VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Advent v Jičíně

Jičín - Adventní nálada vypukne v Jičíně 31. listopadu adventními dílničkami v K - klubu na Valdštejnově náměstí, ve kterých si mohou děti i dospělí vyrobit věnce či adventní ozdoby. Začínají ve 13.30 a opakovat se budou i 2. prosince.

Naboural autobus a ujel. Teď ho hledá policie

Lázně Bělohrad - Jičínští dopravní policisté řeší dopravní nehodu, ke které mělo dojít v neděli 28. října krátce před devatenáctou hodinou za městem.

Výlovy na Jičínsku jsou u konce. Ryb bylo méně

Jičín - Místní rybáři ukončili výlovy rybníků na Jičínsku. „Úroda“ byla menší, než se očekávalo. Na vině je suchu a teplo.

Neklid v Libáni. Ospráky tu nechtějí

Libáň /FOTO/ - Bojí se obyvatelé Libáně říct pravdu? Nakolik agenturní pracovníci změnili život malého městečka? Radnice je téměř bezbranná a starosta Jaromír Přibyl je rozčarovaný. Město nemá žádné páky, aby počet cizinců regulovalo.

Matkám s dětmi i sociálně slabším nabízí město domov

Nová Paka - Přestavba domu č. 399 za 12,4 milionu korun na sociální byty je u konce. Město vybudovalo sedm malometrážních bytů se státní dotací 8,9 milionu korun.

Dvě stě párů soutěží O cenu města Jičína

Jičín - V sobotu oslavíme nejen státní svátek, ale také padesátý ročník taneční soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích O cenu města Jičína.

Radní v Jičíně si rozdělili gesce

Jičín - Sedm jičínských radních si rozdělilo gesce, 21. listopadu by mělo návrh schválit zastupitelstvo města.

Podnikatelé zuří, oprava ulice se protahuje

Nová Paka - Rekonstrukce Komenského ulice se protahuje a obyvatelům města dochází trpělivost. Mnozí si kladou otázku, proč se do ulice investovalo téměř patnáct milionů, když se výrazně nezměnila. Naposledy totiž prošla úpravou v roce 2009.

Hold Vladimíru Komárkovi

Jičín - Malíř, grafik, ilustrátor, ale i učitel a skvělý vypravěč Vladimír Komárek by se letos dožil devadesáti let.

Krovy opraví do Vánoc

Jičín - Radní schválili nabídku společnosti Staving, která opraví poškozené střešní krovy nad jevištěm Masarykova divadla.

V Nové Pace vyučí nově i sládky

Nová Paka - Od září plánuje Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace vyučovat nový obor sladovník - pivovarník. Nabírat bude zájemce z celého Královéhradeckého kraje, kde doposud tento vzdělávací obor chybí.

Náhradní termín voleb v Kbelnici je 26. ledna

Kbelnice - Jediná obec v kraji, kde se neuskutečnily říjnové komunální volby, je Kbelnice na Jičínsku. V obci s dvěma sty obyvateli projevil zájem o práci v zastupitelstvu pouze jeden kandidát. Současná starostka Dagmar Michalčíková už nechtěla ve funkci setrvat.

Jičín se poklonil válečným veteránům

Jičín /FOTO/ - U pomníku obětem I. a II. světové války před smuteční síní položili představitelé města společně se zástupci dalších složek kytice jako vzpomínku na padlé ve válkách.

Pardoubek je bez vody, čeká ho čištění

Lázně Bělohrad - Město zahájilo odbahnění rybníku Pardoubek, který naposledy čistili v roce 2003. Součástí akce je odstranění panelů ze dna, které zřejmě brání vyvěrání spodního pramene.

Sedmnáctá benefice Apropa o snech a přáních

Jičín - „Každý člověk rád sní a má svá přání, a tak jsme i my chtěli ukázat, že naši klienti mají tuto odvahu. Sesbírali jsme jejich sny a přání a na sobotním pořadu některé z nich ožijí,“ uvádí nás do děje sobotní benefiční akce ředitelka sdružení Apropo Jitka Králová.

Tak trochu jiní lidé v Jičíně

Jičín - Výstava v Jiráskově ulici v Jičíně představuje anomality lidí.

Advokáti opozice chystají stížnost

Jičín - Na výsledek voleb chystá stížnost jičínská opozice. Volební komise podle ní ovlivnila výsledky ve prospěch sdružení Za prosperující Jičín s TOP 09 a STAN.

Dubčekovy vábničky přežily i koupel na Sibiři

Vidochov - Alois Vitvar, vedoucí polesí Pustá Proseč na Novopacku a myslivec, byl po válce prvním výrobcem vábniček na zvěř. První použil k ozvučení vábničky jazýček z plastu.

Josef Cogan opět ve vedení města

Nová Paka - Čtvrté volební období bude stát v čele města Josef Cogan (Sportovci pro Novou Paku). Nemění se ani posty místostarostů.

Libuň má nové vedení

Libuň - Novým starostou obce byl zvolen Miloš Daňo (Pro změnu), který zaujme post po Heleně Červové.

Koruna se otřásala jazzem

Hořice - Čtyřiadvacátý ročník hořického jazzobití pod horami, oficiálně nazývaného JazzNights, přivál do hořické Koruny hudebníky zvučných jmen.

Z obcí zmizela pětina obchodů

Královéhradecký kraj - Za osmadvacet let se v Královéhradeckém kraji uzavřela pětina venkovských obchůdků. Jen za poslední tři roky jich byly dvě desítky. Teď hejtmanství hledá způsob, jak jejich „úmrtnost“ zastavit.

Ocenění knihovna roku míří do Libošovic

Jičín /FOTO/ - Při setkání knihovnic a knihovníků jičínského regionu v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně převzaly knihovnice a dlouholeté kamarádky Eva Pantlíková a Alena Pospíšilová ocenění Knihovna Jičínska 2018.

Jičín má na čtyři roky nové vedení. Starostou je Jan Malý

Jičín - V čtyřletém volebním období 2018 - 2022 povede město starosta Jan Malý (ANO 2011). Do funkce ho schválilo v pondělí večer 13 hlasy zastupitelstvo města.

Pavel Šubr zůstává ve vedení Lázní Bělohradu

Lázně Bělohrad - Pondělní ustavující zasedání potvrdilo ve funkci starosty Pavla Šubra (Starostové a nezávislí). Uvolněným místostarostu bude na čtyři roky Jan Pavlásek (Starostové a nezávislí).

Sobotka má v čele na další čtyři roky Lubora Jenčka

Sobotka - Další čtyři roky bude řídit město pod Humprechtem starosta Lubor Jenček (TOP 09 - 5 mandátů).

Veselí vede nadále Luboš Holman

Vysoké Veselí - Sdružení nezávislých kandidátů I. získalo ve volbách nejvíce hlasů a osm mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Myslivci vzdali poctu uznávanému vábničkáři

Vidochov /FOTO/ - Sředočeská komenda Řádu Sv. Huberta vzdala poctu vábničkáři Aloisi Vitvarovi.

Akce Komenského má skluz

Nová Paka - Více než měsíční skluz nabrala rekonstrukce Komenského ulice, hlavní magistrály, která přivádí dopravu do centra města.

Stará Paka má nové vedení

Stará Paka - Ustavující zastupitelstvo zvolilo do čela radnice nového starostu. Je jím Jan Herber (TJ Sokol). Post místostarosty bude zastávat Josef Dlabola (ODS - NK), který byl v uplynulém volebním období starostou.

Železnici vede nadále Dana Kracíková

Železnice - V bývalém lázeňském městečku sestavilo do komunálních voleb patnáctičlennou kandidátku pouze Sdružení nezávislých kandidátů - Naše Železnice. Všichni kandidáti se tak ve středu večer stali zastupiteli.

Ostroměř u soudu neprošla, v Rašíně se mění zastupitelé

Ostroměř - Ke krajskému soudu v Hradci Králové doputovaly po komunálních volbách z Jičínska tři stížnosti na průběh voleb. Návrh jednoho z obyvatel Ostroměře na neplatnost voleb krajský soud zamítl.

Památkám počasí příliš nepřálo

Královéhradecko - Sezona památek se uzavírá, i když některé hrady a zámky přichází s nabídkou programů až do vánočních svátků.

Hořice mají nové vedení. Starostou je opět Aleš Svoboda

Hořice - Od středečního večera má devítitisícové město staronového starostu. Druhé volební období bude zastávat pozici prvního muže na hořické radnici Aleš Svoboda (Šance pro rozvoj).

Šlo to i bez koaličních smluv

Královéhradecký kraj - Zatímco v některých městech následovala po volbách dlouhá vyjednávání, rychle bylo „uvařeno“ v Trutnově.

Vaia: Téměř tropická říjnová noc, vichřice o síle orkánu

Královéhradecký kraj /FOTO/ - Když meteorologické úkazy dostanou jméno, končí legrace. Tlaková níže Vaia zatočila s počasím v celé republice. Přinesla nejteplejší říjnovou noc a s ní vichr, který na Sněžce v nárazech dosáhl rychlosti téměř 180 kilometrů za hodinu.

V Lázních Bělohradě odhalili pomník obětem války

Lázně Bělohrad - V neděli si občané Lázní Bělohradu připomněli ukončení první světové války a vznik samostatné Československé republiky odhalením pomníku padlým v Prostřední Nové Vsi, která je částí Lázní Bělohradu.

Archeologové objevili v Ostroměři pece více než dva tisíce let staré

Ostroměř – Archeologové z jičínského muzea objevili při výstavbě kanalizace hrnčířské pece z mladší doby železné. Nález je přes dva tisíce let starý.

V Jičíně vyhlásí nejlepší knihovnu okresu

Jičín – První listopadový den se v knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně uskuteční setkání knihovníků a knihovnic malých knihoven celého okresu.

Zachrání vodu v potoce, staví kanalizaci s čistírnou

Dobrá Voda u Hořic – I když dobrovodským kysaným zelím proslulá obec nemá zdaleka dva tisíce obyvatel, pro které je podle evropské unie čistička a kanalizace povinná, rozhodla se do ní přesto investovat. Pádným důvodem bylo znečišťování zdejšího potoka vodou ze stávající kanalizace.

OBRAZEM: Víkend před Svátkem zesnulých

Radim - Památka zesnulých - lidé využili víkendu k návštěvě hrobů.

Víkend přinesl vítr i sníh

Královéhradecko - Sváteční den přinesl do Krkonoš sníh a do celého kraje silný vítr. Foukat začalo v neděli po čtrnácté hodině.

Vítr opět poškodil elektrické vedení

Královéhradecko - Tři poruchy na rozvodech vysokého vedení museli v neděli odpoledne řešit energetici v Podkrkonoší. Čtvrtá událost se přihodila na vedení u Nové Paky.

Při požáru bytu v Jičíně muselo být evakuováno jedenáct osob

Jičín - V sobotu před půlnocí vyjížděli hasiči k požáru v Barákově ulici v Jičíně. V třípatrovém řadovém obytném domě se v jednom z bytů vznítil kotel. Hasiči museli z domu evakuovat celkem 11 osob.

OBRAZEM: V Bílsku pokřtili zvon. Na zvoničce bude ale až za rok

Bílsko - Křest nového zvonu, který byl vyroben při příležitosti stého výročí republiky. 

Vznik republiky oslavovali v Jičíně, Nové Pace i Lázních Bělohradu

Jičínsko - Sto let uplynulo od vzniku společného státu Čechů a Slováků. 28. října 1918 se na mapě Evropy objevila nová Československá republika, která vykročila vstříc dějinám. S nadějemi, představami i velkolepými plány.

Ať žije republika

Jičín – S hudebně dramatickým pořadem k stému výročí republiky vystoupili v pátek večer v Masarykově divadle žáci zdejší umělecké školy.

Prvorepubliková kuchyně děti nenadchla

Jičín – Týden republiky pojala Základní škola Husova v Jičíně, která si tak připomněla sté výročí vzniku Československa, od podlahy. Vedle vzdělávacího programu, návštěv muzea, divadla či zhlédnutí filmů se děti také prvorepublikově stravovaly.

Žáci vytvořili živou českou vlajku

Jičín – O zápis do České knihy rekordů v Pelhřimově se ucházejí žáci Základní školy v Husově ulici. Více než pět set dětí na dvoře školy pomocí barevných papírů, které držely nad hlavami, vytvořilo živou českou vlajku. Ředitel školy Roman Mareš dirigoval účastníky z okna budovy.

Ustavující zasedání mají termíny

Jičínsko - Ustavující zasedání zastupitelstva v Miletíně se koná v pondělí od 18 hodin ve Spolkovém domě. Po slibu zastupitelů následuje volba starosty, místostarostky, finančního a kontrolního výboru. V Miletíně by měl zůstat na pozici prvního muže ve městě starosta Miroslav Nosek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT