VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Ve Valdicích je pamětní deska faráře Toufara

Valdice - Poblíž památníku politických vězňů a obětí komunismu byla ve středu na zeď valdické věznice instalována pamětní deska faráři Josefu Toufarovi.

Za čtyři roky město proinvestovalo 400 milionů

Jičín - Město za čtyři roky proinvestovalo čtyři sta milionů korun, více než sto bylo dotačních.

Humprecht má zelenou, náměstí stop

Sobotka - Město Fráni Šrámka, nad kterým se vypíná lovecký zámek Humprecht, se má za čtyři roky čím chlubit, i když náměstí to zrovna není. Centrum Sobotky se ani za toto období nepodařilo vyřešit a vdechnout mu novou podobu.

OBRAZEM: Koncert k poctě skladatele Vadima Petrova

Jičín - Výběr z tvorby skladatele Vadima Petrova, pod jehož záštitou se uskutečnil letošní festival Jičín - město pohádky, zazněl v kostele sv. Jakuba v podání Symfonického orchestru ZUŠ Jičín.

S pohádkou přijela do Jičína Hana Maciuchová

Jičín - Herečka Hana Maciuchová vyprávěla dětem (v rámci festivalového programu Jičín - město pohádky) Krkonošské pohádky Boženy Šimkové. 

Chcete jinou práci? Udělejte změnu teď, je nejlepší čas!

Jičín - Pokud lidé uvažují o změně zaměstnání, neměli by váhat, protože právě teď je nejpříhodnější doba. „Hledají se v podstatě pracovníci všech profesí,“ řekl Deníku ředitel krajské pobočky Úřadu práce Martin Horák.

Prázdninový oříšek - splynutí tří středních škol

Jičín - I přes nelibost mnohých osazenstev škol a starostů přistoupil hradecký kraj k optimalizaci školství. Zeštíhlení se dotklo jednadvaceti středních škol.

OBRAZEM: Pohádkové minuty v Jičíně

Jičín – Třetí pohádkový den jičínského festivalu byl trošku uplakaný, přesto přinesl dětem i dospělým spoustu zážitků.

O nadaci pro nemocnici rozhodnou zastupitelé

Jičín - Ve středu zastupitelé Jičína rozhodnou, zda bude založen Nadační fond Oblastní nemocnice Jičín. Počáteční vklad města Jičína má být 48 tisíc korun.

OBRAZEM: Druhý den a další pohádkové minuty v Jičíně

Jičín - Pohádkové dění je v plném proudu, do Jičína přijel na úvod festivalu Jičín - město pohádky jeho patron Jiří Lábus, ale i senátor Tomáš Czernin a Nikolaj Palatajkov. Masarykovo divadlo ožilo Prodanou nevěstou divadelníků z Úpice.

Kreslení je jeho život, proto vtiskl svůj příběh do komiksu

Nová Paka – Úplně obyčejný den jako každý jiný. Milan Miklík se vydal s pejskem na procházku. Na silnici u Kroměříže, kde zrovna pobýval, ho srazilo auto. Zázrakem přežil, i když mu osobní vůz přejel přes břicho a způsobil četná devastující zranění. Nehoda mu definitivně převrátila život, z malíře komiksů se stal člověk, odkázaný na péči druhých.

Hořice lákají pozornost také novou lávkou

Hořice – Nové stigma Hořic, lávka přes silnici I/35 u Libonic, opravené ulice, rozestavěné muzeum, renovace Slunných lázní Dachova, to je jen malý výčet akcí, které město s více jak devíti tisíci obyvateli během čtyř let posunuly o kus dál. Jen na autobusovém nádraží stále chybí hala pro cestující.

OBRAZEM: První pohádkové minuty v Jičíně

Jičín - Kdo by neměl rád pohádky, ve kterých vítězí dobro nad zlem a při kterých se dospělí přenesou do mládí a děti uvolní všechny nitky své fantazie?

Nemocniční pavilon A dostal peníze

Jičín – Dobrá zpráva přišla ze zasedání krajského královéhradeckého zastupitelstva. Záměr výstavby pavilonu A v Oblastní nemocnici Jičín včetně financování akce byl schválen. Nový pavilon vyroste místo bývalé budovy interny.

Krkonošské poudačky se stěhují do Jičína, pohádkový festival odstartoval

Jičín - Pohádkové čarobejlí z Krkonoš a Podkrkonoší dorazilo do Jičína. Dnes odpoledne začaly ve městě platit pohádkové zákony a na pět dnů převzal vládu dětský parlament.

Nová Paka chytla příležitost za pačesy

Nová Paka – „Naše volební prohlášení jsme určitě zcela nenaplnili, ale na druhou stranu jsme využili nové příležitosti, na které jsme úspěšně zareagovali,“ hodnotí končící volební období starosta Nové Paky Josef Cogan.

Do konírny nyní za snížené vstupné!

Jičín - V muzeu je od dubna ke zhlédnutí interaktivní výstava Konírna imaginární. Na jejím vzniku se podílelo velké množství výtvarníků pod vedením Matěje Formana.

Kraj chce odkoupit pozemky na výstavbu domu pro zdravotně postižené

Jičín - Radnice doporučuje zastupitelům schválit záměr prodeje pozemků Královéhradeckému kraji o celkové výměře téměř 3 300 čtverečných metrů.

Lázeňskému městu chybí obchvat

Lázně Bělohrad - Městu se konečně ulevilo, po všech peripetiích prodalo v roce 2016 budovu zámku. Lázeňské místo ale nadále sužuje zvýšená doprava, obchvat města se stává znovu akutní záležitostí.

Ovocné stromy se letos prohýbají pod úrodou, palírny mají žně

Jičínsko - Z nedostatku vláhy měli strach v letošním létě ovocnáři, obávali se propadu ovoce. Stromy se ovšem prohýbají pod nadúrodou broskví, švestek, jablek i hrušní. Takový rok mnozí pěstitelé nepamatují.

Jaromír Macoun se na zem rád dívá z výšky

Jičín – Devatenáctiletý Jaromír Macoun, absolvent jičínského gymnázia, se na zem dívá rád z výšky. Před třemi lety mu učarovalo bezmotorové létání. I když ho v jeho zálibě podporují rodiče, bez spousty placených brigád by si o létání mohl nechat jen zdát.

Divadlo je v ohrožení, krovy napadli brouci

Jičín – Firma MEPRO s.r.o. zpracovala studii a sestavuje kompletní dokumentaci k rekonstrukci Masarykova divadla. Při průzkumu přišla na havarijní stav dřevěných krovů, které jsou rozsáhle napadeny hmyzem a dřevokaznými houbami.

Valdštejnská lodžie se brání vandalům, zastaví je značky?

Jičín – Příměstskou vilu se zahradou, nynější Valdštejnskou lodžii a park Libosad založil vévoda Valdštejn na úpatí kopce Zebína v letech 1630 - 1634. V té době se tu volně projížděl na koni, korzoval a osnoval své plány o Jičíně.

Visací zámek v zámeckém parku

Lázně Bělohrad – Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad srdečně zve na koncert skupiny Visací zámek do zámeckého parku.

Návštěvníci devastují Prachovské skály

Prachov - V Prachovských skalách řádili sprejeři, poškodili miliony let starý pískovcový masiv. „Pozdrav“ sprejerů objevil Miloš Zeman, dobrovolný strážce přírody Přírodní rezervace Prachovské skály. Nápis 2,5 x 1 metr je na pískovcovém masivu na veřejnosti nepřístupných místech.

Středoevropská rarita láká návštěvníky

Jičín – Valdštejnská lodžie v Jičíně je podle zdejšího kastelána Jiřího Vydry nedoceněný středoevropský skvost. Svou reprezentativní příměstskou vilu se zahradou – nynější Lodžii a park Libosad – založil vévoda Valdštejn na úpatí kopce Zebína v letech 1630 - 1634. Největší expozice se nachází v oktogonu, z terasy je nádherný výhled na park a do zahrad.

Sprejeři poničili v Prachovských skalách miliony let starý pískovcový masiv

Jičín - Neznámí vandalové poškodili vzácný pískovcový masiv v Prachovských skalách, jedinečné přírodní rezervaci v Českém ráji.

Opilý řidič utekl od nehody, vyčmuchal ho policejní pes

Holovousy – Další z řady dopravních nehod, na které bude mít s největší pravděpodobností podíl i alkohol, se odehrála ve čtvrtek večer na silnici I/35 u Holovous.

Páteční nášup hudby, pak rachejtle. V kulturním sále zahraje Paleček

Lázně Bělohrad – Koncert písničkáře Miroslava Palečka si nenechte ujít v pátek od 19 hodin v kulturním sále bělohradských lázní.

Začíná mejdan s kozama, hudbou a volností

Milkovice – Od čtvrtka do neděle se na Libáňsku odehrává originální svobodomyslný Kozí mejdan. Netradiční apolitické setkání ve volné přírodě se koná poosmnácté.

Nabídka z packého muzea: dřevěné plastiky, loutky, modely aut

Nová Paka – Do konce září máte možnost zhlédnout v prostorách novopackého muzea v Suchardově domě nově otevřenou výstavu Dřevěné plastiky Vladimíra Kubíka.

Motorkář srazil neosvětleného cyklistu

Železnice - O tom, jak důležité je za snížené viditelnosti vidět a především být viděn, se v pondělí kolem jednadvacáté hodiny mohl přesvědčit pětatřicetiletý cyklista jedoucí na zcela neosvětleném jízdním kole Specialized Allez.

Za srážkou motocyklu a auta stála nepozornost

Vlkov - Řidič osobního auta zřejmě přehlédl motorkáře, nedal mu přednost a způsobil tak nehodu s dvěma zraněnými. Incident se odehrál v neděli kolem půl jedenácté dopoledne v obci Nová Paka - Vlkov.

Jičín se poklonil památce zastřelených

Jičín – Město si vpád vojsk Varšavské smlouvy připomnělo dnes u památníčku nedaleko křižovatky na Letné. Pietního aktu se zúčastnili i dva rodinní příslušníci Zdenky Klimešové a Jaroslava Veselého, dvou obyvatel Jičína, které v opilosti při srpnové invazi zastřelil příslušník Polské lidové armády Stefan Dorna. 

Odešla výtvarnice Eva Šinkmanová

Nová Paka – Je nenávratně pryč, už se nikdy nevrátí její úsměv, slova, gesta. Odešla z našeho života bez varování, zanechala v nás zmatek a bolest.

Spoušť foťáku proti samopalu

Jičínsko – Proč? Tuto otázku si kladla většina lidí při srpnové okupaci roku 1968, kdy do Československa vtrhla vojska Varšavské smlouvy. Údajně proto, aby nás uchránila od kontrarevoluce. Zůstala tu dlouhých třiadvacet let.

Pietní vzpomínku pořádá radnice na Letné

Jičín – Pietní připomínku invaze vojsk Varšavské smlouvy roku 1968, za kterou zaplatili cenu nejvyšší dva místní občané, Zdenka Klimešová a Jaroslav Veselý, pořád radnice zítra od 10 hodin u památníku na Letné.

Valdštejnovo sídlo v Jičíně prochází částečnou obnovou

Jičín – Odborníci analýzy městských objektů udělili Valdštejnskému zámku na Valdštejnově náměstí 3-, v havarijním stavu je zejména ústřední topení. Proto radnice už loni přistoupila k částečné rekonstrukci památkové budovy.

Další kazeta na skládce v Libci je dokončená

Libec - Ač je očím naprosté většiny obyvatel skrytá, přesto je to jedna z největších investic poslední doby. Řeč je o rozšíření skládky Popovice - Libec - IV. etapa. Nová kazeta pro skládkování odpadu je hotová a Jičín ji už v pátek začal přebírat k užívání.

OBRAZEM: Herečka Babčáková učí improvizaci

Jičín - Valdštejnská lodžie hostila improvizační dílnu herečky a improvizátorky Simony Babčákové. Zúčastnili se jí divadelní herci i studenti divadelních škol. Workshop zakončí páteční improvizační večer. Začíná v 19 hodin a je na něj zvána i veřejnost.

K urnám vyrazí ve Kbelnici až v lednu. V říjnových volbách chybí kandidáti

Kbelnice – Jediná obec na Jičínsku, která nesestavila kandidátku do podzimních komunálních voleb (5. a 6. října), je Kbelnice s dvěma sty obyvateli. Vesnici proto budou dočasně řídit krajští úředníci, a to do vyhlášení mimořádných voleb, ze kterých vzejde nové zastupitelstvo.

Parkování u městského úřadu je omezeno

Jičín - Parkování u městského úřadu je v létě omezeno, neboť tam probíhá rekonstrukce parkoviště.

V Lomnici otevřou nejmodernější kino s laserem

Lomnice nad Popelkou – Zastaralá technologie i stav samotné budovy Městského kina byly hlavními důvody rekonstrukce a digitalizace. 

Kempaři se radují, kasteláni pláčou

Sobotka – Zámek Nové Město nad Metují, Náchod, Humprecht, ale i pevnost Dobrošov, Třebechovický betlém, hrad Kost nebo Hospital Kuks. To je jen část národních kulturních památek v našem kraji. A zatímco provozovatelé koupališť si mnou ruce, kasteláni historických sídel pláčou. Léto s extrémními teplotami lidi do historických skvostů neláká.

Malý i Cogan jdou do volební vřavy, Svoboda post starosty neobhajuje

Jičín - Komunální volby se letos uskuteční 5. a 6. října. Společně s nimi proběhne první kolo voleb do Senátu, ve kterých se obmění třetina horní komory. Převážná část starostů na Jičínsku se chystá obhajovat své mandáty.

OBRAZEM: Nevídané ochlazení v rozpáleném Jičíně

Jičín - V centru Jičína vyrostla nevídaná atrakce, která přišla velmi vhod v současných letních vedrech.

Vody je málo, vodohospodáři vydali zákaz zalévání

Jičínsko - Z důvodu nedostatečného množství pitné vody v některých lokalitách vyhlašuje Vodohospodářská a obchodní společnost, a.s. zákaz zalévání zahrad, napouštění bazénů, mytí aut a zavlažování sportovišť pitnou vodou z veřejného vodovodu.

Žně se blíží k závěru, výnosy jsou nižší, farmářům chybí sláma

Jičín - V hradeckém kraji je k 30. červenci sklizeno 74 procent základních obilovin a 96 % řepky. Výnosy jsou nižší, cena za obilí variabilní. Farmářům chybí sláma a píce.

Pracovníci technických služeb končí v poledne

Nová Paka - Tropické teploty, při kterých žízní lidé, zvířata i vegetace. Technické služby (TS) v Nové Pace, Jičíně i Hořicích mají zatím vody na zalévání městské zeleně dostatek, i když Novopačtí už najeli na úsporný režim.

Školy obsadili řemeslníci. Kuchařům v Pace se budou dívat pod pokličku kamery

Nová Paka - Zastaralé vybavení a nevyhovující prostory, to jsou hlavní důvody rekonstrukce cvičné kuchyně Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka. A kdo by měl mít nejlepší zázemí k vaření než budoucí kuchaři.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT