VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dárci v Konecchlumí byli štědří

Konecchlumí - Na benefičním vánočním koncertě v kostele sv. Petra a Pavla se představil hudebník Miroslav Vobořil společně s dalšími mladými umělci.

Muž se snažil ujet policejní hlídce, vyjde ho to draho

Jičínsko - V pátek krátce po půl druhé ráno se policejní hlídka rozhodla zkontrolovat osobní automobil Audi A6, který se pohyboval na silnici mezi obcemi Podůlší a Železnice. Řidič následně nereagoval pokynů policistů k zastavení a začal před nimi ujíždět ve směru na Kbelnici, kde odbočil z hlavní silnice na polní cestu a pokračoval na Valdice.

Petr Heber převezme ocenění

Jičín - V Porotním sále jičínského zámku ve čtvrtek převezme výtvarník, restaurátor a všeuměl Petr Heber Cenu města Jičína.

Paka už má schválený rozpočet

Nová Paka - V roce 2018 bude město Nová Paka hospodařit s 260 miliony korun. Investovat chce zhruba 147 milionů. Hlavní stavební akcí je rekonstrukce MKS za 100 milionů (v roce 2018 15 milionů), dostavba venkovní části bazénů má stát 13 milionů korun.

V Jičíně rozhodují o koupi kasáren

Jičín - Ve středu se od 15 hodin sejdou v Porotním sále Valdštejnského zámku v Jičíně zastupitelé.

Pojďte si zazpívat v největším pěveckém projektu v Česku

Jičínsko - Česko zpívá koledy, projekt Deníku, který i letos propojí celou republiku zpěvem koled a vánočních písní, začíná ve středu od 18 hodin na návsích, nádvořích, náměstích.

Koledy zpíváme už ve středu!

Jičínsko - Česko zpívá koledy, projekt Deníku, který i letos propojí celou republiku zpěvem koled a vánočních písní, se odehraje 13. prosince od 18 hodin.

Do centra Nové Paky vjedete stromořadím

Nová Paka - V osvětlenou magistrálu se zelení, lavičkami a stromořadím se změní vjezd do centra Nové Paky. Radnice plánuje kompletní rekonstrukci Komenského ulice už na příští rok. Stát by měla dvanáct milionů korun s tím, že město chce požádat o dotaci z evropských zdrojů.

Betlém vyřezaný motorovou pilou

Jinolice - Olga Pechová poprvé vystavuje u svého domu v obci Jinolice na Jičínsku nádherný dřevěný betlém, vyřezaný pomocí motorové pily.

Jičín vloží do geoparku 50 tisíc

Jičín - Geopark Český ráj získá od Jičína dotaci na provoz ve výši 50 tisíc korun. Geopark Český ráj zahrnuje území o rozloze zhruba 750 kilometrů čtverečních, které se rozprostírá na území tří krajů: Královéhradeckého, Libereckého a Středočeského. Spadá do něj na 200 obcí.

Zpíváme koledy v celém regionu

Jičínsko /UDÁLOST TÝDNE/ - Ve středu se nás region připojí k projektu Deníku Česko zpívá koledy.

Děti se budou prohánět mezi delfíny, medúzami i žraloky

Nová Paka - V novopackém bazénu budou mít děti svůj speciální koutek s prolézačkami a stavebnicemi za 450 tisíc. 

Orlando posiloval v Jičíně a natáčel ve skalách

Jičín - „Orlando Bloom je v Jičíně, víte o tom?“ žhavila telefon do redakce jedna z jeho fanynek, která herce zahlédla v posilovně.

OBRAZEM: Paka zve na kouzelné Vánoce

Nová Paka - V ledovém království se ještě ve čtvrtek ocitnou ti, kteří navštíví Vánoční trhy, pořádané Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace.

Senioři a nemocní najdou nový domov v bývalých kasárnách

Jičín - Do pěti let bude Jičín zajištěn v péči o starší občany.

Cukráři mají až do Vánoc pohotovost

Nová Paka - Vanilkové rohlíčky, medvědí tlapky, marokánky nebo raději myslivecké knoflíky a nové citrónové? Právě nyní hospodyňky dumají, jak se postavit k přípravě vánočního cukroví. Podle průzkumu si většina z nich dobroty na vánoční stůl připravuje sama a pro mnohé je to prestižní záležitost. Mladé maminky se naopak zamýšlejí nad tím, proč plýtvat cenným časem u plotny, a raději sáhnou do regálu v obchodě.

Novinka. Vánoční trhy budou dvoudenní

Nová Paka - Střední škola gastronomie a služeb se chystá na tradiční vánoční trhy, které se letos uskuteční ve středu a ve čtvrtek 6. a 7. prosince od 8.30 do 18 hodin v areálu a před budovou školy.

Česko bude opět zpívat koledy. Budeme rádi, když se přidáte

Jičínsko - Vstoupilo k nám nejkrásnější období roku a na adventním věnci jsme už sfoukli první svíčku.

OBRAZEM: Město nádherně přivítalo adventní čas

Jičín - Zahájení adventu v Jičíně, který vítá návštěvníky s brilantně nasvíceným zámeckým parkem, náměstím i Husovou ulicí. 

Fotookénko: V Jičíně zahájili advent

Jičín - Davy lidí mířily do zámeckého parku obdivovat vánoční nasvícení.

Vánoční trhy u kuchařů a cukrářů budou dvoudenní

Nová Paka - Střední škola gastronomie a služeb se chystá na tradiční vánoční trhy, které se letos uskuteční ve středu a ve čtvrtek 6. a 7. prosince od 8.30 do 18 hodin v areálu a před budovou školy.

Tradiční Vánoce na bráně

Jičín - Tradiční Vánoce můžete zažít v sobotu a v neděli v době od 9 do 18 hodin na Valdické bráně.

Příští rok si Jičín půjčí dvacet milionů na investiční akce

Jičín - Třináctého prosince budou zastupitelé schvalovat rozpočet města, ten je navrhován jako vyrovnaný, výdaje a příjmy jsou shodně ve výši 444 milionů.

Biograf bude mít i nové sociální zařízení a první dobíjecí stanici

Jičín - Rekonstrukce Biografu Český ráj vzroste z původních 35 milionů o 2,5 milionu Kč (bez DPH). Navíc by měl zhotovitel provést úpravu a optimalizaci rozvodů i vícepráce, které souvisí se sociálním zařízením kina, o jejichž rekonstrukci rozhodla rada nad rámec původně vysoutěžených prací.

Lodžie potřebuje dotaci města

Jičín - Valdštejnské imaginárium, o.p.s., žádá město Jičín o dotaci na příští rok ve výši milion korun. Subvence bude určena na provoz této organizace, která spravuje Valdštejnskou lodžii a pořádá zde akce pro veřejnost, například 9. prosince to budou Divovánoce.

Škola čeká na verdikt kraje

Nová Paka - Novopacká škola se o spojení s vrchlabskou dozvěděla z médií.

Motorkáře srazila fabie

Jičín - Policisté šetří dopravní nehodu, ke které došlo 3. listopadu kolem půl páté odpoledne na úseku silnice I/35 v katastru obce Kbelnice.

Novou Paku brzdí nepružnost úřadu

Nová Paka - Obce jsou připraveny čerpat dotační peníze. Brzdou je podle nich ministerstvo.

Radní dali optimalizaci zelenou

Jičínsko - Rada Královéhradeckého kraje na svém úterním mimořádném jednání odsouhlasila návrhy na optimalizaci středního školství. Změny se dotknou 21 středních škol a učilišť. O jednotlivých krocích budou hlasovat krajští zastupitelé 4. prosince.

Česko bude opět zpívat koledy. Budeme rádi, když se přidáte

Jičínsko - Česko zpívá koledy, projekt Deníku, který i letos propojí celou republiku zpěvem koled a vánočních písní, se odehraje 13. prosince od 18 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT