VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN JIREŠ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zeptali jsme se hlavního organizátora festivalu Zdeňka Lhoty

Hořice v Podkrkonoší /ROZHOVOR/ - Povídání je kráceno, kompletní znění najdete na www.jicinsky.denik.cz/rockfest.

Staropačtí deváťáci se vám představují

Stará Paka - Deváťáci ze staropacké Masarykovy základní školy se s paní učitelkou Květou Kamlerovou a ředitelem Pavlem Antošem podívali na obecní úřad. 

Jičín o jubilejním pohádkovém festivalu štědřejší nebude

Jičín – Pohádkový festival letos oslaví čtvrtstoletí. Radní se usnesli, že pořadatelům dají o 75 tisíc více. Narazili však u opozičních zastupitelů, které v tomto bodě podpořili i koaliční sociální demokraté: Jaroslava Komárková a Josef Dvořák.

Hvězdárnu čeká oprava pod tlakem

Jičín – Město se pustí do přestavby hvězdárny a bude to fofr. Dotační podmínky totiž investorovi ukládají, aby veškeré práce stihl dokončit v letošním roce. Jičín tomu musel uzpůsobit i kritéria výběrového řízení.

K lomu zavítali nejen fanoušci reggae

Hořice – Festival Cultural Reggae Vibez se uskutečnil v polovině června a vybral si vynikající termín. Nad Hořicemi totiž zavládlo krásné letní počasí, které až v posledním týdnu přešlo v deště.

V rytířském sále hradu Pecka zněly historické zpěvy

Pecka – Jedenáctý festival historických zpěvů se vydařil. Na chlup stejný počet sborů, jako je uskutečněných ročníků, se v rytířském sále hradu Pecka ucházel o přízeň odborné poroty.

Poklady z garáží dělaly čest značce Škoda

Pecka – V místním kempu u koupaliště proběhl sraz majitelů škodovek. Během několikadenního setkání, které vyvrcholilo v sobotu, se konala spanilá jízda i soutěže v různorodých disciplínách.

Další velké poděkování historičce Evě Bílkové

Jičín/Praha – Eva Bílková, kronikářka a historička, dostala Cenu Ď v celostátním kole. Na začátku roku si na její ochotu a vlídnost vzpomněli Jičínští, nyní se jí dostalo ještě větších slov díků. Ocenění, které vzniklo zkrácením slova „děkuji", dostala i za svou spolkovou činnost.

OBRAZEM: Folklor žije! Bělohrad ho byl plný

Lázně Bělohrad - Mezinárodní folklorní festival pod Zvičinou letos měl 41. ročník. V sobotu odpoledne se uskutečnila vrcholná část programu – soutěžní Polka rallye.

Co motivovalo ke kutilství? Vášeň, ale i nouze

Jičín – Regionální muzeum a galerie během letošních prázdnin sází na kutilství. Doufá, že toto téma přitáhne opět na výstavu davy, jako tomu bylo před pár lety. Vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek za přítomnosti přátel Přemka Podlahy.

Balbineum: koleji svítá nová naděje

Jičín - Jezuitská kolej v Jičíně se možná dočká přestavby na školské zařízení.

Slunce svítí na Volanice už šest set devadesát let

Volanice /ROZHOVOR/ - V sobotu se uskuteční Volanický slunovrat. Volanice vznikly před 690 lety a starostka Kateřina Kosinová popisuje, jak se nyní v obci žije a jaký bude program slunovratu.

Balbineum má podporu jičínských zastupitelů

Jičín - Projekt Balbineum se zabývá myšlenkou rekonstrukce jezuitské koleje, která je nyní nevyužitá a pozvolna chátrající.

Oprava topení v divadle začíná

Jičín - TJ Sokol Jičín zakoupí do Masarykova divadla dva nové kotle. Ty původní nefungují. Záměr podpoří město.

Titul Student roku mají čtyři chytré hlavy

Jičín /FOTO/ - Soutěž, kterou vypisuje firma Microrisc, se letos konala popáté. Porota ze čtyřky vybírala absolutního vítěze. Neměla snadný úkol.

Z položky Cestovní ruch nejvíce uspěla židovská škola

Jičín - Cestovní ruch je název jednoho z dotačních programů, které město Jičín vypisuje. Celková vyhrazená částka je 250 tisíc korun. Z žadatelů o příspěvek nejvíce uspělo sdružení Baševi, které získalo 50 tisíc na služby v židovské škole (ul. Židovská, čp. 100).

Přijďte na veřejné zasedání. Otevře se diskuse o budoucnosti jezuitské koleje

Jičín - Veřejné zasedání zastupitelstva se koná právě ve středu 17. června od 15 hodin v Porotním sále Valdštejnského zámku. Program napovídá, že půjde o zásadní setkání.

Rodáci se rojili v Dobré Vodě

Dobrá Voda u Hořic - Sraz rodáků se konal po deseti letech a trval tři dny. Od pátku do neděle. Během víkendu to v obci na Hořicku opravdu žilo.

Aris útočí na hranici sto milionů

Jičín - V bývalém Arisu sídlí jičínský městský úřad. A rozpočet kvůli tomu krvácí.

Sraz amerických vozidel přilákal na koupaliště davy

Sobotka – U koupaliště se uskutečnil sraz majitelů vozidel americké provenience. Celkem se sem sjelo zhruba sto aut různého typu i časového zařazení.

Dobrovodští rodáci se po deseti letech opět setkali. Doprovodil je Hořeňák

Dobrá Voda – Sraz rodáků se v obci na Jičínsku koná každých deset let. Tedy právě letos.

Koňské stříkačky na soutěži osvěžovaly

Vrbice – Zatímco teplota v sobotu zdárně zdolávala třicítku, na místním hřišti se rozjela tradiční soutěž historických stříkaček. Do klání se tentokrát zapojilo sedm týmů.

Zeptali jsme se vás na nového trenéra hokejové reprezentace

Jičínsko - Každý týden se setkáváte s názory našich respondentů na aktuální otázky, které hýbou regionem i Českou republikou. Do víkendové poroty tentokrát „pomyslně" zasedli Bohdan Čančík, Jaroslava Komárková, Aleš Hlawatschke a Šárka Šandová..

Vyplatí se Hořicím zámeček?

Hořice – Město stále váhá, zda od Lesů ČR odkoupí menší zámek v Riegrově ulici. Zastupitelé mají podklady k prostudování a podnět projednají při veřejném zasedání.

Jičín znovu chce prověřit hlučnost obchvatu

Jičín – Loni měření nevyšlo a obyvatelé Poděbradovy ulice se stále potýkají s hlukem z obchvatu. Tah na Mladou Boleslav mají hned za svými domy. Podle Ředitelství silnic a dálnic v roce 2014 nebyl hřmot takový, aby bylo nutné vybudovat speciální opatření. Vyjde to letos?

Archivy zvaly veřejnost, ten v Jičíně také

Jičín – Zdejší okresní archiv v úterý na jeden den otevřel své depozitáře. I letos se zapojil do akce Mezinárodní den archivů. Desítky návštěvníků se seznámily s archivářskou profesí, historií archivu a samotnou budovou v Raisově ulici.

Stánkaři: Pohádka je pro nás příliš drahá

Jičín – Mezi provozovateli stánků, ať už dílniček, či kiosků s občerstvením, přetrvává nespokojenost s politikou organizátorů pohádkového festivalu. Chtějí prý moc peněz za zřízení stánku.

Valdštejnskou lodžii překrylo lešení

Jičín – Chcete – li pozvat přátele zdaleka na exkurzi po Jičínu, popřemýšlejte o odkladu. Valdštejnskou lodžii, jednu z nejdůležitějších památek města, totiž ověnčilo lešení. Rekonstrukce fasády ze tří světových stran a obnovení terasní zdi nicméně potrvá až do října.

Osvobozený Lukáš Nečesaný jedná s hořickou školou ohledně návratu

Hořice – Lukáš Nečesaný, jemuž Nejvyšší soud pro nedostatek důkazů zrušil rozsudek odnětí svobody za pokus o vraždu, zkontaktoval vedení hořické střední školy. Jičínskému deníku to potvrdila ředitelka Hana Richtermocová.

Výstroj NATO ponese hořickou stopu. Firma Karbox předá nemocnici

Hořice – Firma Karbox, která se zabývá zakázkovou výrobou specializovaných kontejnerů, předává poslední ze čtyř mobilních nemocnic zákazníkovi. Tím je agentura pracující pro Severoatlantickou alianci (NATO).

Pozor, není to přechod, ale pouze místo pro přecházení. Chodec nemá přednost

Jičín – Několik čtenářů se redakce zeptalo: je u křižovatky ulic Železničářská a Českých bratří přechod pro chodce, nebo ne? Zebra zde sice není, ale úprava obrubníku nasvědčuje, že by zde přechod měl být.

Který projekt se stal hvězdou regionu?

Hořice - Na náměstí  Jiřího z Poděbrad se včera konalo netradiční setkání pořádané Regionálním operačním programem Severovýchod.

Kdo chce Homoli? Rekreační středisko bude možná na prodej

Jičín – Chata Homole, která se nachází u rybníků nedaleko Ostružna, je sice od Jičína poněkud vzdálená, město je však jejím vlastníkem. Po dvou letech radnice znovu otevírá otázku, zda ji prodá, nebo si ji nechá a bude pokračovat v rekonstrukcích.

Hasiči slaví další triumf a těší se na republiku

Jičín – Fyzická kondice zdejších hasičů je na výjimečné úrovni. Dokazuje to tým, který se pravidelně zúčastňuje nejtěžší soutěže hasičského sportu – TFA (Toughest firefighter alive, tedy Nejtvrdší hasič přežívá).

Sokolové a město hledají dělicí čáru a lék na zimní sezonu

Jičín – Zimní kulturní sezona v Masarykově divadle zřejmě bude i přes selhání vytápění. A to i přesto, že celková rekonstrukce topné soustavy se v nejlepším případě rozjede až v roce 2016. Město a TJ Sokol hledají řešení, jak zajistit provizorní topení.

Jičínský babybox už je v provozu

Jičín – Před dvěma týdny technici babybox u nemocnice instalovali, včera oficiálně začal fungovat. Jičín tuto schránku pro odkládání nechtěných miminek získal na desáté výročí spuštění prvního babyboxu. Zařízení je u bývalé zubařské ambulance při kruhovém objezdu u lip.

Házenkáři opět pořádali na stadionu den dětí

Jičín – Přehlídka policejních vozů a hasičské techniky, prezentace zásahu vězeňské služby a seskok parašutistů. Den dětí pořádaný jičínskými házenkáři a firmou Continental měl jako každý rok opravdové grády.

Jičín přívítal další nové občánky města

Jičín - O sobotní vítání občánků v jičínské obřadní síni byl obrovský zájem. Přišli totiž nejen rodiče s malými ratolestmi, ale také prarodiče či jiní rodinní příslušníci si velkou událost nenechali ujít.

Motorky burácely na jičínském předměstí

Jičín – Tuto událost ve městě přehlédnout – či spíše přeslechnout – nešlo. Holínským předměstím se proháněly motorky. Konal se třetí ročník Ceny města Jičína.

Šikulové probudili haraburdí k novému životu

Jičín – Nadšenci z Valdštejnské lodžie opět udeřili na svou fantazii a v prostorách zámečku uspořádali Haraburdění. Jednalo se o akci, která měla mezinárodní účast a během níž z kovového či plastového šrotu vznikaly roztodivné předměty.

Město Jičín vstoupilo do geoparku

Jičín – Pojem geopark označuje ve světovém měřítku geologicky a přírodně mimořádnou oblast. V roce 2005 vznikl Geopark Český ráj a právě v těchto dnech jeho hranice rozšířil Jičín a okolí směrem na jihozápad.

Miletínská sokolovna: Termínem je červen

Miletín – Radnice chce přestavbu sokolovny dokončit v červnu. Potvrdil to starosta Miroslav Nosek. Městečko má před sebou ještě jednu důležitou součást – opravu stropu tělocvičny.

Ředitelem Domu kultury Koruna bude Tibor Gál

Hořice – Od září bude ředitelem Domu kultury Koruna hudebník a finanční poradce Tibor Gál. Nahradí dlouhodobého šéfa příspěvkové organizace Jana Sezimu, který se rozhodl skončit.

Vrátí se Lukáš Nečesaný na školu? Je to možné

Východní Čechy, Hořice - Nejvyšší soud minulý týden zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové o vině Lukáše Nečesaného (23). Krajská instance jej původně poslala do vězení za pokus o vraždu kadeřnice. Nyní však případ musí projednat znovu a Lukáš Nečesaný je po dvou letech pro nedostatek důkazů na svobodě.

Alexandra Jindrová: Uchvátilo mě Švédsko a Švýcarsko

Jičín – Společnost C.S. Cargo pořádá náborovou kampaň zaměřenou na řidičky kamionů. Žen za volantem přibývá. Po řidičích je nicméně v celé Evropě stále silná poptávka a firma C.S. Cargo nabízí zaškolení adeptek i spolupráci při zkouškách na řidičské oprávnění.

Pozemek v průmyslové zóně odkoupí firma Frezite

Jičín – Průmyslová zóna na okraji města se ještě více zaplní. Firma Frezite chce od města zakoupit 2110 metrů čtverečních v Textilní ulici. Rada souhlasí, ale rozhodnout ještě musí zastupitelstvo.

Mladí lidé budou zušlechťovat kovový šrot

Jičín - Mladí lidé z několika evropských zemí včera vyrazili do Vokšic a na místní skládce nasbírali kovový šrot, aby z něj vytvořili umělecké či jakékoliv jiné předměty. Fantazie, jak známo, nezná své meze a z kovového odpadu mohou vzniknout zajímavá díla.

Sokolové jsou rozpolceni. Bylo hlasování legitimní?

Jičín – Valná hromada TJ Sokol sice minulý týden schválila prodej Masarykova divadla městu, rozhodnuto ale není. Záměr posoudí pražská sokolská centrála.

Odkoupí Jičín městské lázně? Majitelé nemají na opravy

Jičín – Okolo městských lázní na Komenského náměstí panuje nejistota. Pravděpodobně změní majitele a zřejmě také přestanou poskytovat služby. Soukromý vlastník se totiž nemovitosti chce zbavit, protože nemá prostředky na rekonstrukci.

Prodloužené víkendy v Jičíně jako v ráji

Jičín – Letošní ročník Prodloužených víkendů bude již čtvrtý. Turisté i místní si opět vyberou ze širokého programu kulturních, vzdělávacích i zábavních akcí. Začíná se 19. června a končí na sklonku srpna. V září potom na slavnosti naváže 25. ročník festivalu Jičín – město pohádky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT