VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Výhled z Kumburk si nyní vychutnáte z nové vyhlídky

Syřenov – Nová vyhlídka hradu Kumburk byla oficiálně otevřena tuto sobotu. Za její obnovou stojí Sdružení za záchranu hradu Kumburk, které tu před patnácti lety vyhlídku zřídilo.

Kumburáci vytrhli hrad přírodě z ruky

Syřenov - V sobotu v 16 hodin bude oficiálně otevřena renovovaná dřevěná vyhlídka hradu Kumburk. Dvacet dnů na její záchraně pracovali zdarma dobrovolníci ze Sdružení pro záchranu hradu Kumburk.

Výstava králíků, slepic i holubů

Jičín - Chovatelé ze ZO ČSCH Jičín zachovávají tradici prázdninových výstav. V posledních letech představují králíky, drůbež a holuby v areálu SPOŠKy Altman na Tobolce v Jičíně.

Pro zraněného letěl vrtulník

Karlov - Novopačtí profesionální hasiči vyjeli do části Karlov, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu.

Za čtyři miliony bude z hostince vývařovna

Lužany - Obec, ke které se váže první písemná zmínka k roku 1052 a patří tak k nejstarším v regionu, se snaží dlouhodobě nabídnout co největší komfort svým obyvatelům.

Markety drtí vesnické krámky

Jičínsko - Tím, že lidé dávají při nákupech přednost supermarketům před obchody drobných živnostníků nebo vesnickými Jednotami, trpí nejvíce malé vísky.

Ke kávě patří kniha. Obojí nabízí jičínské koupaliště

Jičín - Také si neumíte představit dovolenou bez dobré knihy? Pokud se o prázdninách vydáte osvěžit na jičínské koupaliště, můžete oblíbené čtení zapomenout klidně doma. Od července tu totiž funguje nově otevřená samoobslužná knihovna, která nabízí zhruba 150 titulů. Knihy jsou k dispozici v bufetu, hned vedle automatu na kávu.

V létě už myslí na zimu

Jičínsko - Daniela Wehrenbergová z Vitiněvsi uspořádá 1. a 2. prosince na Žižkově náměstí adventní trhy.

Na šestnáctce se opět vyrojí silničáři

Kumburský Újezd – Hned po zrenovování úlibického čtyřpruhu silnice I/16 se měli silničáři začátkem července zakousnout do obnovy vrchní vrstvy v úseku Kumburský Újezd – Nová Paka. Oprava, spojená se sanací neúnosných míst a propustků, ovšem začne až ke konci července.

Anežka a Václav opouštějí Česko

Hořice - V pondělí 9. července v dopoledních hodinách opustí areál Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích sochy sv. Václava a sv. Anežky Přemyslovny. Budou dopraveny do severoitalských měst Arco a Solbiate Olona.

Nová Paka dostane 45 milionů na autobusový terminál

Nová Paka – Město bylo úspěšné v získání dotačních peněz na rekonstrukci stávajícího autobusového nádraží. Nový terminál začne budovat příští rok.

Komenského ulice je uzavřena

Nová Paka - Kvůli stavebním pracím je ode dneška omezený vjezd hlavní tepnou do centra města. V Komenského ulici totiž začala revitalizace za 12 milionů korun. 

Folk, rock, sochy a za humny Klus

Jičínsko – Čas prázdnin, pro někoho naplněný nádherným nicneděláním, nastal. Pokud si ho hodláte zpestřit kulturními zážitky, Jičínsko je nachystáno s pořádnou porcí projektů.

S žáky se loučila i nejmenší škola

Úlibice – V úlibické základní škole včera poprvé rozdávali vysvědčení, a to třem žákům.

Kovač slaví 700 let a pořádá Pohádkové prázdniny

Kovač - V sobotu slaví obec 700 let a zároveň pořádá 10. Pohádkové prázdniny. Při této příležitosti svolává sjezd rodáků a přátel obce Kovač.

SanSwiss staví multifunkční halu za 152 milionů

Jičín - Firma SanSwiss staví novou multifunkční halu za 152 milionů korun. Ve čtvrtek byl slavnostně položen základní kámen nových výrobních a skladovacích prostor, které mají být zprovozněny v květnu 2019.

Lužany s Dětenicemi mají nejstarší rodný list

Jičínsko – Dětenice a Lužany, první písemná zmínka o těchto obcích se datuje k roku 1052. Jsou tak podle písemností nejstaršími vesnicemi v celém regionu.

Jičín má nové tři předzahrádky

Jičín – Ve městě přibyly nové tři předzahrádky. O přidání do seznamu požádala například Cukrárna Casali na Husově ulici, kde vzniklo posezení pod okrasnými stromy.

Napopáté to vrahům vyšlo. Stříleli v poli

Královéhradecko - Policie rozpletla případ manželů ze Semilska, kteří vraždili na Bělohradsku. Připravit o život chtěli další dva sběratele a třicetiletého muže.

Uzavřený úsek silnice I/35 v Radvánovicích bude od pátku opět průjezdný

Jičín - Uzavřený úsek silnice I/35 v obci Karlovice-Radvánovice na trase Jičín - Turnov bude od pátku opět průjezdný.

Skluzavka je připravena na nápor dětí. První se po ní svezou v příštím týdnu

Nová Paka - I přes řadu odpůrců město vybudovalo a v roce 2015 otevřelo na novopackém sídlišti krytý bazén za sto milionů.

Prachovské skály hlídají dobrovolní strážci

Jičín - Miloš Zeman je strážcem přírodní rezervace v Prachovských skalách. Zřizovatelem stráže přírody je Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Je dobrovolníkem, který vyráží do terénu hlavně o víkendech, prázdninách a ve všední dny v podvečer. Mapuje 264 hektarovou lokalitu, vymezenou červenými čarami na stromech.

Strážci Prachovských skal vrací řád do přírodní rezervace

Prachov - Přírodní rezervace Prachovské skály spadá do krajinné oblasti Český ráj a je pod správou Chráněné krajinné oblasti Liberec. Od sedmnáctého století do roku 1948 byla vzácná pískovcová lokalita majetkem rodiny Schliků, od roku 1948 ji spravoval stát. V rámci restitucí se celé území Schlikům vrátilo. Většinu aktivit zde prováděl Klub českých turistů, dnes má dohled nad životem ve skalách strážní služba.

Šrámkova Sobotka a Čas v nás

Sobotka - 62. Šrámkova Sobotka: Čas v nás a v jazyce, Jaromír Typlt nebo dílna s Olgou Walló.

Nadační fond má tři zakladatele

Jičín - Poté, co v pondělí zastupitelé Hořic neodsouhlasili vstup do Nadačního fondu Oblastní nemocnice Jičín, pro jeho vznik zvedli ve středu v Jičíně ruku všichni zastupitelé.

Opravený čtyřpruh. Vyhozené miliony?

Úlibice - „Prosím vás, dělejte něco s tím čtyřpruhem, vždyť je to hrůza. A proč tam jsou ty značky, když tam nikdo nic nedělá,“ obořil se na nás v telefonu rozzlobený řidič. Nebyl sám. Lidé, projíždějící silnicí I/16, kritikou na vrub nového povrchu v úseku čtyřpruhu Úlibice - Robousy nešetří.

Přeložka kolem Jičína vybírá dodavatele

Jičín/ Hradec Králové - Na krajském úřadě otevírali obálky s nabídkami na stavbu silnice II/286 Jičín, Robousy - Valdice. Předpokládaná cena stavebních prací podle projektové dokumentace je téměř 172 milionů bez DPH. Stavba má být zahájena 10. září. Předpokládaný termín dokončení díla je nejpozději do 21. listopadu 2021.

V Jičíně vyroste na jeden den obří skluzavka

Jičín - Firma Profesmedia s.r.o., oslovila město s možností provozu obří vodní skluzavky v jedné z jičínských ulic.

Nový povrch na fotbalovém hřišti položí StavoSport

Jičín – Radní schválili vítěze veřejné zakázky na výměnu umělého povrchu na fotbalovém hřišti ve sportovním areálu. Firma StavoSport s.r.o. z Fryštáku nabídla nejnižší cenu, konkrétně 5,1 milionu korun bez DPH.

Devatenáct vězňů z Valdic získalo výuční list

Valdice - V jedné nejpřísnějších věznic v Čechách v úterý skládalo 19 odsouzených závěrečné ústní zkoušky oboru obráběč kovů. Všichni získali po dvouletém studiu a závěrečných písemných testech, praktických a ústních zkouškách výuční list. Absolventi pak mají šanci být pracovně zařazeni do provozu věznice, například do údržbářských dílen.

Houbaři v Barchovinách truchlí. Loňská vichřice vymýtila oblíbená místa

Jičín – Oblíbené houbařské lokality se po loňské vichřici na mnoha podkrkonošských místech proměnily. Zatímco ještě před rokem lidé sbírali v lesích Barchoviny na Úpicku koše plné hub, letos je tu situace o poznání jiná. Derecho, které se tudy prohnalo v srpnu loňského roku, krajinu zásadně proměnilo.

Zakladatel klubu turistů František Čížek v Síni slávy

Bukvice – Klub českých turistů letos slaví 130 let. Při této příležitosti uskutečnil řadu setkání, vydal několik publikací a ocenil své členy. Možná řada z vás netuší, že právě z našeho regionu pochází spoluzakladatel klubu JUDr. František Čížek z Křeliny. 

Školáci byli na návštěvě v redakci Jičínského deníku

Jičín – Žáci osmé a deváté třídy ze železnické základní školy zavítali v rámci projektu mediální výchovy do redakce Jičínského deníku. 

Jičín bude hostit historická sídla

Jičín – Město bude v roce 2019 hostit celostátní konferenci Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

Příští rok si už zatančí v novém sále

Stará Paka – Bály, zábavy, oslavy, velké společenské události, ty mohou Staropačáci organizovat maximálně venku v přírodě. Společenský sál Sokolovny, kde se odehrávaly kulturní i sportovní akce je totiž už patnáct let v soukromých rukou a vlastník prostory využívá k podnikatelským aktivitám. Sokolovna původně patřila místní TJ Sokol.

Železnice má narozeniny, přijedou i rodáci

Železnice – Sedm set let od první písemné zmínky o Železnici a sto let od vzniku republiky, to už jsou hned dva vážné důvody k oslavám.

Jičín otevřel biograf snů

Jičín – Biograf snů, tak bychom mohli nazvat zrekonstruovaný Biograf Český ráj. Jedno z nejnavštěvovanějších jednosálových kin v republice. Jeho provozní Michal Miškovský tvrdí, že Jičín má po rekonstrukci nejkrásnější a nejmodernější biograf v Čechách.

Voda chybí i pícninám, krávy jsou v ohrožení!

Jičín – V Česku je od dubna sice jako u moře, ale slunce a vítr neúprosně vysouší pole, louky i potoky.

Jičín uzavřel smlouvu na koupi kasáren

Jičín - Předběžnou smlouvu mezi městem Jičín a firmou SeneCura s.r.o. (dříve Senior holding s.r.o.) podepsali v pondělí na jičínské radnici zástupci města a budoucího investora, který od města odkoupí budovy kasáren za 11, 6 milionů korun. 

Děti upustily uzdu fantazie a vyzkoušely si sochařské řemeslo

Hořice – Velký úspěch měla premiéra projektu Sochart, který připravila místní sochařsko-kamenická škola, město a Základní umělecká škola ve spolupráci s místním gymnáziem.

Galerie plastik předvádí ukrajinské umění

Hořice - V Galerii plastik byl v sobotu za přítomnosti T. G. Masaryka a ukrajinského velvyslance Jevhene Perebyjnisla zahájen 5. ročník Mezinárodního festivalu krásných umění, který je věnován ukrajinské kultuře.

Rybám se na udici nechtělo

Nová Paka - Na rybníku Zaďák uspořádal v sobotu místní svaz rybářů závody v chytání na udici. Během dne nahazovaly udice do vod nádrže děti, od devatenácti hodin je pak vystřídali dospělí.

V Újezdci voní na sto růží. Zahrada zvala k návštěvě

Újezdec – Omamná vůně růžových květů, rozkvetlé fuchsie, bylinky, okrasné keře, trvalky, balkónovky. Plejádu nejrůznějších květů, barev a vůní nabídla o víkendu návštěvníkům zahrada manželů Suchardových.

OBRAZEM: Masaryka vítali v Hořicích trubičkami

Hořice - Sté výročí založení republiky si v sobotu připomněli v Hořicích příjezdem historického vlaku s postavou prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. 

Letošní rok bude pro jičínskou nemocnici stavební

Jičín – Budově někdejší interny, která je od roku 2012 nevyužitá, zvoní hrana. Po středeční schůzce v Oblastní nemocnici Jičín se lékaři, zástupci kraje a vedení špitálu shodli, že rekonstrukci bývalého pavilonu interny nelze odkládat.

Hořela výrobní linka, škody jdou do milionů

Libáň - K požáru plně automatizované výrobní linky byli ve čtvrtek krátce po sedmé ráno přivoláni hasiči.

Trojnásobný vrah půjde do detence

Lázně Bělohrad - Ve čtvrtek Krajský soud v Hradci Králové znovu projednával případ trojnásobné vraždy, ke které došlo 13. srpna v lázeňském městě.

Kameníky pozdraví T. G. Masaryk i kardinál

Hořice - Od sedmého do devátého června se v areálu Střední průmyslové školy kamenické a sochařské koná výstava Kámen Hořice, která navazuje na předchozí úspěšné ročníky. Kamenosochařství a kamenictví má v Hořicích dlouholetou tradici. V letošním roce je veletrh součástí oslav 100. výročí vzniku Československé republiky.

Nejdřív u plotny, pak na place

Nová Paka - Zatěžkávací zkouškou procházejí žáci třetích ročníků Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace.

Pro varhany získali 8 tisíc korun

Markvartice – Zdejší kostel převzala od církve obec a jako většina církevních stánků potřebuje značnou finanční injekci na opravu. Sehnat peníze na obnovu varhan i kostela se snaží iniciativní spolek Přátel Markvartic, který se přihlásil do veřejné sbírky Máme vybráno.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT