VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jičín má krásnou zeleň, ale je jí málo

Jičín – Lipová alej, zámecký park, Libosad, vrch Čeřovka, ale také Fialka, zelené ostrůvky na mapě Jičína. Místa, kam se chodíme vyvětrat, vyčistit si hlavu, odpočinout očím. Jak ale ukazuje průzkum, podíl zelených ploch na území města je pouhých dvacet procent. Republikový průměr přitom činí 49 procent.

Hořické náměstí bylo nečekaně uzavřeno. Zalíbilo se tam včelám

Hořice – Profesionální hasiči z Hořic byli zavoláni k likvidaci včelího roje na veřejném prostranství, konkrétně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Řidiče potrápily kolony. Nehoda kamionů ochromila provoz

Mžany – Hodinu po včerejší půlnoci vyjížděli profesionální hasiči z Hořic k dopravní nehodě do Mžan, části obce Dub.

Dvě stě dvacet dětí v kraji hledá mámu a tátu

Jičínsko – Staň se náhradním rodičem, to je název kampaně, která má za cíl informovat veřejnost a oslovit nové zájemce o pěstounskou péči.

Májová noc skončila na hřbitově

Nová Paka - Májový páteční podvečer odhalil pro mnohé nepoznané. Suchardův dům, Klenotnice drahých kamenů a Gernatův dům se během Muzejní noci otevřely návštěvníkům. Na sváteční večer byly nachystány.

Carské důstojníky na kole nikdo nezastaví, ani zákon

Královéhradecko - Senátoři při prvním čtení podpořili nový návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu pod mírným vlivem alkoholu. Cyklisté ale nemají zdaleka vyhráno. Návrh půjde zřejmě v červnu do druhého čtení a poté bude projednán v Poslanecké sněmovně.

Valdštejnské slavnosti s hodokvasem

Jičín /FOTO/ - Třídenní Valdštejnské slavnosti v Jičíně nabídly pestrou škálu vystoupení, kulturních pořadů, zajímavých dílen i setkání.

Vondruškův thriller pokřtili na zámku

Vokšice /FOTO/ - Ve vokšickém zámečku byl v pátek pokřtěn renesanční thriller Vlastimila Vondrušky Jičínské pole mrtvých. Nejnovější příběh Jiřího Adama z Dobronína pod názvem Jičínské pole mrtvých navazuje na příhody písaře komorního soudu.

OBRAZEM: Vévoda Valdštejn v Jičíně

Jičín - Ještě v neděli pokračují Valdštejnské slavnosti v Jičíně.

Adventní městečko v Jičíně nepostaví

Jičín - Ačkoliv se blíží léto, Jičín už nyní řeší adventní období. Letos si předvánoční čas nebude připomínat neúspěšným projektem Adventního městečka.

OBRAZEM: Muzejní noc v Nové Pace

Nová Paka - V pátek se v rámci Muzejní noci otevřely veřejnosti novopacký Suchardův dům, Klenotnice drahých kamenů a roubenka.

Vivat Valdštejn! Slavnosti začínají

Jičín - Město od pátku do neděle žije bujarým veselím, tancem a zpěvem. Po roční odmlce se do města vrací vévoda Albrecht z Valdštejna, muž, který měl ambice stát se českým králem.

Nebezpečná tularemie na Jičínsku

Jičínsko - V okrese byla lokalizovaná nebezpečná tularemie, která je přenosná i na člověka. Nemoc byla zjištěna už u dvou kusů, poprvé u uhynulého zajíce v katastru obce Lháň.

Malé sportovní kluby drží nad vodou obce a sponzoři

Jičínsko – Jak jsou na tom sportovní kluby a oddíly s penězi? Kdo je podporuje a přežily by bez sponzorů a dotací obcí?

Stát chce zrušit na Královéhradecku 17 matrik, starostové se brání

Královéhradecko – Sto padesát milionů chce ministerstvo vnitra ušetřit tím, že zruší přibližně třetinu matrik v Česku. Poukazuje na jejich nerentabilnost.

Převrácené vozidlo zatarasilo silnici, povolán byl i jeřáb

Stav - Silnici do obce Stav v úterý zablokovala dopravní nehoda, při níž doslo k převrácení sběrače traktoru, který převážel píci.

Starosta Nosek jede vyjednávat na kraj. Matriku chce zachovat!

Miletín - Více než 330 lidí podpořilo podpisovou akci, kterou zorganizoval zdejší městský úřad. Veřejnost vyjádřila svůj nesouhlas s rušením matriky v Miletíně. S podpisovými archy v úterý míří starosta Miroslav Nosek na krajský úřad, kde se bude záměr projednávat.

Vévoda Valdštejn míří na třídenní vizitaci do Jičína

Jičín - Po roční odmlce se do Jičína vrací vévoda Albrecht z Valdštejna, muž, který měl ambice stát se českým králem. Tři dny oslav, bujarého veselí, tance a zpěvu vypuknou v pátek a potrvají do neděle.

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči soutěžili pod Kumburkem

Úbislavice /FOTO/ - Celkem devatenáct týmů sborů dobrovolných hasičů předvedlo své dovednosti v sobotu při okrskové soutěži v úbislavickém areálu.

OBRAZEM: Oblažující večer s literaturou

Jičín /FOTO/ - Město se opět zapojilo do evropského projektu Noc literatury.

Zemědělci zahájili sklizeň pícnin a nadále vyhlížejí mračna

Jičínsko - „Měsíc ani nekáplo, tak to s úrodou žádný zázrak nebude,“ hodnotí současný stav na polích ředitel staropackého Agrochovu Bohuslav Sedlák. Ozimy jsou prý poškozeny ze zimy.

Srážky se zvěří. Myslivci si nad jejich příčinou lámou hlavu

Jičínsko - Od začátku letošního roku policisté na Jičínsku evidují z celkového počtu 203 dopravních nehod šedesát případů, zaviněných střetem se zvěří. Vloni za stejné období z 202 dopravních nehod byla na vině zvěř v 38 případech.

Muž měl pod traktorem zaklíněnou nohu

Jičínsko, Bačalky /LINKA 112/ - Do obce Bačalky mířili v úterý hasiči z Jičína a Libáně, aby pomohli zavalené osobě pod traktorem. Na místo mířil také vrtulník letecké záchranné služby.

Muž narazil s motorkou do stromu. U nehody zasahoval vrtulník

Tetín - K vážné dopravní nehodě došlo v úterý odpoledne u obce Tetín na Miletínsku, kde dvaašedesátiletý motocyklista narazil do stromu. Na místě zasahovali všechny jednotky integrovaného záchranného systému.

Spor o valdické hřiště pokračuje

Valdice - Jako píchnutí nožem do zad vnímají členové místního fotbalového klubu rozhodnutí valdické věznice, která podle informací fotbalistů pronajala zdejší stadion týmu amerického fotbalu. Michal Franc, šéf TJ SPK Valdice se obává, že hrou poškodí travnatou plochu, kterou sportovci už léta udržují.

Hejtman ocenil faráře Kordíka a další osobnosti Jičínska

Jičínsko, Hradec Králové - Pivovarské náměstí v Hradci Králové dnes patří tradičním oslavám Dne kraje.

Jičín vzdá hold literatuře

Jičín - Ve středu 9. května proběhne od 18 hodin již čtvrtý ročník Noci literatury.

Restart hotelu Start se odkládá

Jičín - Veřejnost už netrpělivě očekává otevření rekonstruovaného hotelu Start, který měl být po dlouhé odmlce zprovozněn začátkem května.

Psinicemi se linula vůně bramboráků

Psinice /FOTO/ - Netradiční gurmánské klání pořádá Sbor dobrovolných hasičů Psinice na Libáňsku. V sobotu uspořádal 8. ročník Bramborákiády.

Vody ve studnách je zatím dost

Jičínsko - Na Jičínsku je stále řada obcí, kde chybí vodovodní řad a lidé tu jsou závislí na vlastních zdrojích. Bez vodovodu jsou například v Hřídelci, Hubálově, ve Valdově, na Podlevíně i v Chotči.

Pozor, nemocnice holdingu jsou na webu nedostupné

Královéhradecko - Na webech nemocnic zdravotnického holdingu vyjma Jičína došlo k technickým problémům ze strany provozovatele. Nefungují tak žádné naše webové stránky nebo fungují s obtížemi.

Zájem o Prachovské skály vzrůstá

Prachov - Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, které lákají k návštěvě nejen turisty, ale i horolezce a filmaře.

Téměř s třemi promile projel třemi státy

Jičín - Neuvěřitelné se stalo skutečností. Zcela určitě byli zaskočeni kolegové našich policistů v Německu, když ve městě Herrnhut kontrolovali na parkovišti u místního nákupního střediska devětadvacetiletého muže.

Prodej kasáren byl "čistý"

Jičín - Odbor veřejné správy Ministerstva vnitra ČR prošetřoval postup města Jičína při prodeji dvou budov bývalých kasáren.

Noc literatury pohltí i Jičín

Jičín - Devátého května proběhne od 18 hodin již čtvrtý ročník Noci literatury.

Zastupitelů bude i nadále jednadvacet

Jičín - Zajímavá diskuze se na zastupitelstvu otevřela ohledně počtu budoucích zastupitelů.

Detektivové zasahovali na jičínské radnici

Jičín - Na jičínské radnici zasahovali pracovníci Národní centrály proti organizovanému zločinu. Zajímali se o dokumenty k vypsané soutěži na nákup umělého trávníku pro zdejší fotbalové hřiště.

Od prvého dubna si vězni polepšili

Valdice - Za zdmi jedné z největších věznic v České republice je v současnosti 1100 dlouhodobě odsouzených. Od prvého dubna se čtyř stovek z nich týká navýšení odměny za práci. Povinnost pracovat pro stát ukládá všem arestovaným zákon. Pracovně zařazeni v menších dílnách jsou i doživotně odsouzení.

Někdy těžko hledám správná slova

Hořice - V dílnách Střední průmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích dokončují své maturitní práce výtvarníci, restaurátoři a také sochaři. Zastavujeme se u Ruslana Vysokikh, který z tvrdého vápence seká alegorii sochaře, jenž povstává z kamene.

Při Klusově písni Za co, Pane Bože, za co valdická věznice burácela

Valdice /ROZHOVOR/ - Kamenné tváře pomalu „roztávaly“. Tomáš Klus si po několika písničkách získal publikum jedné z nejpřísnějších věznic v České republice, valdické káznice.

Tomáš Klus roztleskal vězně

Valdice - Ve valdické věznici zpíval zdejším odsouzeným Tomáš Klus v rámci jeho turné třemi věznicemi - plzeňskými Bory, Věznicí Valdice a ženskou věznici ve Světle nad Sázavou, kam zamíří v pondělí.

V Bělohradě řeší osud učiliště a sportovní haly

Jičínsko - Od prvního července vznikne v Hořicích splynutím škol Gymnázium, SOŠ, SOU a VOŠ, Hořice a Středního odborného učiliště Lázně Bělohrad Zemědělská akademie Hořice – střední škola a vyšší odborná škola.

Splnil podmínky a bude ředitelem, rozhodla rada kraje

Hořice - Ředitelem Zemědělské akademie v Hořicích bude Stanislav Neuman. V úterý o tom na svém mimořádném zasedání rozhodla rada Královéhradeckého kraje. Odmítla tak tvrzení, že Neuman nesplnil podmínky konkursního řízení.

Větší komfort pro cestující. Nádražní budovy čeká modernizace

Jičínsko - Modernější budovy a jejich vybavení na vlakových nádražích. Větší komfort slibuje cestujícím Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Letos hodlá na tyto účely proinvestovat 110 milionů korun.

Unikum. Věž modelovali studenti pomocí digitálních technologií

Hořice - Dokončený model kompletní Masarykovy věže samostatnosti předali čtyři maturanti hořické sochařsko – kamenické školy zdejší radnici.

V útrobách kina je ukrytý tubus

Jičín - Otevření zrekonstruovaného Biografu Český ráj se blíží. Návštěvníky by měl staronový kulturní stánek přivítat už koncem května.

Jičínský miniexpres se rozjede v květnu

Jičín - Podle zdejší radnice je dnešní doba audiovizuální a prezentování jičínských událostí objektivem kamery je nedostatečné. Proto město uzavřelo smlouvu s Východočeskou televizí na tvorbu reportáží o Jičíně, které se objeví v pořadu Jičínský miniexpres. Poslední televizní reportáže vznikly o Jičínu v roce 2015.

Nová Paka zabodovala

Nová Paka - Ostrava se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítězů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno.

Těžký život bez peněz

Jičínsko - O zahraniční dovolené si mohou zatím nechat jen zdát. Některé rodiny s malými dětmi si ze svých platů nemohou v dnešní době dovolit moderní sušičku prádla, vysněnou myčku nádobí a nebo společnou dovolenou. Zaplatit neočekávané výdaje si například v Královéhradeckém kraji nemůže dovolit 35,5 procent domácností.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT