VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Starosta Cogan se do sněmovny nevrátí

Jičínsko - Volby do parlamentu nedopadly pro Jičínsko pozitivně. Ve sněmovně bude mít pouze jediného zástupce, a to za hnutí ANO 2011 Kláru Dostálovou z Hořic. Znovu se do sněmovny nepodívá ani starosta Nové Paky Josef Cogan, který kandidoval za STAN na první příčce. Ve sněmovně působil v letech 2010 až 2013.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Do stavské knihovny dorazila pětadevadesátiletá volička

Stav - Do miniaturní, leč útulné stavské knihovny přišla v sobotu po deváté hodině odvolit i nejstarší občanka obce, pětadevadesátiletá Růžena Glosová.

Holka z návsi do voleb nepromluví

Jičínsko - Včera ve čtrnáct hodin ožily volební místnosti a lidé mají možnost ještě dnes odevzdat svůj hlas kandidátům do Poslanecké sněmovny. Do složení parlamentu má letos šanci promluvit i řada žen, na Jičínsku i čtyři starostky.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v parku? Policie pátrá po totožnosti muže

Jičín – Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží v zámecké zahradě.

Češi v zahraničí se k urnám nehrnou

Jičínsko, Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají v pátek úderem 14 hodiny. Svůj volební hlas můžete odevzdat ve svém okrsku. Pokud se ovšem vydáte na cesty, musíte si opatřit voličský průkaz. O ty byl tentokrát docela zájem, například v Nové Pace o ně požádala téměř stovka občanů, v Hořicích 78, v Jičíně 175 a v Náchodě zaregistrovali mimořádný ohlas, když vystavili 212 voličských průkazů, což byl podle vedoucí odboru správního Hany Horákové rekordní počet.

Strategie na sníh je připravena

Jičín - Až se zima zeptá, jak jsme se na ni připravili, Jičínští si budou mnout ruce. Technické služby (TS) už mají sestavený plán zimní údržby města. První v pořadí budou ošetřeny rychlostní a sběrné místní komunikace, dále silnice s hromadnou a linkovou dopravou, příjezdové komunikace ke zdravotnickým zařízením a nejdůležitější dopravní tahy.

OBRAZEM: Kopidlno rozkvetlo barvami podzimu

Kopidlno - Svátkem zahradníků, zahrádkářů a pěstitelů se stal letošní Kopidlenský kvítek, zakončený sobotní prodejní výstavou.

Čeká Kopidlno dopravní kolaps? Na výstavu květin míří tisíce návštěvníků

Kopidlno - Letošní dvacátý čtvrtý ročník soutěže Kopidlnský kvítek završí sobotní prodejní výstava, která se tradičně těší hojné návštěvnosti. Loni do Kopidlna zavítalo deset tisíc obdivovatelů květin a nadšených zahradníků a zahradnic.

V opuštěné budově vznikne sedm bytů. Šanci dostanou matky samoživitelky

Nová Paka – Bydlení je ožehavé téma. Tím spíš pro matky samoživitelky, kterým mnohdy výplata sotva stačí na pokrytí základních potřeb. Jsou zaměstnané, ale přesto ohrožené sociálním vyloučením.

Rekonstrukce Kotykovy aleje se dostává do cílové rovinky

Lázně Bělohrad – Komunikace v Kotykovy aleji se bude od zítřka pyšnit novým asfaltovým povrchem. Po dobu pokládky poslední vrstvy v celé délce rekonstrukce je však silnice pro motorová vozidla zcela uzavřena.

Celý týden stavba cyklostezky stála

Hořice - Stavební práce na cyklostezce, která spojí hořický Hrachovec s nedalekými Chodovicemi, byly na celý týden pozastaveny. 

Moštovny i palírny čekají na příděl, jablek je jako šafránu

Jičínsko – Zahrádkářské moštovny v Lázních Bělohradě a Radimi již začaly zpracovávat letošní skromnou úrodu.

Jičín skočil do 22. století. Staré šatny nahradily moderní

Jičín – Událostí roku je pro šestnáctitisícové město dokončení stavby venkovních šaten sportovního areálu za zhruba 48 milionů Kč včetně DPH. S financováním pomohla radnici dotace z ministerstva školství ve výši 13 milionů korun. Práce trvaly 14 měsíců.

Řidiči, je na čase myslet na zimu

Jičínsko - První pondělní mrazík mnohé řidiče vyděsil a připomněl jim povinnost výměny letních pneumatik za zimní. Jak jsme u odborníků zjistili, názory na výměnu se různí.

AKTUALIZOVÁNO

Státní zástupce podal na majitele sauny obžalobu

Jičín - Tragická událost, která se odehrála v dubnu v zahrádkářské kolonii u Dvoreckého rybníka u Robous, má další pokračování. Státní zástupce podal v pátek obžalobu na majitele sauny, ve které 15. dubna  zemřely dvě ženy.

Tradice byla přerušena , kostel poselství nevydá

Jičín - „Život je šance – využij ji,“ nabádala Matka Tereza. Jičínští si ale nechali šanci na předání poselství dalším pokolením proklouznout mezi prsty.

Mostovka je v havarijním stavu

Jičín - Oprava dřevěné mostovky u čtyřproudé silnici pod benzinovou čerpací stanicí v Robousích je nezbytná, přesto se o zakázku na opravu mostu nepřihlásila žádná firma.

OBRAZEM: Vítání podzimu ve Stonožce

Nová Paka - Přivítat podzim přišli v sobotu do Domu dětí a mládeže Stonožka v Nové Pace velcí i malí.

Kraj shání peníze na nový pavilón pro Jičín

Jičín - Projekt na přestavbu bývalé interny Oblastní nemocnice Jičín čeká na realizaci. Kraj nyní hledá prostředky, jak investici, která z plánovaných tří set tisíc korun nabobtnala na téměř půl miliardy, zafinancovat.

Mrazy dorazily letos, peníze doputují příští rok

Jičínsko - Ovocnáři a lesní školkaři získají od státu celkem 208 milionů korun jako náhradu za úrodu, kterou zničily dubnové a květnové mrazy. O peníze však mohou pěstitelé žádat až v příštím roce.

Na Hradecké došlo ke střetu auta a chodce

Jičín - Ve středu ráno v 5:36 došlo v Hradecké ulici v Jičíně k vážné dopravní nehodě, při které osobní automobil Škoda Octavia srazil třiapadesátiletého chodce.

Hubálov je jak odložené dítě, které nikdo nechce

Hubálov - „Chceme jen někam patřit,“ vysílají do éteru svoji prosbu obyvatele malé obce na Jičínsku, která čítá do čtyřicítky domácností.

Každá hra má svá pravidla

Jičínsko - Adrenalin, originální foto, být něčím výjimečný, riskovat – to jsou asi prvotní impulzy, které nás pohánějí k fantastickým výkonům. Mnohdy ale nemají vítěze, jen poražené.

Houbaři okupují lesy a zvěř vyhánějí z honiteb do polí

Jičínsko - Parkování v lese může přijít houbaře draho. Až na deset tisíc.

Polemika nad Rumcajsovou lavičkou

Jičín - K letošním Rumcajsovým padesátinám chtěla legendárnímu loupežníkovi předat dárek i jičínská radnice. V lipové aleji mu instalovala dřevěnou lavičku, která nezůstala bez odezvy. Mnozí se pozastavují nad její pořizovací cenou, sto třicet tisíc se jím zdá příliš. Rumcajs by ale rozhodně neměl z polemiky, která se strhla nad jeho dárkem, radost.

OBRAZEM: Jičínský festival vína

Jičín - Druhý ročník festivalu vína v Jičíně měl smůlu na počasí, přesto milovníci bílého i červeného si v sobotu cestu na nádvoří jičínského zámku našli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení