VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Soukromé Hořické gymnázium na stránkách Forbesu

Hořice /ROZHOVOR/ - Soukromé Hořické gymnázium se zařadilo mezi osm nejzajímavějších středních škol v Česku.

Zelená tráva za sedm milionů

Jičín - Jičínská radnice nechá vyměnit povrch hřiště s umělou trávou ve sportovním areálu.

Současné mrazivé počasí úrodu jablek neohrozí

Jičínsko - Současné mrazy by neměly ovocným stromům uškodit. Chladný březen naopak ovocnáři vítají.

Na půdě radnice pučelo jaro

Bukvice – V nádherných půdních prostorách bukvické radnice vypučelo jaro. Nápaditými vazbami především z přírodních materiálů je přivolaly Šárka Talácková a Jana Knajflová.

V Ostroměři se vydali utopit Moranu a přivítat jaro

Ostroměř - Mráz a silný vítr provázel v sobotu průvod obcí, který se vydal k řece Javorce utopit Moranu a přivítat jaro.

OBRAZEM: Perníkový svět Dany Holmanové

Lázně Bělohrad - I když venku řádí zima, v Památníku K. V. Raise rozkvetlo jaro prostřednictvím tradiční velikonoční výstavy s názvem Perníkový svět Dany Holmanové.

Pětatřicítku překlene lávka pro pěší

Hořice - Zatímco lávky pro pěší jsou v současnosti v hledáčku statiků kvůli technickému stavu a některým hrozí i uzavření, na Hořicku vzniká zbrusu nová.

Přímá volba nemá podporu!

Jičínsko /TÉMA DENÍKU/ - Otázka přímé volby starostů vyvolává polemiku.

Lesní správce nalezl lidskou kostru

Mrkvojedy - Ve čtvrtek po půl desáté dopoledne přijali policisté oznámení o nálezu lidské kostry v lesním porostu poblíž obce Mrkvojedy na Sobotecku.

OBRAZEM: Vyjdi ven! Stávkovali i jičínští gymnazisté

Jičín /ANKETA/ - Tisíce studentů středních a vysokých škol z celého Česka se přidalo k výzvě Vyjdi ven aktivistů pražské Divadelní fakulty Akademie múzických umění a ve čtvrtek ve 12 hodin vyšlo do ulic.

Čáry, máry, magie a kouzla. Jak to ti kouzelníci vlastně dělají?

Nová Paka - Vtipný moderátor Roman Benýšek rozpohyboval bránice návštěvníků středeční magické šou v městském kulturním středisku od prvních minut.

Na silnici vyteklo 20 litrů nafty

Bílsko - Profesionální hasiči z Hořic, Hradce Králové a dobrovolná jednotka z Hořic zasahovali u dopravní nehody osobního a nákladního automobilu na silnici I/35.

Studenti se chystají na stávku, do ulic vyjdou i v Jičíně

Jičínsko - Více jak dvě stě středních a vysokých škol z celého Česka se do středečního dne přidalo k výzvě Vyjdi ven studentů pražské Divadelní fakulty Akademie múzických umění.

V sále budou šlehat plameny, zasáhne kouzelnice Wendy?

Nová Paka - Dříve se kouzelníci učili řemeslu od svých předků nebo kolegů, dnes se můžete stát mágem prostřednictvím počítače. Bohužel, za kvalitu výkonů už nikdo neručí.

Novotného nahradil Malátný

Jičínsko - Nejčastějším příjmením v jičínském okrese je Novotná, Novotný. V kraji vévodí Nováková.

O studium mají stále větší zájem i dospělí

Nová Paka - Zájem o vzdělání mezi dospělými vzrůstá. Tento trend potvrzují ve Střední škole gastronomie a služeb v Nové Pace, kde v minulém týdnu řada frekventantů skládala závěrečné zkoušky.

Hubálov zůstává pod Tuří

Jičín - Obec Hubálov zůstane přinejmenším do podzimních komunálních voleb součástí Tuře, i když její obyvatelé žádali připojení k Jičínu. Důvodem je nespokojenost Hubálovských, podle kterých dva kilometry vzdálená Tuř do své osady roky neinvestuje.

Zdravé Lomnici chybí zubaři

Lomnice nad Popelkou - V Lomnici chybí zubaři. Město hledá marně pomoc u pojišťoven, kraje i stomatologické komory.

Jak jsme žili: Lukavečtí mají o čem vyprávět

Jičín - V pravidelném seriálu Deníku Jak jsme źili v Československu se dnes vydáme do obce Lukavec u Hořic. V minulém století zde fungovala základní i mateřská škola, místní muži se scházeli v kovárně a o prázdninách stávalo na louce u lesa týpí.

Obce hledají lék na mládí

Jičínsko /INFOGRAFIKA/ - Kraj je podle věkového průměru nejstarší v České republice.

Celníci zabavili na Jičínsku šest načerno provozovaných automatů

Jičín –  Šest výherních hracích přístrojů zadrželi v těchto dnech celníci na Jičínsku v rámci celorepublikové akce, zaměřené na potírání nelegálního hazardu.

Kriminalita na Jičínsku klesá, loňský rok byl ale vražedný

Jičínsko - Jičínským regionem vloni otřáslo sedm vražd. Do statistiky je zahrnut i pád dvou mladých lidí z jičínské Milohlídky, který policie přehodnotila na pokus o vraždu.

Opilců za volantem přibývá, naváto mají z večera

Jičínsko – Past na řidiče v podobě navýšení policejních kontrol. Snad jedině tak bude možné zastavit „alkoholový„ trend na našich silnicích.

Stavba Kauflandu čeká na razítka úředníků

Nová Paka - Obchodní řetězec Kaufland zahájí stavbu nového marketu v Nové Pace pod ZPA zřejmě až v příštím roce. „Letos budeme rádi, když zdárně dokončíme územní řízení,“ říká k záměru jednatel společnosti Petr Klouda.

Na vyhazování z kopýtka to není

Jičínsko - Průměrné důchody se v České republice pohybují na hranici 9 189 korun. Jičínsko je nad celorepublikovým průměrem, v regionu je ale bohužel na jedné z nejnižších příček.

Peckovský hrad otevře Kryštof Harant

Pecka - V původně gotickém hradě z přelomu 13. a 14. století, později přestavěného na zámek, se všechno chystá na zahájení sezony. Tu opět otevře poslední březnový den příjezd bývalého pána Kryštofa Haranta z Polžic a jeho družiny.

Všeň láká na obrazy

Všeň - Galerie Český ráj pořádá 9. března od 17 hodin vernisáž obrazů mladé autorky Barbory Kuňákové.

O lidi bez střechy nad hlavou je v mrazech postaráno

Jičín - Městští strážníci v těchto mrazivých dnech monitorují pohyb lidí bez střechy nad hlavou. V Jičíně je jejich pět. Hlavní stan si rozbili pod viaduktem silnice I/16 na obchvatu města. Přístřešek zatím odmítají opustit.

Start do života. Kolej čeká první etapa oprav

Jičín - Rozlehlá dvoupatrová budova jezuitské koleje je opuštěná od doby, kdy se tu zavřely dveře za sovětským vojskem. Původně sloužila jezuitskému řádu; zřízena byla v sedmnáctém století na popud vévody Valdštejna.

Renovace kina se o milion prodraží

Jičín - Rekonstrukce Biografu Český ráj se prodraží. Kvůli vícepracím za 1,4 milionu se konečná cena vyšplhá na 39, 2 milionu. Dokončení je stále plánováno na přelom dubna a května.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT