bude nad Janovičkami rozléhat štěkot desítek psích smeček, které se budou těšit na zítřejší a nedělní závody psích spřežení. Cross - Country MID Janovičky 2012 se jede jako jeden z dílu seriálu Českého poháru, který letos bude zatraktivněn o jednu novinku.

Dřevosochaři vyřezali zvoničku a plastiku dřevorubce

Adršpach - Součástí sobotních dřevorubeckých závodů Dřevorubec roku 2012, kterých se zúčastnilo 16 dřevorubců z blízkého či vzdáleného okolí (z největší dálky přijel stříbrný Jiří Doležal, který to měl 1300 kilometrů ze švédského Linköping, kde momentálně žije a pracuje), byl i zajímavý doprovodný program.

Po sněhové nadílce lyžařské stopy a sjezdovky ožijí

Náchodsko - Včerejší sněžení udělalo před začínajícím víkendem radost milovníkům sjezdového lyžování a hlavně běžkařům.

Vyhrajte tričko Dřevorubce roku 2012

Adršpach /SOUTĚŽ/ - Výměna řetězu na motorové pile, štípání polen, fyzicky náročná nakládka na valník, přesekávání napříč, řezání, odvětvování a královská disciplína kácení na přesnost to jsou divácky atraktivní disciplíny, do nichž se pustí účastníci dalšího ročníku oblíbeného klání „Dřevorubec roku“, které se koná 14. ledna v Dolním Adršpachu za hlavním parkovištěm.

V soutěži Dřevorubec roku rozhodne kácení na přesnost

Adršpach - Přesně za týden, druhou lednovou sobotu bude živo za hlavním parkovištěm v Dolním Adršpachu, kde se bude konat klání nazvané „Dřevorubec roku Adršpach 2012“. Další ročník oblíbeného měření sil a dovedností profesionálních i amatérských dřevařů začne v 10 hodin, prezentace soutěžících o hodinu dříve.

Škvoreckého Prima sezóna se uzavřela

Náchod/Toronto - V úterý 3. ledna ráno zemřel na onkologickém oddělení nemocnice v kanadském Torontu čestný občan Náchoda, spisovatel Josef Škvorecký.

Projekt pošta Partner je název pro přeměnu pobočkové sítě

Božanov - Přestože se na konci roku 2011 uzavřela poštovní pobočka v místech, kam byli obyvatelé obce dlouhé roky zvyklí chodit vyřídit si např. své složenky, tak ani od ledna nebudou Božanovští o poštovní služby ochuzeni.

Tuk z řízků čističky zvládly

Náchodsko /ANKETA/ -Olej z pánví a fritovacích hrnců z domácností většinou končí v odpadním potrubí.

OBRAZEM: Dvorská Zoo lákala i na Štědrý den

Dvůr Králové -Desítky lidí využily možnosti navštívit královédvorskou Zoo i na Štědrý den.

Linha Singers zapějí v Žernově

Žernov - V kapli Panny Marie Sněžné na Žernově18. prosinceod 17.00 hodin rozehraje koncert renomovaný soubor Linha Singers.

Komise rozdávala certifikáty

Broumovsko - Certifikační komise Broumovsko regionální produkt® udělila na svém zasedání celkem osm nových certifikátů místním produktům.

Chřipka nebo pouhé nachlazení? Příznaky mají shodu

Náchodsko - Společným znakem obou nemocí je postižení horních cest dýchacích.

Policejní manévry přinesly své ovoce: zadržen hledaný

Náchod - Policejní manévry, do nichž se 25. listopadu odpoledne v Náchodě zapojily desítky policistů, mezi nimiž byli i muži v neprůstřelných uniformách a psovodi se psy, přinesly své ovoce.

Zima se hlásí: silničáři už začali solit vozovky

Náchodsko - Mlha, mrholení a teploty pod bodem mrazu - tato kombinace přírodních jevů byla spouštěcím elementem pro silničáře, kteří v noci ze čtvrtka na pátek vyrazili se svými vozy na silnice. Vyhrnovat sice ještě nemají co, neboť první sníh si dává letos na čas, ale ledovka, která se na povrchu vozovek začala tvořit, si vyžádala ošetření.

44. Vysokovský kohout kokrhal pro Jednadvacet

Vysokov /FOTOGALERIE/ - „Jednadvacet” - tak se jmenuje šestiminutový film, který včera po 11. hodině pětičlenná porota vyhlásila jako nejvydařenější snímek 44. ročníku celostátního amatérského filmového festivalu Vysokovský kohout. Filmař Bohumil Kheil z Prahy tak získal hlavní cenu v podobě poháru, který do soutěže tradičně věnuje Ministerstvo zemědělství ČR.

Broumovsko by mohlo být evropským geoparkem

Broumov - Proklestit cestičky, po nichž by na Broumovsko rádi a opakovaně přicházeli turisté - to je cílem koncepce cestovního ruchu, která má vytyčit možnosti, jakým směrem by se mohlo Broumovsko ubírat.

Cyklobusy už jsou zazimovány, přepravily přes osm tisíc cestujících

Náchodsko - Celkem 8344 cestujících a 1854 jízdních kol přepravily cyklobusy, které nabízely přepravu cykloturistům do nejzajímavějších částí Kladského pomezí a východních Krkonoš.Cyklobusy bylo možno vidět na silnicích našeho regionu poslední víkend v září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT